***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (53)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vas spune:

Gravidutza, Doamne ajuta sa nu trebuiasca sa folosesti nici de acum inainte. Eu m-am descurcat cu el ca nu facea zgomot si statea mai linistita ca in ce priveste batista, era munca pana scoteam ceva. De cum auzea aspiratorul stia ce urmeaza.....

Sunt mamica
poze
13.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mamibiutza spune:

Pupici pentru mamici si pitici!

N-am mai scris de un secol desi mi-am tot propus sa scriu mai des... mi-e si rusine sa ma bag si eu in seama o data la doua luni ... de citit am mai reusit sa citesc, dar cand sa spun si eu ceva mereu intervenea o problema, asa ca pana urma am lasat-o balta...

Vrem sa spunem si noi tuturor bebeilor care au implinit opt, noua, zece lunisoare si sa multumim la randul nostru pentru urari.

Revin in urmatorul mesaj cu cate ceva despre noi... nu de alta dar mi-e frica sa nu se blocheze calculatorul (se intampla des) si daca pierd mesajul imi pierd si curajul

Mamibiutza si bb Nora (3 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mamibiutza spune:

Asaaa

Mai avem o saptamana si facem si noi zece luni. Nora e un bebe cuminte in general, nu e sclifosita la mancare, se joaca singura daca am treaba (si are si ea chef)... de pe la sase luni si jumatate a inceput sa se ridice singurica in picioare, merge sustinuta de manute, dar singurica inca n-are curaj... si nici echilibru... in schimb ara toata sufrageria in patru labe, ii place sa fuga si eu sa o prind...
ce mai stie sa faca: sa se joace cu mingea... sa recunoasca unele jucarii daca o intrebi de ele...
ce nu stie: sa spuna cuvinte... inca nu spune nici mama, doar un mammmm atunci cand e suparata... in rest "vorbeste" pe limba ei... si rade mult, uneori in hohote...

aaa si e o pletoasa, cam asa ca scumpicul de Antonio de Andrada... avem si noi bentita, dar nu asa frumoasa ca a noastra n-are floricele

Mamibiutza si bb Nora (3 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mamibiutza spune:

Na ca nu ma mai lasa mandra sa scriu... se catara pe mine, ma trage de pantaloni... se ridica in picioare tinandu-se de orice si mi-e tare frica sa nu cada

Vreau sa-i multumesc in special Livianei ... sigur ca vrem si noi tricou de capsunica... toate siglele sunt super, dar si eu o prefer pe cea centrata si un pic mai mica... o sa trimit mail

fug ca s-a suparat printesa... am pus-o la ea in pat ca sa termin mesajul si bineinteles ca nu-i convine

Seara placuta tuturor!

Mamibiutza si bb Nora (3 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CHOWPERSA spune:

Ma bucur sa aud vesti si de la mamicile care nu au mai scris demult.Vedeti ca se poate.Va asteptam cu drag de fiecare data si pote reusim sa ne intalnim cat mai multe la MAREA INTALNIRE din 11 mai.
pupici multi la bebici si la mamici.

POZA INGERAS
LA BAITA
PRIMA ZAPADA
LA PETRECERE

ALEX-GABRIEL(05.05.2007)

MINUNILE EXISTA, TOTUL E SA AI INCREDERE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

si noi venim la intalnire;daca are cineva timp,poate ne treceti si pe noi pe listutza

www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Noi bem laptele de seara la canita sau cu lingurita.Nu vrea sa mai vada biberonul.CE L-O FI APUCAT?Nici pe al meu nu-l vrea decat la san.
Sa perseverez cu canita?fiindca era prea lichid i-am blenduit o banana in lapte si asa a reusit sa-l bea cu inghitituri mici cu o cescuta mica.
ZICETI SI VOI CE SA FAC CA NU M-AM ASTEPTAT LA ASTA

POZE rares(7 mai 2007)
Am 9 luni/Sunt barbat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina Roman spune:

O fi de la dintisori...Incearca cu paiul, Cip asa bea apa in timpul zilei. Ai incercat sa-i faci lapticul mai cald/rece decat il bea de obicei?
Al meu, de cand a inceput sa-mi refuze sanul, nu mai vrea biberoanele de la Avent...dar bea cu placere din cele cu diametrul tetinei mai mic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

[red]kid/red]sper ca juniorul se simte mai bine si acum nu mai are febra!
Noi papam destul de bine,nergem in 4 labute si "vorbim" toata ziua.Acum imi este si mai drag de el cand il vad cum se tine dupa noi prin casa.
Pentru fetele interesate am pus la semnatura tricouri de baiatei si fetite dar sunt cam de 1 an 1 an si ceva.Daca vreo mamica de capsunica este interesata vorbim pe PM.

Ioana mamy de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

TRICOURI FETITE SI BAIETEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

carstea, si bia a avut o perioada cand a refuzat biberonul si i am luat cana cu cioc cu supapa(avem si canita cu pai dar nu trage,doar roade paiul);a folosit cana 2-3 zile si apoi a revenit la biberon(a vazut ea ca i mai usor).au fost si seri cand i am dat 180ml lapte cu lingurita.

am si eu o intrebare:cand se da a treia masa solida (cina)?

www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)

Mergi la inceput