Mamici si bebici din Pitesti 5

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Felicitari Mirela! Bun venit acasa Rebeca! Sa fi sanatoasa si cumintica!
pe toata lumea!

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157600504728447/" target="_blank">1,www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157600505513988/" target="_blank"> 2,www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157600505515030/" target="_blank">botez,www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157600504731133/" target="_blank">3-6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Mirela felicitari ptr mica printesica. sa va traiasca, sa fie o papaciosa si o dulcioasa.

Mamica lui Rares (15 oct 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

buna fetelor! multumim frumos pt urari. acum ne luptam cu colicii care cateodata isi fac rau de tot de cap si plangem continuu cate 2-3 ore in special seara dupa oara 20. ne-am rafsatat deja si ne place in brate, doar asa ne calmam! rares este tare incantat de ea si o pupa nonstop pe manuta si obraz sau frunte, o iubeste si o striga mereu BECA!!! insa treb sa am mare grija cu el pt ca m-a vazut ca o "bat" pe spate (cand o tin sa regurgiteze) si m-am trezit ca i-a dat si el vre-o doua. e tare simpatic insa cand incearca el sa o calmeze si ii zice shhhhhhh!!! ca sa nu mai planga, iar atunci cand vine de afara vine croit la ea in dormitor, o striga BECA, BECA si trage de paturica ei ca sa o anunte ca a venit el acasa. in rest ar face tot ce face ea. se urca in masa ei de infasat si in patutul ei, se unge cu crema pe fata, se inveleste cu paturica ei, se rasfata cu pernuta ei, suge la suzeta ei (el a supt doar in primele 2-3 luni la suzeta, pe perioada colicilor, apoi a refuzat-o si deci nu prea are habar de ce inseamna sa sugi la suzeta dar incearca acum noi senzatii se pare), vrea sa ii bea laptele ei praf desi nu ii place dar daca o vede pe ea ca bea lapte vrea si el un bibe cu lapte... cam asta deocamdata, dar ne asteptam la multe altele pe parcurs.

Mirela + Rares (19 aug 2006) + Rebeca (4 iun 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Of..ce frumos povestesti...cred ca esti o mamica tare fericita cu asa doi pui...ce muult ne dorim si noi o surioara....

Sorana 18+ si Codrin 3 ani
Where there's a will there's a way!
http://community.webshots.com/user/lorellay15

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

quote:
Originally posted by lorellay

Of..ce frumos povestesti...cred ca esti o mamica tare fericita cu asa doi pui...ce muult ne dorim si noi o surioara....

Sorana 18+ si Codrin 3 ani
Where there's a will there's a way!
http://community.webshots.com/user/lorellay15


sa dea Domnul sa aveti si voi o fetita ca sa faceti pereche ca noi! tinem pumnii sa fie fetita. presupun ca inca nu ati aflat sexul (noi la 21 saptam am facut morfologia fetala si am aflat totodata si sexul). oricum eu pana nu am nascut nu am crezut ca e fetita pt ca toate cunostintele mele care erau insarcinate in aceeasi perioada cu mine cu facut tot ce aveau acasa, adik cine a avut fata a mai facut o fata si cine a avut baiat a mai facut un baiat, asa ca eu eram pregatita moral si pt un alt baiat (aveam chiar si numele pregatit). parca tot nu imi venea sa cred ca sunt printre norocoasele care a nimerit pereche (de obicei nu sunt prea norocoasa)!

Mirela + Rares (19 aug 2006) + Rebeca (4 iun 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainia spune:

Raluca La multi ani Rianei, sa fie sanatoasa si sa va aduca numai bucurii!
Mirela sa-ti traiasca fetita , sa fie sanatoasa si sa va aduca numai bucurii!!!
Va pup pe toate!

Lavinia
pozele mele Andrei (25.01.2001) Tea si Rares (12.07.2006)
franturi din viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

La multi ani draga Rary. Sa ai parte de toata fericirea din lume.
Mirela, cum merge cu doi pitici? Te descurci? Ai ajutor din partea cuiva. Bebita ce face, e mai bine cu colicii? Rares ce zice de surioara lui?
La multi ani cu mare intarziere si gemenusilor scumpi Rares si Tea. Tot asa scumpi au ramas? Sunt sigura ca da.
Ckristina, mi-a spus cineva de o cresa particulara in Pitesti deschisa anul acesta. Astept sa imi dea pliantul de prezentare si te sun sa iti dau mai multe amanunte. Primesc copii de la 1 an, pretul in jur de 8 mil.

