Copiluti de mai-iunie 2005 (66)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andutzy spune:

Buna seara!
Vad ca vorbiti de lumanari de botez. Laura, scuza-mi lenea dar ma doare....sa stau acum sa incarc pe webshots poze cu lumanarile de care vreau sa-ti zic. Da-mi insa un semn cand ti le pot trimite pe mess. Sunt doua tipuri care m-au impresionat la botezurile la care am participat de curand. Una din ele era cu niste ursuleti si niste chestii tare haioase.


Andra, mami de Horia Andrei si Dragos Alexandru

HORIA-6 LUNI(sedinta foto)
POZE IANUARIE 2008 cu Horia, Dragos si noi
Nasterea Micului Print, Horia Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutzy spune:

Am uitat sa va zic ca Dragos mi-a facut iar 24 de ore de febra si aproape cazut din picioare, muci ca in prima zi de raceala si tot tacamul. I-am schimbat antibioticul, acum ii dau Klacid si sper sa ii mearga mai bine ca ne-am saturat de atata boala ai stat in casa. NIci eu nu ma simt extraordinar, sunt inca molesita si aseara adormeam cu sacul de sare calda in mana tinandu-l pe piept....Asta sa imi mai potoleasca putin tusea. O sa incerc si cu ceapa aia scobita desi mi-e ca are un gust de-ti versi matzele....

Andra, mami de Horia Andrei si Dragos Alexandru

HORIA-6 LUNI(sedinta foto)
POZE IANUARIE 2008 cu Horia, Dragos si noi
Nasterea Micului Print, Horia Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ada_74 spune:

Danelutza, o fi fost ceva in aer ieri, ca si Sergiu a facut o criza de ne venea sa ne luam campii. Cu urlete, trantit usi, jucarii, ma striga, dar cand ma vedea incepea sa urle mai tare, si l-a tinut mai mult de o ora.

Adriana, ma bucur din suflet ca Elena este bine.

Flori, felicitari pentru primii pasi ai lui Patrick!!

Elisor, felicitari pentru nepotica!

Laura, daca tot esti la vizionare de lumanari de botez, uite-o si pe-a lui Sergiu
http://www.dropshots.com/Ada_74#date/2008-02-17/18:43:15

Lili

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreen spune:

Lili am vazut lumanarea...toate-s frumoase chestia e ca totul depinde de florarie...io pot sa le cer mii de chesti ca daca dau peste o toanta ...faptu-i consumat...

Andra poti sa le trimiti si pe mail ca messu merge cand si cand...

"Mami unde-i amaia cu pompam?"



Loreen cu BIANCA si DELIA
"Nu merge inaintea mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot urma; nu merge in urma mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot indruma; mergi alaturi de mine si fii prietenul meu"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Laura, sa stii ca mie imi place combinatia dintre galben, portocaliu si albastru la baietei. Am vazut la un botez aici, o luminare mica, alba, cu flori putine albe si portocalii si o panglica mica si fina albastra, era tare simpla si frumoasa luminarea, si portocaliul si galbenul faceau toti banii!

M-am uitat acum la luminarea Tudorei, ca tot veni vorba si mi-a placut mult, e mica, cu o cala alba legata cu o funda alb cu roz. Eu nici nu am vazut aici luminari lungi pentru botez, imi aduc aminte ca a Agatei era mare si a avut un buchet imens de flori, de toate culorile legate cu alb si roz. Parca imi plac mai mult astea mici si cu flori putine.

Multumesc pentru link-uri, le-am vizionat si eu, desi al nostru botez e fara pretentii, nu cred ca are rost sa luam ditamai luminarea. Dar erau foarte frumoase!

Eu stau sa plesnesc si fetele la fel! Mi-am adus aminte ca nu am facut de mult tare piine data prin ou si prajita in tigaie. Am facut acum, le-a placut fetelor foarte mult, sper sa nu-mi ceara si miine tot asta. Si gatesc, fac papricas si ciorba de legume si inca vreo trei feluri pe linga, pe care inca nu le stiu, ma mai gindesc.
Laura, in mesajul pe care l-am pierdut ieri, asta iti scriam, ca m-a surprins ce ai gatit tu, pentru ca asta venisem si eu chitita sa fac, dupa lungi reflectii asupra a ceea ce sa mai fac de mincare si vin si citesc si vad ca si tu ai facut exact aceleasi mincaruri. Si te intrebam ce e aia mincare daneza? Acum, daca am rescris totusi si aceste lucruri dupa ce am pierdut mesajul, desi eu zic ca nu, si ti le repet inca o data... ma ! Eu am gasit o reteta de papricas cu carne de vita (ca sotul nu maninca pui) si cu galuste din aluat. Tu de care ai facut?

Andutzy, sa stii ca nu are gust rau, si eu am crezut la fel, dar daca mai pui si citeva picaturi de lamiie, e chiar bun. E ca un sirop, daca vrei sa nu simti gustul de ceapa prea tare, pune mai multa miere. E chiar eficient acest sirop!

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070505&ctime=090808" target="_blank">AGATA, www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070530&ctime=103800" target="_blank">TUDORA si www.dropshots.com/aurice#date/2007-11-26/18:33:35" target="_blank">LISANDRU

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia... nu problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

quote:
Originally posted by loreen
Olgutza din Canada si daca ai un frate ca al meu care in momentele cele mai grele te lasa balta sa stii ca tot singur se cheama ca esti...e ca si cum nu l-as avea...



