Comori de nov-dec 04(171)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

try, lor le place aici mult fiindca sunt cu bunicii lor(chiar daca vremea e rece) asta-i singurul dezavantaj aici(ca sa zic asa) desi lor leplace zapadala nebunie ...in schimb aici au prieteni, verisori, teatru, circ,parcuri aproape...
dincolo piscina, teren de tenis, caldurica cat cuprinde...curte mare, catei...altele...
am invatzat sa ne bucuram si aici si acolo cat se poate si sa traim la maxim fiecare zi...cu bune si cu rele...
Doamne ajuta sa fim sanatosi ca asta-i cel mai important...

roserbina, imi pare tare rau ca nu puteti veni... si multa sanatate

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Fetele ati plecat cu toate sa sarbatoriti Ziua indragostilor?? Eu sunt singura acasa?? Nu am avut cu cine lasa una bucata copil si stam acasa cu totii.

Elena & Denisa
NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

De la Robert citire...

Am primit in seara asta vizita unui prieten.Robert juca "gol" prin casa. Prietenul nostru ii spune:"mai da' tu joco mingea prin casa?Ia da cutitul ala sa ti-o tai bucatele". la care Robert ii spune:"cum s-o tai?Da' tu clezi ca asta e de mancale?"

Mai tarziu am fost la cumparaturi in Carrefour.Pe sus ornamente de Valentine's Day,cu inimioare,unele pline,altele decupate. Robert se uita cu mare intres la ele si ma intreaba:"mami,astia de tze au pus pe sus inimioale bolnave?" referindu-se la cele decupate.

Neparat tre sa fac un jurnal cu perlele lui.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna dimineata fetelor,
ce faceti cum ati sarbatorit?
ai mei nici acum nu s-au trezit dupa petrecerea de aseara cred ca nu mai dorm la pranz sub nici o forma
onitza, miki, am primit mesajele
roserbina, cum se mai simte mihnea?
noi ne-am distrat fain copilashii s-au inteles super...s-au mai si ciondanit cate putin dar le trecea repede...

va pe toate sa aveti o zi minunata

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

'neata si de la noi!
Aseara am fost la Monica,cei mici s-au distrat super,ea a pregatit tot felul de bunatati....super!Promit sa pun si poze sapt.viitoare.
Azi e super nebunie la munca...asa ca pe scurt,vin cu o intrebare:am nevoie de sfaturoi..sa reusesc sa scap de pampersul de noapte.de 3 saptamani e fara,ma chinuiesc in fiecare noapte sa ma trezesc de 2 ori sa o pun sa faca,de obicei pe la 2 si la 5,ea culcandu-se undeva dupa 23-23.30).In 80%din cazuri,imi iese..dar mai exista si nopti in care intre 2 treziri face pe ea....oricum,cand eu o pun pe olita..ea doarme,efectiv nici nu se misca.Ea inca nu constientizeaza ca trebuie sa faca,sa se trezeasca...ce naiba sa fac?Uda nu o pot lasa,ca mi-e teama sa nu raceasca.Alte metode?Sa ma intorc la pampers..nu as vrea...sunt asa obosita..azi noate la 1 a pus-o Sebi sa faca,la 4.10 cand m-am dus eu,facuse deja..si uite cum schimbam eu lenjeria la ora aia
Pupici..sper sa mai vb azi


BURTICA
POZE IANUARIE 2008
www.onetruemedia.com/my_shared?z=ed3f5a70513cbef37f41c&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> FILMULET
Andreea Sara si MARIUCA-7.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

andreap, sfatul meu este sa scazi cantitatea de lichide seara si poate o sa ai succes pe amandoua si drum bun

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fulguletz spune:

andreap, mey...si David are inca pampers la somnul de pranz si noaptea. Dar zau ca nu imi fac problema din asta. El nu poate renuntza la laptele de seara (am avut incercari timide sa i-l scoatem), deci e practic imposibil sa nu faca pipi noaptea. Si nu se trezeste sa spuna ca face, asa ca ii da drumu in pampers...logic. Am avut nopti in care am incercat sa il lasam fara dar venea noaptea peste noi si zicea ca e ud...Eu , una, sunt asa rea de somn ca abia eram in stare sa-l schimb de pijama daramite lenjeria, etc...

O prietena de-a mea a zis ca abia la 4 ani jumate au scapat de pampers, dupa zeci de incercari nereusite. Pur si simplu a venit de la sine si a renuntat copilul de buna voie si nesilit de nimeni.

pe mine, personal, nu ma deranjeaza daca David va avea pampers pana la 5 ani. Nu ma simt capabila (fizic) sa ma trezesc in toiul noptii si sa-l trezesc si pe el ca sa-l pun pe olitza. Astept minunea de a renunta el de la sine...
Eu ti-as propune sa lasi o perioada sa treaca si pe urma sa incerci iar. E clar ca Mariuca nu e pregatita sa renunte la pampersul de noapte. Decizia iti apartine! spor!

        mamica de David haiducu(1 dec. 04)

"Ia-ma Doamne si ma pune unde-i palinca de prune..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fulguletz spune:

sau poate o sa-l insor cu pampers...ca stiu ca am asa o cuscra buna ca ne-ar lua si asa...
andreap, da nu stiu daca pe voi roserbina- soacra mare - v-ar lua cu pampers...

        mamica de David haiducu(1 dec. 04)

"Ia-ma Doamne si ma pune unde-i palinca de prune..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

cuscra, il luam pe davidutz cu tot cu pampers
ruxi a avut fff putin accidente cu pipi in pat noaptea ba acum chiar ma rog de ea de dimineatza cand se trezeste sa mearga sa faca pipi si ea zice ca nu-i vine desi la culcare bea 200 ml lapte, cateodata mai cere si apa...

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Salutare!
MONICA ma amuza sa aud ca Ruxi bea seara lapte si uneori si apa; la Paul deja e traditie: nu se duce la culcare fara lapte si apa, una fara alta nu merge...fapt pt care SI NOI MAI SUNTEM CU PAMPERSI noaptea; la somnul de pranz nu i-l pun ca e la gradi si acolo nu il primeste cu pampers...scapa pe el cam o data la 2 sapt la gradi...acasa in wee nu a mai scapat de multicel...Noaptea eu nu am curaj sa il las fara, am mai avut si eu tentativa de a-i scoate pampersul, si eu la fel ca Andreap, puneam ceasul sa sune, ne trezeam amandoi, el dormea pe olita, il gaseam si ud, in 2 sapt am cedat ca numai rezistam (si nu aveam nici sv atunci) - asa ca Andreap, eu te inteleg ca ti-e necaz sa te intorci la pampers, oddata ce i l-ai scos, dar terbuie sa te mai odihnesti si tu!

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL

Mergi la inceput