Mamica lui Rares (15 oct 2006), 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

buna fetelor! vad ca aveti f putina activitate pe aici in ultimul timp. la mine e de inteles ca nu am timp de nimic, dar voi ce ati patit?
tanima multumim frumos de urare! dar ce vad ochii mei?!???? esti graviduta in 14 csaptamani?????? daca DA, sa iti fie de bine, sa ai sarcina usoara si sa fie cu noroc sa faci fata ca sa ai pereche ca mine.
de descurcat ne descurcam binisor acum ca ne-au trecut colicii (din fericire au tinut-o vreo 2 luni jumate decat). doarme noaptea, nu avem probleme in privinta asta deocamdata si sper sa o tina sa mereu. decat ziua este agitata si se impaca cateodata mai greu, dar ce sa ii faci... este si ea mica si trebuie sa o intelegem. oricum ziua trece altfel decat noaptea. asa ca nu am de ce sa ma plang atata timp cat e cumintica noaptea. am avut bona 4 ore pe zi timp de 2 luni, dar a plecat din pacate in italia sa munceasca, iar de 2 sapt sunt cu mama ca ajutor ca a avut concediu. de luni in schimb mama intra la serv si va veni alta bona. sper sa ne adaptam si cu ea. oricum dupa 15 sept rares merge la cresa si as vrea sa renuntam la bona definitiv. sa nu o tin decat 1 luna. ma rog la dumnezeu sa se adapteze bine la programul de cresa si sa nu mai fie nevoie de bona. in rest toate bune zicem noi. voi ce mai spuneti?

Mirela + Rares (19 aug 2006) + Rebeca (4 iun 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Salutare, dragi pitestence!!!
Cam rarut pe aici!!!. Se pare ca piticii nostri nu ne mai lasa sa respiram.
Noi de azi am inceput cresa. Momentan sunt destul de linistita. Nu ma culc insa pe o ureche. A fost doar o jumatate de zi. Asistentele si ingrijitoarele deja il adora pe Rares ca e vorbaret, ca mananca mult, ca e foarte harnic (aranjeaza scaunele intr-una si face observatii la orice nu e la locul lui). De dim abia am reusit sa imi iau la revedere de la el. Am plecat cu lacrimi in ochi si nu am fost in stare de nimic pana la 12. El nu a fost decat putin botos. Astept cu nerabdare sa vad comportamentul in zilele urmatoare.
Mirela, da, sunt gravida si am si fetita, asa ca aviz doritoarelor, este anul perechilor. Toate fetele de la odisee de la noi au facut anul asta pereche. Asa ca nu pierdeti timpul, mai e putin si trece anul norocos.

Mamica lui Rares (15 oct 2006),

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

felicitari pt fetita!!! imi inchipui ca iti doreai tare mult daca te-ai hotarat sa o faci si tu la interval asa scurt de timp. in general mamicile din ziua de astazi se cam lecuiesc de al doilea copil. stii vorba aia: "unul e prea putin, iar doi sunt prea multi"!!! cel putin mie toti mi-au zis ca sunt tare curajoasa ca l-am facut asa repede pe al doilea. cat priveste "anul perechilor" nu stiu ce sa zic. eu am proiectat-o pe rebeca in sept anul trecut. si am inca 2 cunostinte care tot anul trecut, la diferenta de 2 sapt-1 luna de zile fata de mine au proiectat al doilea copil, si le-a iesit acelasi sex ca si primul copil. nu au nimerit perechea. asa ca eu cred ca este un hazard sexul copilului.
bravo voua ca va descurcati cu cresa. e particulara sau cum de a inceput asa devreme? cresa la care l-am inscris eu pe rares al meu este de stat si abia dupa 15 sept incepe. dar eu il voi duce din a 2-a saptam ca sa se mai acomodeze ceilalti copii si sa nu mai planga atat de mult ca sa nu se sperie rares de atatea urlete. nu de alta dar al meu este destul de sensibil si daca plange cineva plange si el. mai ales ca noi am ales o cresa cu program prelungit.

Mirela + Rares (19 aug 2006) + Rebeca (4 iun 2008)

Mergi la inceput