LMA albinute&bondari de martie-aprilie '07 (73)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihaelaaa spune:


Lam multi ani, Alexandru
La multi ani tuturor bebeilor care au inplinit anul pana acum!
Sa dea Domnul sa aibe parte de tot ce-si doresc in viata!

Eu n-am mai dat de ceva timp pe-aici,nu mai am timp de nimic de cand merge David in 4 labe...Pana atunci il puneam in carut sau in scaunul de masa pana faceam eu ceva de papa,sau adunam ceva prin casa,de cand a inceput trebuie sa stau numai de grija lui.
In carut nu-l mai pot lasa ca desi legat cu centurile alea tot reuseste sa se elibereze si uitati aici cum il gasesc...
In scoala de mers nici atat,ca si de acolo se apleaca si se ajuta cu picioarele pe care le agata de fiarele alea sa ajunga cu capul cat mai jos....
Si din scaunul de masa iasa afara...daca-l leg,iasa mai greu dar ii reuseste pana la urma...
Nici in patut nu-l mai pot lasa...ca si acolo e salteaua prea groasa si daca se apleaca poate cadea in cap...

Offf...se prea poate sa nu am nici io toate tiglele pe casa,ca parca prea vad pericole peste tot...Mai bine stau toata ziua langa el,sa fiu sigura ca nu pateste nimik.
Ca nu stiu daca am zis pe-aici ca am patit-o ...intr-un moment de neatentie a cazut David cu ochisorul intr-un cant de la pat,si probabil dup-aia a lesinat ca nu mai reactionat la nimik.Atunci am chemat salvarea si am ajuns la spital cu el pt vro 2 zile ...bine ca n-a fost nik grav,si l-au tinut numai pt supraveghere...

In rest ,David tot numai 2 dinti jos are,n-a mai iesit nimik.Dar probabil ca urmeaza cat de curand sa mai iese ceva ca prea se trezeste noptile...

De mers singur ,nu merge...a stat de cateva ori fara sa se tina de nimik...asta pana si-a dat seama ,ca dupa aia s-a aruncat jos...
Asteptam...sa vedem,daca acum ca merge in 4 labe io nu mai pot face nimik ,cum o fi cand poate merge........

Poze n-am mai pus nici eu de mult ,ca dureaza prea mult timp sa le descarc...da poate-mi fac eu zilele astea timp,sa va arat si eu ce baiat mare am....

Vroiam sa zic mai multe,da acusi am uitat deja...Nu-i nimik,revin daca imi aduc aminte




si de DAVID-29 martie 2007

DAVID...cat sunt de maricel...

Poze cu David

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2917ac23b344a0c9f2c340&skin_id=0&source=category&category_id=12&large" target="_blank">Sarcina si continuarea...David (filmulet)[/b]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelaaa spune:


Uite ca am reusit....aici Poze cu David...pt cine are chef ...si timp



si de DAVID-29 martie 2007


DAVID...cat sunt de maricel...

Poze cu David

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2917ac23b344a0c9f2c340&skin_id=0&source=category&category_id=12&large" target="_blank">Sarcina si continuarea...David (filmulet)[/b]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

Ane, multumim pentru felicitari!era si timpul sa devenim si noi dintzoase!

Mihaelaa, David e tare dragalas, m-am delectat cu pozele lui...si ce scaun haios are! Imi imaginez ce-ai simtit cand ai vazut ca nu mai reactioneaza, saracutul de el...bine ca nu a fost nimic grav. totusi salteaua la patut nu pare foarte sus, cam asa e si al stefaniei, crezi ca se poate ridica si sa se arunce?

Kitty, sanatate multa!

Martutza, sa porti sanatoasa garderoba noua! m-am innoit si eu cu haine redutiste si am fost la fel de incantata

Eu am noroc ca stefi mai sta in scaunul de masa dupa ce termina de mancat si-si face de lucru cu bucatelele pe care i le dau: banana, portocala, paine etc...asa apuc si eu sa spal vase si sa mai strang pe ici pe colo. in rest o supraveghez tot timpul ca are mare atractie la traznai..ca si ai vostri, de altfel. Oricum, zilele astea dinainte de dinte mi-a facut nervii franjuri cu o maraiala de care n-o credeam in stare, dar am iertat-o mititica, ca avea scuza.

noapte buna!



Mihaela siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1199" target="_blank">Stefania (19 martie 2007)

Poze
Varsta Stefaniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i_dica20 spune:

Ane2200 este vorba despre melodia din acest filmulet.
http://good-times.webshots.com/video/3044258640101732206dvGUaO
Daca stii cum se numeste sau cine canta m-as bucura mult. Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

La multi ani, Mark!!!!
La multi ani, Alexandru-Stefan!!!!

Sa cresteti mari, sanatosi, inteligenti, si frumosi, sa va iubiti parintii asa cum va iubesc si ei pe voi!

si pentru bebeii care se mai apropie cu o luna de 1 an!

Mihaelaaa, am vazut pozele voastre,frumusei si mama si copilul . Asa se urca si Giulia in carucior tot timpul, s-a si rasturnat cu el de cateva ori. Imi inchipui prin ce ai trecut cand a lesinat David!

Mihael@, felicitari pt dintisori si pentru Stefania cuminte care o lasa pe mami sa mai faca treaba in casa!

Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiancaM spune:

I_dica20 uite aici:
http://www.youtube.com/watch?v=LCh_dB39ECY
daca dai cautare pe youtube "wonderful life" o sa gasesti mai multe variante...

Mamica fericita de Amalia Elena(6 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Acu' un an:

Trimis la: - 22/02/2007 : 15:58:53

Mesaj de la Mada... prin intermediul Roxanei (n-a putut sa va scrie ea)...

"S-a nascut bebe_rozz. E un grasutz de 4,100kg si 52 de cm. Mi-a facut anestezie generala. Bebe e langa mine, e un scump. Doarme cu tzatza in gura. Te pup si pe fete."

Felicitari Mada pentru grasunt. Sa fiti sanatosi. Sa veniti repede acasa. Iar pt. bebe rozz... mult noroc in viata!


La muuuuuuulti ani, Mark, bebe_rozz!



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

La multi,multi ani fericiti Mark!

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:



La multi ani, Mark! Sa ne traiesti si sa fii sanatos sa o bucuri pe mami in fiecare zi!



La multi ani, Alexandru Stefan!


Ela si Thea, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

Poze Thea-Ioana
Thea-Ioana slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

La multi ani Mark Alexandru!!!!!


Carmen, mami lui Vlad Gabriel - atat de mare
Poze cu puisorul meu

Mergi la inceput