Pai d-aia vreau eu sa fac trei Daca am ajuns la capitolul asta, nu v-am povestit dar saptamana trecuta am mers la campina la o matusa de-a mea care a murit. Sora mamei. Au fost 11 frati. Viata i-a imprastiat care pe unde, nu departe dar suficient cat sa apuce sa se vada o data la cativa ani. Si de-a lungul timpului cand a sunat adunarea pai a avut cine sa se adune: frati, cumnati, cumnate, copiii lor, adik verisorii mei, se umplea o batatura intreaga de rude, nici nu ii cunosc pe toti. Ei, saptamana trecuta mi-am dat seama ce bine le-a prins ca au fost multi, ca s-au ajutat neconditionat si daca unul n-a avut (ca nu au fost niciunul bogat) atunci poate a avut altul. De-a lungul timpului s-au cam dus: mai sunt 3 maica-mea, inca o sora - cea mai mica - si inca un frate. Mi s-a rupt sufletul cand au concluzionat ca numai ei au mai ramas.
Asta ar fi un argument pentru. Am si contra.
E amuzant Mihai care de la un NU hotarat a trecut la "daca am avea o casa mai mare..." si i-am zis casa mai mare o sa avem sigur, deci... Dar deocamdata mai avem si altele de facut.

Fi-mea e super razgaiata. Se trezeste noaptea de 3-4 ori pana la 7 cand e ultima trezire, nu mai sta singura nici sa fac un pipi fara sa urle. Am luat-o din berceni schimbata total si acum ma lupt s-o reeduc. Azi-noapte a servit ceai. Si sunt decisa sa merg mai departe cu ceaiul pana nu s-o mai trezi ca nu mai pot deja. Am avut o pauza de o luna in care mi-am adus aminte cum e sa dormi toata noaptea, dar acum I'm back in business si deja mi-a ajuns pana peste cap.

Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

'neatza buna! Si o saptamana buna va doresc!

Andrei al meu este in continuare pasionat de culori si vede totul in jur prin culorile pe care le vede. Prin urmare a descoperit zilele trecute sertarul meu cu chiloti Ii extrage, ii sorteaza pe culori, vine si mi-i arata si-mi spune ce culoare sunt, dupa care ii face gramada fie in mijlocul casei pe covor, fie pe birou linga calculator.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
www.dropshots.com/gabitzam2" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreen spune:

Buna dimineatza...

Sa aveti o saptamana mai buna ca a mea...dupa toata oboseala acumulata am primit din partea firmei la oferta o viroza cu toate acareturile din dotare...sunt neom...dar muncesc, deci sunt platitor de contributii la bugetul consolidat...

Cuscra eu am exemplu n la ceea ce spui tu...cand a murit bunica materna,din 4 copii, doar sora mamei mai era valabila si de la fiecare nepotii,cate 2 de caciula...noroc ca a venit proasta, adica subsemnata si a cotizat marcant ,altfel ramanea bunica mumificata si nepomenita si acuma in casa sa o gaseasca astia de la sectia mortaciuni a stirilor de la ora 5...deci io imi pun cate-un litru de apa deoparte in fiecare luna sa am la pensie ca in baza copiilor mei as putea murii de sete...

Nelia eu fac cu pui paprikasul ca asa le place fetelor si tot cu galuste din faina cu ou...si cu patrunjel si restul ingredientelor...e foarte gustos...
mancarea daneza este o forma de musaca,dar cum a descris-o Beatrice este ,parerea mea , mult mai gustoasa...

Deci fii-mea spunea in fraza aia scrisa de mine "mami unde-i pijamaua cu hipopotam"...am eu o pijama rosie cu un hipopotam cretin pe ea...




Loreen cu BIANCA si DELIA
"Nu merge inaintea mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot urma; nu merge in urma mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot indruma; mergi alaturi de mine si fii prietenul meu"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elisor spune:

Neazta!
Dupamasa vreau sa ajung la doctor sa ma vada dr. ca ma simt molesita, infundata, somnolenta...sa va zic ce-am visat: Am zis cat doarme Bianca sa trag o fuga la dr. (sta la un bloc distanta, pe aceeasi strada). Ajung, intru in cabinet dar stateam ca pe ghimpi stiind c-am lasat-o pe Bianca dormind si e timpul sa faca ochisori asa ca ii spun dr. ca revin mai tarziu. Cand ajung la bloc Bianca ma striga din balcon ca e cu bunicu (?!). Cand intru in casa era bunicul meu (care e mort de aproape 7 ani)!!! In clipa aia am inghetat, nu auzeam nimic din ce-mi spunea Bianca, am reusit sa ingaim si sa-l intreb ce-i cu el aicea ca doar el e mort. Mi-a raspuns: ai lasat-o singura, trebuia sa aiba un inger pazitor asa ca m-au trimis pe mine. Nu va spun ca m-am trezit speriata si m-am dus glont la papusa care dormea asa de frumos, ca un ingeras cu parul blond rasfirat pe perna si parca avea un zambet in coltul guritei. M-am linistit ca a fost doar vis.

Hai sa citesc ce-ati mai bobinat ieri si revin...


Eli cu Bianca (13.06.2005) Andreas (17.08.1998)

www.dropshots.com/dansaueli" target="_blank"> foto 1, , foto 2 , www.dropshots.com/elisibia" target="_blank"> foto 3

"Daca un copil traieste in LAUDE, invata sa APRECIEZE.
Daca un copil traieste in SIGURANTA, invata sa aiba INCREDERE.
Daca un copil traieste in ACCEPTARE si PRIETENIE, INVATA SA IUBEASCA LUMEA"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreen spune:

Elisor aprinde o lumanare si da ceva de pomana...citire de la babe sfatoase

Loreen cu BIANCA si DELIA
"Nu merge inaintea mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot urma; nu merge in urma mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot indruma; mergi alaturi de mine si fii prietenul meu"



Mergi la inceput