Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (15)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns uberbax spune:

Si a mea mai face bubite pe fata dar ma enerveaza ca se usuca si ramane pielea cam aspra si ii dau cu apa de curatare de la Mustela!
Fetelor a mea e mai mereu cu mainile pe fata si se mai apuca si de par mai ales cand se trezeste dimineata e maraita si se ciupeste de fata!Nici macar nu deschide ochisorii....dar se tot maraie,nu plange!De fapt nu plange mai deloc...e doar maraita din cand in cand!Si la voi e la fel....mereu cu mainile pe fata si in par?

19.12.2007-fetita!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uberbax spune:

quote:
Originally posted by vali_delide

quote:
Originally posted by uberbax

Si eu tot in Berceni stau sau mai bine zis pe la Sura Mare!
Eu am pediatra la Sanador e mai departe dar tot asa e recomandata!Miercuri merg si eu la vaccinul de 2 luni!
Si vreau sa-i fac Infarix-ul!

19.12.2007-fetita!!!!!!!!!



Tot Infanrix ii fac si eu, macar stiu ca nu risc sa aiba asa de multe probleme ca dupa cel de stat.
Pediatrul meu e pe Oltenitei, dupa Big.

Valentina, cea mai fericita de Andreea Stefania (07.12.2007)
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">steluta mamei



Da de asta si eu am ales sa ii fac tot cel cu plata!E scump dar consider ca pt copil merita!

19.12.2007-fetita!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Vali, ce vizibila e semnatura acum! Si steluta ta o dragalasa!! Foarte dragut ca mai vrei asa repede inca un bb. Si pe mine ma tenteaza, dar astept sa vad cum ma descurc in concediul de maternitate. In functie de asta vad cand.

Maria vrea aproape numai in brate. Acum analizeaza o jucarie din scoica. Sper sa reziste mai mult de 10 minute.

In legatura cu uitatul la TV, eu stiam ca are o legatura cu autismul, de-asta nu o las pe Maria sa se uite. Am vazut un documentar sau am citit, nu mai tin minte. Paza buna trece primejdia rea! Si legatura era tot cu succesiunea de imagini pe care ei nu stiu sa le interpreteze.

In alta ordine de idei am facut albumul aici: http://picasaweb.google.com/bulgarasi2007
Nu am facut publice albumele, ma gandeam ca ar fi dragut sa fie doar pentru noi. Parola este aceeasi, dar am adaugat un 07 la sfarsit pentru ca era prea scurta pt gmail.
Spuneti voi daca le facem publice sau le vedem doar cu parola. Pozele puteti sa le puneti voi sau le trimiteti pe mail: bulgarasi2007@gmail.com si le uploadez eu.

Daca sunteti de acord cu asta, punem informatia pe prima pagina, la datele despre capitol.

Alina si Maria - 3 NOV 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

creem eu sunt contra privitului al tv.

bai daca pleaca careva eu va bat!asa rar cum apar, da va bat!

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Petro, esti in listuta!

Daca tot suntem mamici de actiune puteti deja sa trimiteti poze pe adresa de mai sus, cate una pentru fiecare luna! Incepand din oct, nov sau decembrie. O sa incerc sa le uploadez cum le trimiteti. Sper ca nu va suparati ca am preluat initiativa...

Alina si Maria - 3 NOV 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns softurela spune:

Am postat la capitolul precedent, am citit din urma si am uitat ca e un nou capitol creat.
Ha, ha si uite cum riscam sa trec nebagata in seama again.
Deci dau un copy/paste :

Buna dragi mamici,
Cred ca e momentul sa facem cunostinta. Am avut doar una - doua postari in schimb am citit pagina cu pagina de la inceputul odiseei.
In aprilie 2007 v-am dat datele personale dar nu m-a inregistrat nimeni, de fapt le-am dat de 2 ori, nu am insistat pentru ca oricum nu aveam timp sa scriu. A fost suficient sa citesc si sa gasesc multe sfaturi utile.
Vi le dau acum la noua odisee :
Diana - nastere spontana Medlife; 15 dec; Apgar -10; 3400g; 51 cm; 39 saptamani.

Daca mai trebuie ceva imi spuneti.
Multumesc,
o mamica fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uberbax spune:

Ma puteti trece si pe mine in listuta?
19 dec.2007,cezariana,apgar 9,3300kg si 51 de cm,fetita!
Multumesc!

19.12.2007-fetita!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrisVa spune:

quote:
Originally posted by vali_delide

Cu lapticul si eu mai am probleme uneori,daca sunt mai suparata si nu mananc si, mai ales, daca nu beau lichide.
Asa ca dau cu ceai pt. lactatie la greu...si alaptez mai mult din sanul drept, in stangul vine f. putin, compaartiv cu celalalt.
Eu nu vreau sa iau anticonceptionale, cel putin nu acum, cand alaptez...iar dupa aceea, nu stiu daca mai iau, ca mai vreau un bebe, acus, repede, pana nu fac 40 de ani! Si vreau tot o fetita

Valentina, cea mai fericita de Andreea Stefania (07.12.2007)
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">steluta mamei





Buna seara fetelor,

Mi se pare mie sau fetitele noastre seamana?

Sa va traiasca, este o scumpa

Pupici.

Cristina si Alexandra Maria (13.12.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Buna, Softurela! E fetita sau baietel? Imi mai trebuie numele lui/ei pentru listuta. :)

Alina si Maria - 3 NOV 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrisVa spune:

Si noi mergem maine la vaccinul de 2 luni si am niste emotii...

Nu stiu cum o sa reactioneza.II fac infanrix ca nu prea da efecte seundare.

Vom vedea maine.

Pupici.

Cristina si Alexandra Maria (13.12.2007)
Poze

Mergi la inceput