Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (85)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdaz spune:

quote:
Originally posted by danuta36

Intrasem si eu sa va urez noapte buna!

Magda era o vorba pe la noi:copii facuti la tinerete ies frumosi,cei facuti mai tarziu,ies destepti,asa ca... Nu mai bagi lumea in seama,te intrebasem si io in ce zodie e Cristi (dar am aflat singura)...

Dana,mami de Miruna Andreea(01.10.2007)
poze

Danutza, mersi...eu sunt si..si.. deci recomand facutul copiilor la batrinete din punctul asta de vedere.( numai modesta nu sunt !).
Vezi, Sabina a impuscat ambii iepuri deodata, de asta o lauda dr. Culcer ce copii frumosi si destepti face.
Sa stii ca iti raspunsesem, ca am vazut postarea ta, dar am plecat putin de la calculator si cind m-ama intors fiu-meu inchisese DC, si mi-a fost cam "alene" sa reiau ca era foarte tirziu, asta se in timpla alalteieri seara.
Chiar s-au mai sters vreo 3 raspunsuri cu ocazia asta dar n-am mai avut energie sa reiau, eram cam groggy .
Esti suparata pe mine ?

Sim, pun acum nedumeririle culinare la topicul respectiv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Neata!

Magda nu stii ca asa-s pestii,mai sensibilosi si vor sa fie luati in seama?...Hai ca n-am cum sa fiu suparata pe tine,eu ma supar pe moment,dar imi trece repede...
Apai maica-mea avea 30 de ani cand am aparut eu si ziceam ca a fost tarziu,dar eu abia la 36 am reusit...mai bine mai tarziu,decat deloc..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona1976 spune:

Ceau danuta36....am aparut si aci ...Mirunica ce face ...doarme? Va pupam si eu si David

Simona Busoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz spune:

Las ca-i bine si asa. eu am f multe colege care de abia la 37-38 de ani se apuca de facut copii.
sa nu reusesti decit atunci e o chestie..dar sa te apuci la virsta asta mi se pare o aminare cam mare. Parte proasta e ca unele nu prea mai reusesc, si tin-te pinza cu fiv si tot tacimul.

Noi plecam la mall..distractzia rominului de duminica.
Noi, adica eu si fiu-meu, tati e plecat sa " prospecteze terenuri de vinzare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by magdaz

Las ca-i bine si asa. eu am f multe colege care de abia la 37-38 de ani se apuca de facut copii.
sa nu reusesti decit atunci e o chestie..dar sa te apuci la virsta asta mi se pare o aminare cam mare. Parte proasta e ca unele nu prea mai reusesc, si tin-te pinza cu fiv si tot tacimul.



Amanarea poate sa vina din foarte foarte multe motive (altele decat ca nu ramai) la care poate tu poate nici nu te gandesti... Fiecare om are propiul mod de a lua decizii pentru viata lui..

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Neataaaa. Desi e jumatatea zilei. Eu cica ma relaxez, sotul e la sala si Alex la teatru. Andrei e pus la nanitz. Azi s-a intors de pe spate pe burta chiar in fata mea, culmea ca invers nu mai reuseste desi la 3 luni facea miscarea cu super dexteritate. Oricum l-am lasat pe jos pe salteluta si a migrat simtitor, deci nu mai este nici el de lasat pe canapea sau pat.

Andreea, eu nu am chiar nimic cu Racii. De altfel cu nici o zodie.

Andreea si Annisia, sunteti mortale. Ma rog, acum la spartul targului, sa stiti ca mi s-a parut mie ceva ciudat. Ba chiar ma gandeam ca recunosc ambii bebelusi si totusi nu imi dadeam seama cine si cum, ma gandeam mai degraba la Mario si nu il recunosteam. Dar dati-mi circumstante atenuante, eram dupa 2 pahare de vin.

Danielle, ai scapat de inspectoare? Pierdusem mesajul asta al tau. Pai e supeeeeeer.

Sim, lasa ca si la voi trece, o sa se uite. Hai mai ca suntem parinti si copii si lucrurile astea trec. Cred ca pe mine ma roade mai mult ca nu pricep ce am facut. Azi am vorbit la telefon si parea chiar ok. Nu stiu ce sa mai zic, au si ei zile si zile.

Carpatina, marti si miercuri sunt la devastat magazine, dar ma rog, limitata la bugetul pe care il voi primi. Cat despre ai mei, si eu sunt convinsa ca ma iubesc, poate ca tocmai de aceea pun atatea presiuni pe mine. Sunt oameni care te incurajeaza punandu-ti obiective si mai greu de atins. Numai ca la mine nu functioneaza mereu, mai am nevoie de apreciere si pentru ce am realizat deja. Dar trece, eu nu cred ca vreun parinte vrea raul copilului, insa de cele mai multe ori nu se pune in locul copilului sa vada si partea practica. Apropos de iubire, daca reusesc sa il conving pe al meu sa venim la F1 in Belgia te verific cat de mult ma iubesti. Desi slabe sperante, a decis ca anul asta mergem numai la turci si atat. Insa cine stie...eu insist.

Gabitz, mai era o gluma, zau nu am nimic cu Taurii. Ba chiar Taurii pe care i-am cunoscut mi s-au parut de 100 de ori mai blanzi si buni decat mine. A fost doar o gluma, ai vazut ca si Magda a zis ca eu chiar nu cred in zodii.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Buna dimineata la voi, a mea nu-i tocmai buna!
Mi-a plans Andrei ieri intr-un hal de m-a speriat, niste ragneteeee, daca-l luam in brate si-l plimbam prin casa se oprea, m-a cocosat definitiv.....
Carpatina, punctezi bine ca intotdeauna, primeste de la mine,cu drag,
Roxana, nici eu nu-l curat profund pe-al meu in urechi, dupa baie il sterg usor cu un betisor, cum zice dr. ca se curata cel mai bine ? Felicitari pt. seara deconectanta de ieri, la noi a fost de groaza....

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Papanash, o fi avut el vreo suferinta, ca exact asa facea si Andrei al meu cand ma vaicaream eu. La noi cred ca il doare burtica, numai asta a ramas, ca in rest pare ok. va doresc o zi linistita azi.

Magda, distractie placuta la Mall.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Carpatina, sunt perfect de acord, sunt convinsa ca fiecare din noi are o motivatie in alegerea momentului in care sa faca un copil.

Apropos, acum cand m-a convins pe mine sa facem BB3, sotul meu s-a razgandit. Asa ca nu va mai faceti planuri de odisee comuna cu mine, ca nu se stie.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Luy, ai toata admiratia mea, esti o dragalasa cu asa mesaje si urari personalizate, ne zgandari tare la sensibilitate, da' ne placeeee.ne pregatim si noi de eruptii, deocamdata doar dureri.
Le punem iepurasi pe prima pagina bebeilor care au deja dintisori ? Eu inca n-am citit ce si cum se face capitol nou , da cum am timp ma apuc si de asta.


Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput