Mamici si bebici din Pitesti 5

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mamecitta_C spune:

neata,
i-a trecut si febra, e ok si cu restul...
in we am fi vrut sa-l ducem in trivale la zoo, dar sambata ne-am tot invartit si n-am ajuns, iar duminica a inceput ploaia... asteptam alta saptamana cu vreme buna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Ma bucur ca v-ati facut bine. Nici eu n-am ajuns cu capra niciodata la zoo si am inteles ca se face frig...Nu ne ramane decat sa asteptam primavara adevarata.

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Fetelllor ce faceti? Sanatosi? Tamina ai nascut?

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gwendoline spune:

buna fetelor,

Noi suntem bine mai putin si nasc !!!
Tania am auzit ca a nascut dar nu stiu detali, Maya stie mai multe.

La mine totul e pragatit bagaje camera ,miercuri vine sora mea sa stea cu Gwendoline si noi plecam la buc sa fiu acolo langa spital!

nu prea mai scrie nimeni? Unde a ti plecat?

Gwendoline poze noi

Mamica de Gwendoline(16.06.2005) si insarcinata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

buna tuturor! eu nu mai imi vad capul de treaba... ba curatenie, ba mancare, ba spalat... plus joaca cu piticii. trebuie sa fiu cu ochii in patru acum de cand rebeca a inceput sa mearga de-a busilea si a se ridice in picioare pe tot ce apuca: canapele, fotolii, scaune, masinutele mari ale lui rares... ea pe tot ce pinde incearca sa se sprjine si se riica in picioare. zici ca ar vrea samearga deja in picioare desi este mult multprea devreme pt asa ceva. abia a fcut 8 luni!!! rares nu ese atent deloc cu ea si o tot loveste in joaca sau intentionat cu diverse jucarii, o calca pe manute cu picuioarele sau cu masinutele, numai belee ii face. asa ca eu trebuie sa fiu cu ochii pe ei ca pe butelie!!!

Mirela + Rares (19 aug 2006) + Rebeca (4 iun 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Buna dimineata dragi mamici
Am nascut acum 12 zile (pe 1 febr) o mandrete de fetita de 3.180 kg si 50 cm, Rares a acceptat-o f bine pe surioara lui, o iubeste enorm, e foarte grijuliu cu ea, desi prima zi cand am venit acasa a reactionat f urat, tragea de ea, vroia sa ii dea cu piciorul, o tragea de maini, acum o mangaie usor si o pupa toata ziua.
Ne acomodam usor cu viata in 4 si e tare placut sa vad casa plina, ma simt implinita si fericita alaturi de puiutii mei, dar este si greu mai ales ca fetita deja are colici si nu prea dormim iar Rares a nceput sa refuze cu indarjire mersul la cresa, trebuie sa il fortez in fiecare dimineata si plecam pe drum numai in urlete si uneori si cu o bataita luata (eu il imbrac si el se dezbraca si ne chinuim si cate 30-40 de min cu pregatitul ptr cresa).
Mirela ma gandesc si eu ca va veni si la mine vremea in care voi avea doi agitati in casa si imi inchipui cat de greu trebuie sa fie sa stai cu ochii pe amandoi. Multa rabdare si putere.
Dariana, sa ai nastere usoara si multi pupici printesei tale cuminti si ajutorului tau de nadejde. Ai fata mare, ai sa vezi cat de mult te vei baza pe ea, mai ales ca fetele sunt mult mai protectoare cu fratiorii mai mici.



Mamica lui Rares (15 oct 2006) am 2 ani poze ,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

tanima felicitari din suflet pt fetita. sa fiti sanatosi cu totii, sa aveti putere sa va bucurati de ei si de noile peripetii care va asteapta. ma bucur pt tine ca ai pereche. nu ne-ai zis insa ce nume i-ai dat... si, cand ai timp, sa ne povestesti in amanunt nasterea. sunt tare curioasa cum a decurs, cu cine ai nascut si unde, mai greu sau mai usor ca la rares, impresii si comparatii fata de prima natere etc...
as vrea ca rares sa fie asa de incantat de rebeca cum povestesti tu de al tau, insa la noi nu sta asa de roz situatia. rares are f putine clipe cand o pretuieste pe rebeca si se bucura ca e surioara lui. de cele mai multe ori o da cu brutalitate la o parte impingand-o cat mai departe de el sau cerandu-ne noua sa o indepartam de el.
apropo, fetelor cand veti face o lista noua a rog sa mi-o adaugati si mie pe rebca pls pls pls. sa scrieti asa:
Mirela cu Rares-Mihai (19 aug 2006) - 3.300kg, 51 cm si Rebeca-Maria (4 iun 2008) - 3.500 kg, 49 cm


Mirela + Rares (19 aug 2006) + Rebeca (4 iun 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mamecitta_C spune:

fleicitari proaspetei mamici, sa-ti traiasca si sa fie sanatoasi amandoi si, bineinteles, frumosi...
eu nu pot sa spun cum e cu doi mici, fiindca e diferenta destul de mare intre ei (11 ani), dar mi-a placut o faza povestita de o cunostinta: cand au venit cu al doilea bebe acasa, totul era nou, fetita cea mare era curioasa, i-a placut "noua jucarie", apoi a inceput s-o invidieze, sa ceara si ea biberon si sa intre in cadita, ba chiar se suia langa cea mica in patut... dupa vreo cateva saptamani zice: gata, ne-am jucat, acum cand o ducem pe-asta mica inapoi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Felicitari Tamina. sa-ti traiasca si sa fie sanatosi!
Dariana iti tinem pumnii!
Mirela, Carmen

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Salutare fetelor!
Pe aici nu mai trece nimeni?


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,

Mergi la inceput