Cum imbracati copiii "slim" - slabutzi?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancaMT spune:

mai exista bretele din elastic care se prind cu clestisori, nu stiu cum le zice, cu care se prind pantalonii si in felul asta scapam de pantalonii in vine... o idee..

ANCA, mami de LUCIANA MARIA (18.09.2006)
poze
varsta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Eu marimi mici pot sa ii iau doar la pantaloni scurti (si atunci ii cumpar si eu de 3-4 ani)...
Bretelele sunt incomode, si cum e baiat mare acum nu accepta sa il ajute nimeni la gradi cand are nevoie la baie (sa ii puna bretelele la loc sau sa il inchida la curea)..
Oricum la fetite am vazut hainutele ca sunt ceva mai inguste...
La baieti poate croiesc dupa moda cu blugii care atarna in vine....



“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze, 3000km prin Romania


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Zic si eu ca si Corina, la Target si la Gap sint pantaloni slim. Cei de la Gap cu adjustable waist aduna si din spate, nu sint doar in talie. Sau asa tin eu minte, Alexandru nu are problema asta. Doar Anuta!
Salopeta ar fi alta varianta, dar e mai complicat cind merge la toaleta.
In disperare de cauza poti incerca pantaloni de la fete, vezi sa arate mai masculini!

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

OK, am studiat pantalonii lui Alexandru: avem cu elastic de la Gap, Cherokee (de la Target), Levi Strauss (habar n-am de unde), Tommy Hilfiger si Nautica. Cei de la Nautica au elastic mai zdravan, chiar string mult talia. Incearca la ei, poate se potrivesc.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamar spune:

Incearca si pantalonii "slim" de la Old Navy...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

daaa, si Matei e lung si subtire

pt pantaloni cea mai buna solutie s-a dovedit cea cu siret in talie.
am gasit multe modele asa. si mai sint unii cu o bucata de elastic doar la spate.
tricourile imi plac sa ii stea asa largi pe el. mi se pare cool

www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

maica-mea are o vorba: "tu il porti pe fi-tu sexy", ca cica mai tot timpul e ori prea decoltat, ori ii ramane cate-un umar costeliv gol, pantalonii nu mai spun de cate ori tre sa ii culeg de la genunchi.

nici pantalonii care au talie reglabila nu ne ajuta. deci: pantalonii care se pot modifica mai usor, ii modific; restul - bretele. la tricouri, am mai nimerit cateva cu defect care-i vin grozav.
si ii iau intotdeauna hainute mai mici decat varsta lui , ca n-are nicio sansa cu celelalte.

cristina, mama de radu (09.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

hainele de obicei ii stau totusi de obicei lalai, noroc cu moda care ne ajuta .

cristina, mama de radu (09.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns filofteia spune:

Noi folosim de la Kenvelo, au elastic in spate, sau sunt cu siret. La cei cu siret le pun eu in locul siretului elastic. Noi avem 7 ani, inaltime de 8 si talie de 5. Uneori apelam si la bretele, dar nu la scoala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Eu am deja discursu format, cand ma duc sa cumpar haine pentru Matei cer direct "model inalt si slab". Ca e inalt...ce ii vine la burta ii lasa videoglezna de zici ca e de bogdaproste....abia astept sa vina vara ca nu mai conteaza nivelul la bermude.

La tricouri nu ma jenez ca pot sa latre linistite pe el...vorba cuiva de a postat inaintea mea "e coool". Imi place mult sa il port cu body cu maneci lungi albe peste care ii pun tricouri contrastante...asa mai are si el prestanta.

La noi nici bretelele nu merg ca tot ce am gasit se nimereste catarama de reglare in dreptul gatului si face buba slabatura

Nici cu curea...ca face putza pipi pana desface el cureaua....

Ca atare cand gasesc cate un trening de merge ii iau 2-3 perechi, caci din cauza asta la gradi sta cu trening, sa se poate dezbraca singur.

Si imi mai place la pijamale, alea de varsta lui is "numa bune": bluza, daca e ok la maneci, lasa ca e larga...dar ii lasa buricu la aer...pantalonii ori is buni si scurti ori lungi si in fundu gol....si salopete de pijama pt baieti de 3 ani jumate nu se gasesc....

In salopete mai merge (de blugi sau raiati) dar nu stiu cum se face ca parca tot scurte is toate.... Oricum, ala de a inventat bodyurile si salopetele merita premiul Nobel...cre ca era d'al nostru, cu plod inalt si slab

Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004
http://community.webshots.com/user/vizigotu
http://community.webshots.com/user/vizigotubaiatmare

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655" target="_blank">cronicile vizigotului

Mergi la inceput