Terasa+pensiune Iasi

Terasa+pensiune Iasi | Autor: MissJJ

Link direct la acest mesaj

Buna!

Fetelor vroiam sa stiu daca imi puteti recomanda un restaurant cu terasa ceva dragutz nu f mare pt vara pt o nunta mai intima dar care sa aiba si ceva camere de inchiriat desupra gen pensiune?
Noi nu am mai fost prin Iasi de ceva timp, am fost putin in iarna dar pe fuga si nu am apucat sa vedem tare multe.
La little texas stiu cum este e frumos dar nu stiu meniul daca e pt o nunta tare potrivit daca ati fost de curand si ati papat pe acolo poate imi puteti spune, ca pe net am vazut eu cate ceva da in ro nu prea sunt multe site-uri la rest. si terase.
Deci daca ne puteti ajuta v-am fi recunoscatori!
Multumesc anticipat pt raspunsuri.


---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

salut
Nu prea sunt in Iasi terase +pensiuni..ce imi vin acum in minte sunt:
-Hanul dacilor, au si site, numele lui legat.ro, insa pensiunea nu e gata inca..
-Ciric, are si el site
-Onyx, dar hotelul e inca in lucru..poate la vara e gata..
-Quatro Rotte..micut, are si locuri de cazare..e la 15-20 km de Iasi, inspre Vaslui
-Little Texas..de care ai amintit si tu..
nu pot da site-urile..sa nu fac reclama.



Avem 4 luni!!
Cristina fericita de Alessia Stefana (16.10.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Mada, ti-am lasat un mesaj pe mess...

Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Ms fetelor pt raspunsuri. Vroiam sa va mai intreb despre pinochio e in bucium cum mergi spre onyx stiti ceva despre el?

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

da, stiu unde e pinnochio..dar din ce stiu eu nu are locuri de cazare..numai rest si terasa.intr-adevar terasa e micuta,are si un mic parculet amenajat pt. copii..terasa e imapartita in fumatori si nefumatori..
ceea ce e cam naspa..e ca e la strada..si e cam naspa pt. o nunta..nici nu stiu daca fac nunti..nu stiu cam cati incap pe terasa, dar inauntru e f. fmic.., nu ai ring deloc..



www.totsites.com/tot/alessiastefana" target="_blank">paginuta mea
Avem 4 luni!!
Cristina fericita de Alessia Stefana (16.10.2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Kriss ms mult, mai oricum nu o sa fie tare multa lumea, vreo 30 de persoane deci ceva mai mic de aia as vrea sa fie terasa cu ceva spatiu verde sa poti face niste poze etc si sa aiba loc copii sa se joace, de asta si vreau undeva la aer nu inauntru inchisi intr-o sala.
Meniul de la little texas stiti cum e? Ca pe net am vazut eu cate ceva da parca nu mi se pare tare potrivit pt o nunta. Bine nu e ceva f formal dar oricum nici pizza si potato wedges.

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

La Little Texas nu am intrat niciodata si nici n-am auzit pe cineva cunoscut care sa fi facut nunta acolo :(

Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

La Little Texas am avut eu acum ceva timp un training in sala de protocol din cladirea in care se si cazeaza ! incaperea este ideala pentru 30 de oameni; nu stiu in chimb cate mese intra pentru ca noi am avut doar scaune.......in schimb ...din sala de protocol se iese pe o terasa superba si in fata e un delusor cu iarba , amenajat foarte frumos ...iar in vale sunt niste copacei ...este superba privelistea. Mergi intr-o zi acolo si zi-le sa te duca in sala de protocol sa vezi daca iti place

Mie una, mi-a placut f mult ...cel putin dealulcu iarba ...m-a dat pe spate !

Oana
Eterna optimista!


Mergi la inceput