Mamici si bebici din Pitesti 5

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gwendoline spune:

buna ,
ce mai face-ti?
noi bine creste burta si mie din ce in ce mai greu ,dar ma simt bine doar ca dorm mai greu si ma misc mai greu si obosesc mai repede!!

Bradul noi inca nu l_am facut am bradul de anul trecut in pamant care il pun in casa. De Sarbatori nu suntem pe acasa mergem la ai mei doar trebe sa fac brad ca Gwendoline ii place sa inpodobeasca.




Gwendoline poze noi

Mamica de Gwendoline(16.06.2005) si insarcinata 27 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuta2005 spune:

Buna fetelor!
M-ati dat disparuta nu-i asa?
Alexia e bine,se pregateste pentru serbare, a invatat poezia ei dar si poeziile colegilor de ma minunez cand o aud.Nu stiu cum poate retine asa de multe poezi.E colega de grupa cu Riana- o dulceata de fetita, sunt prietene bune.
De la Mos Craciun asteapta "casa unde doarme Thomas"- depoul si pe Thomas mic.Acum e fan Thomas, pana acum era cu Fifi si floricelele.
Dariana felicitari pentru sarcina!
Mamecitta bine ai venit!Imi pare rau pentru ce ai patit.Sanatate multa lui Dani, sper sa rezolvati cat mai repede problema de la manuta.
Mirela felicitari pentru doctorat!
Promit ca intru mai des sa ma mai laud cu mandra mea!Sper sa am timp!
Daca nu scriu sa nu credeti ca nu va citesc, sunt aici dupa perdea !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Dariana las sa creasca burtica ca e bine! Pupam Gwendoline!
Alexuta mai stai si tu pe aici si mai povesteste cate ceva. Asteptam poze de la serbare.
Carmen e bine ca n-ati racit, da sa aveti grija!


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157600504728447/" target="_blank">1,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

buna fetelor!
carmen in primul rand iti urez bun venit si sanatate multa lui dani! scuze de intarziere, dar am avut mult de scris si am uitat pur si simplu sa zic pana acum. am terminat doctoratul la catedra de "Teorie Economica". eu nu am mai iesit afara cu copiii sa ma plimb de cand nici minte nu mai tin. pe rares il duc dupa-masa la curte la soacra-mea ca sa ia aer si sa schimb casa, sau la mama ca sa nu mai fie plictisit de stat in aceleasi camere acasa. sau pe la supermarket-uri si in mall. in rest nu prea avem iesiri cu copiii.
alexuta bravo tie ca este docila, ascultatoare si prinde repede poeziile . mi-ar placea sa fie si rares asa, insa el nu prezinta interes inca. si cred ca nici cresa unde il dusasem nu era ce trebuie sinu se ocupa asa de bine la capitolul asta. poate ca e cazul ca pe viitor sa ne orientam si noi la lta cresa.
anca si noi ne luptam cu muciiinca din weekendul trecut. l-am lasat pe rares sa doarma la soacra-mea sambata seara (pt ca eram sper obosita dupa sustinerea publica a tezei de doctorat) si l-am luat duminica la pranz. de atuni ii cur mucii, ochii ii lacrimeaza si tuseste. de luni este pe ospen si nurofen, plus sirop de tuse rinthiol si stodal. cred ca a devenit rezitent la medicamente de cate i-am dat in ultrima perioada.
gwendoline iti urez sarcina usoara in continuare. nici nu vreau sa imi amintesc cat de greu a fost perioada aceea, dar si frumoasa in aclai timp. cat priveste bradutul noi facem unul artificial. il vom face dup ce venim de la bucuresti pt ca nu are rost sa il facem acum pana pe 20 cand plecam. oricum vom avea bradut si la buc la sora-mea. asa ca rares nu va duce lipsa de asa ceva.

Mirela + Rares (19 aug 2006) + Rebeca (4 iun 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

scuze pt literele mancate, nu era de foame, ci pur si simplu nu mai imi merge tastatura bine pt ca rares a dat cu jucariile in ea si s-a mai stricat pe alocuri.

Mirela + Rares (19 aug 2006) + Rebeca (4 iun 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mamecitta_C spune:

mirela, eu le dau oscilococcilum chiar si cand nu sunt raciti (o data pe saptamana), preventiv... si vad ca nu racesc... sau or fi ei mai rezitenti...

Vlad: 12 ani (clasa a VI-a) si Dani: 1 an si 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Sunt de acord cu Carmen! Iar cand sunt raciti se dau timp de 3 zile 2 doze pe zi (dimineata si seara). Iar apoi cate una la 3 zile de cateva ori.


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157600504728447/" target="_blank">1,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

carmen, anca, mersi de raspuns. o sa il incerc si eu atunci. mai imi propusasem o data sa il incerc pt ca tot auzisem mamele vb despre el, dar am neglijat pana am uitat...

Mirela + Rares (19 aug 2006) + Rebeca (4 iun 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mamecitta_C spune:

mie doctorita de familie mi-a zis, in perioada rece, sa-i dau oscilo, calciu, vigantol, vit. C, fier... pana la 3 ani...

Vlad: 12 ani (clasa a VI-a) si Dani: 1 an si 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Carmen si eu ii dau cam la fel, mai putin vitamina C, dar zilnic bem suc din 2 portocale cu un pic de lamaie in el.
A...pediatrul mi-a zis ca in loc de calciu si vigantol sa-i dau calcium osteocare, ca are in el tot ce-i trebuie si e foarte bun. am cumparat si vi-l recomand si voua. Se da copiilor peste 1,5 ani.
Mirela ce fac frumosii? Sunt sanatosi? Sambata plecati?
Fetelor pe unde umblati?

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157600504728447/" target="_blank">1,

Mergi la inceput