hainutele la bebe

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Loredana spune:

Eu si la Diana si la Rares le-am spalat la masina cu detergent normal. Mai imi spunea mie o vecina ca trebuie sa le fierb si sa le spal cu sapun de casa. Diana are 9 ani si Rares 1 an si 6 luni si nu au patit nimic. Am folosit Ariel, dar si Persil. De spalat le-am spalat totdeauna inainte de a le purta prima data, intradevar cine stie pe unde au stat si cat praf au pe ele.
O zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

O vreme le-am spalat si eu cu Sano pt bebelusi. Dar nu spala deloc , hainele au devenit destul de repede imbacsite, iar petele nu ies deloc. Plus ca are un miros asa puternic incat nici eu nu-l suport (mi se pare mai puternic decat la detergentul obisnuit). Asa ca eu am trecut pe detergent normal (Persil) si le clatesc de doua ori. Alta viata....


Gabi, mami de Davidush . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Whether you think you CAN or you CAN'T,
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52049" target="_blank">_JURNAL DE STRUMF_ . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . either way you are right.(Henry Ford)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

Pana am plecat la serviciu (7 luni) le-am sapalat la mana cu Dermalin. Dupa aia le-am spalat la masina (nu pe toate) cu Ariel. Vedeti ca este un balsam de la chicco miroase bine, bine si pastreaza mult timp mirosul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Si io tot cu detergent obisnuit le spal dar le caltesc de mai multe ori!Le-am spalat si io vreo 4 luni la mana si apoi gata la masina.Totul este ok plus ca dr m-a sfatuit sa nu-l cocolosez ca asa va fi toata viata.

Ioana mamy de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana-Maria11 spune:

Si eu hainutele noi intotdeauna le-am spalat inainte sa o imbrac cu ele. In prima luna, ii spalam hainutele nu mai cu lenor sensitive i le bagam la masina program clatire+stoarcere delicata.M-am gandit ca la inceput chiar nu aveau de ce sa se murdareasca .Apoi le-am bagat la masina automata cu dero (Ariel)si i-am dat clatire suplimentara. A fost ok, nu am avut probleme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arima spune:

multumesc mult pentru raspunsuri! cred ca pana la urma, depinde de bebe si de cat de "tolerant" e. imi prind bine sfaturile voastre! mi-ar placea sa mai vorbim!


Mergi la inceput