Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (15)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Salutare!

Petro, am vazut-o pe Silvia...e o dulcica si o scumpa!

BB,si Iasminuca ta e o frumoasa!

Jasmin, si eu tot in Aparatori stau, de fapt pe Iriceanu la IRA...poate ne vedem cand te intorci in tara!

Fetelor, fata mea nu vrea deloc nici biberon cu lapte, nici ceai, nici suzi...eu incep sa am din ce in ce mai putin, iar ea vrea sa stea agatata de mine ca o maimutica...si nu doarme, pt. ca plange de foame.
Cred ca am citit ca si Kiva pateste asa....ce ne sfatuiti?

Adina, ce face Floris? Tu cum esti?

Pupici la toate fetele si toti bebelusii...scuze ca n-am pus inca poze in album, dar nu ma lasa deloc micuta...


Valentina, cea mai fericita de Andreea Stefania (07.12.2007)
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">steluta mamei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Ufff, in graba am si uitat: La multe lunite si multi anisori tuturor puilor sarbatoriti azi!

Fug, ca maimutica mea tipa...

Valentina, cea mai fericita de Andreea Stefania (07.12.2007)
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">steluta mamei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

gianina - eu nu as renunta la san ... atata timp cat este. Nu inteleg cum de ti-a recomandat un dr. asta, in favoarea laptelui praf ....

vali - . Aceeasi situatie am avut-o si noi ... ca urla de foame .. nu se satura numai cu sanul meu. Si, desi dr. imi recomandase sa elimin pe cat posibil suplimentul, nu am reusit pt. ca Silvia e o mancacioasa ... iar acum mergem inante asa ...Unde mai pui ca a mea acum e invers, nu mai accepta tzatza. Ma storc si ii dau asa laptele meu ...ooofff ... Nu reusesti deloc sa o faci sa accepte bibe??

*************************
Petronela si Silvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina spune:

quote:
Originally posted by pet.cost2005

gianina - eu nu as renunta la san ... atata timp cat este. Nu inteleg cum de ti-a recomandat un dr. asta, in favoarea laptelui praf ....

vali - . Aceeasi situatie am avut-o si noi ... ca urla de foame .. nu se satura numai cu sanul meu. Si, desi dr. imi recomandase sa elimin pe cat posibil suplimentul, nu am reusit pt. ca Silvia e o mancacioasa ... iar acum mergem inante asa ...Unde mai pui ca a mea acum e invers, nu mai accepta tzatza. Ma storc si ii dau asa laptele meu ...ooofff ... Nu reusesti deloc sa o faci sa accepte bibe??

*************************
Petronela si Silvia



Petro, da ..asa a zis ca este laptele meu slab si de aceea nu ia fata in greutate.

Gianina, mami de Simona Andreea (24.07.2003) si Adelina Elena (15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

N-am mai plecat ... ies mai tarziu pt. ca astept pe cineva.

gianina - pai atunti ii dai supliment, da' nu sa renunti la laptele tau. Asa slab cum e ... Repet, eu nu as renunta, i-as da supliment ca sa se sature si sa ia in greutate, pe lanaga san.

*************************
Petronela si Silvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

Salutam si noi mamicile si bb!!
ADELINA ELENA!!!!!!
Gianina,sa-ti traiasca printesa!
...nu inteleg,de ce sa renunti la alaptat???!!!

BB,am mai zis ....dar ce daca...mai zic o data,frumoasa bebelina Yasmi!

Am trimis si eu poze pt.album.

POZE

AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelone77 spune:

Salutare!
Eu nu am dat jos nimic, inafara de cele 7 kg date jos la nastere...
sper sa le dau jos si eu ca ma simt deja ca o balena...

Am trimis si eu o poza pt album si am cerut si paola contului comun ca nu o aveam...
Astept sa imi bag netu prin rds si atunci o sa imi fie mai usor sa vorbesc cu voi, acum imi merge f greu...

Vorbeati de tuse si stranut: si bebelina mea face la fel, mai ales dimineata, nu e probl din ce mi-a zis doctorita. Asa mai fac ei...

Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Multumesc pentru sfaturile referitor la tusea lui Matei. M-a sunat pana la urma pediatra si mi-a spus sa-l scot pe Matei afara. Acum 2 zile cand l-a vazut Matei nu avea rosu in gat sau altceva. Mi-a spus sa-i dau 2 zile sirop Eurespal (cate 2 ml de 2 ori pe zi).
Cat am stat cu el afara nu a rusit deloc si nici inainte sa-l scot vreo ora jumate. Cand am intrat in casa a mai tusit de vreo 3 ori si a stranutat de cateva ori (insa a stranutat mai mult dupa ce i-am bagat pompita in nas). In schimb este f vesel, nu mai plange ca ieri. Acum a adormit. Cred ca sunt eu cam panicata. Pana acum a fost super ok si cum stranuta putin, eu ma albesc la fata. Sper sa fie totul bine. De mancat a inceput sa manance din ce in ce mai mult. De doua zile nu am mai avut nici o masa sub 150 de ml. Insa ziua tot la 3 ore mananca . E fomist tare .

Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelone77 spune:

Cred ca toate mamicile se panicheaza cind vad o schimbare la bebei, e normal!

Noi azi am iesit numai 10 min in fata blocului ptr ca ningeee tareee !!

Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Cura mea merge de minune . Ma laud si eu ca nu prea am cui sa-i spun ca toti din jurul meu sunt cam ocupati zilele astea.
Ma vad in oglinda si incep sa ma simt din nou bin ein piela mea. Nu mai am falcutele alea si gusa . Am revenit la tanga (ca in timpul sarcinii mi se parea ca sunt penibila sa mai port tanga). Mi-am cumparat azi cateva perechi de chilotei (mai bine spus niste ate . De abia astept sa vina sotul meu .

Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput