dor de pui

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sterge spune:

FACE CINEVA CURATENIE PE AICI ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Sterge, am citit tot si, desi initial am zis ca nu are rost sa ma bag, uite ca simt nevoia sa-ti spun ca imi pare rau pentru ce ti se intampla. Si aici, pe forum, nu numai in viata. Ma mir ca toata haiata asta de lupi flamanzi nu a observat ca TU, de fapt, O IUBESTI inca pe sotia ta, ca ura asta aparent "monstruoasa" e de fapt singura ta portita de salvare, singurul mod in care poti, in acest moment, sa supravietuiesti, sa nu-ti pierzi mintile de dor. Si de dorul EI.. Iarta-ma ca imi permit sa spun asta, dar asta am citit eu cu ochii de dupa ochi, aproape toata noaptea trecuta...

Altceva ce tin neaparat sa-ti spun e ca te admir mult pentru felul in care iti iubesti copilasul. Stii mai multe despre psihologia copilului decat toata haita de lupoaice flamande...Ai dreptate sa te superi, mi se pare hidos ce ti-au raspuns unele pe-aici. Insa eu, daca as fi in locul tau, nu le-as raspunde nimic, nimic pentru ca si ele, la randul lor, sunt niste victime, de fapt. Stii ce esti tu, de fapt? Proiectia celor care le-au facut pe ele sa sufere. Lovesc in tine cu ochii inchisi, tu nu esti Sterge pentru ele, esti barbatii care le-au facut sa sufere. Eu as fi mai tolerant gandindu-ma la asta si nu le-as raspunde.

In final nu vreau decat sa iti spun ca niciodata nu e tarziu pentru o impacare. Cand e vorba de EA, nu exista clisee, nu te lasa vrajit de farmecul lor...Asta cu casnicia facuta cioburi, care nu se mai pot lipi, mie nu-mi inspira incredere. Eu nu cred in clisee si tipare...Eu cred ca fiecare iubire e unica si mai cred ca exista si cioburi, care, lipite, sunt mai valoroase decat produsul initial...

Dialoguri strumfesti





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

Nu imi vine sa credAniasip primeste rosu?Si sterge portocaliu?Chiar jenant.

Diana de unde stii tu ce sot am eu?Nu te lega te rog de familia mea.daca m-am legat de cineva, a fost de acest individ fara inima.Asha ca mai bine ti-ai retrage cuvintele.Am un sot care ma iubeste si il iubesc.Nici in cele mai urate vise nu m-ar face zdreanta si in alte feluri.To rog mult nu generaliza.Daca te referi la cineva anume te rog sa ii spui numele,dar nu ma baga in aceeasi oala.

Lore, mamicutza de print David
Poze David Vlad

www.hi5.com/friend/video/displayViewVideo.do?videoId=7575382&ownerId=158238046" target="_blank">Stam in picioare la 7 luni

Sa o ajutam pe Ramyteo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Draga Redai, vad ca te bagi singurica in cea oala, ca eu nu m-am referit la cineva anume. Ci la o haita flamanda...in general! E o metafora, daca vrei...

Dialoguri strumfesti





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sterge spune:

cea ce spui tu, diana, m-a framantat multa vreme. luni de zile de privit pe pereti, pe aceeasi tema. cred insa ca nu. iata de ce

citind ce am scris eu, as fi tras aceeasi concluzie. dar nu cred, repet, nu cred - caci de stiut nu prea mai stiu nimic, ca mi se poate aplica.
nu invoc acum cliseul ura - iubire insinunand ca de aici ar fi plecat rationamentul tau. nu, el a plecat dintr-o analzia atenta, ti-am irosit - si tie - ore din viata timp in care ai citit balariile de pe aici- presarate cu comentarii de mult mult bun simt si omenie, dar nu as crede ( iata, ma salveaza conditionalul optativ ) ca mai pot iubi asemenea creatura.

pur si simplu cred ca dupa o anumita limita, tot ceea ce faci trebuie platit, fie bien ,fie rau. dar nu pot fi eu judecatorul, nu la mizeria ( iata, din nou ) de justitie romana, care in "timp ce e legata la ochi este calarita de toti golanii" - citat academia catavencu. desi uneori mi doresc sa fiu.

in continuare, poate da, poate nu. avem un copil cu probleme mari si asa, si am fost nevoit sa citesc tot ce mi-a cazut in mana, plus ca a fost o pasiune din tinerete, dar nu as afirma ca stiu prea multe despre pedopsiho, insa as afirma ca stiu sificient incat sa depistez eventualitatea unei probleme si apoi sa o semnalez celor in drept sa se ocupe de asta. si as mai sti ca daca nu imi place cum abordeaza "cazul minorului", as ma iavea dreptul de a ma informa si de a cere a doua - a noua opinie.

din pacate, nu am partener de comunicare acolo, parca sunt batuti in cap, la orice discutie le iese mandria din pantaloni si se incheie orice tentativa de a face ceva bien pentru pusti, fie in numele unui imbecil patriotism local, fie in numele madriei ranite - dovada subconstienta a propriei valori.

in fine da, stiu ca reprezint asemenea proiectie pentru unele din doamne, de aceea, tocmai de aceea, voluntar si constient, ma comport ca atare. vei pricepe sigur ce spun :-)

despre iubirea fata de pui - nu stiu de ce spui asta, se poate si altfel ?
stii de ce te intreb ? pentru ca, in nebuniile care au trecut si "care este" - omagiu uneia din doamne, mi-a trecut prin minte un gand, repede alungat, daca nu cumva ma pot proteja abandonandu-l pe pitic. dar a trecut. am inteles insa modul cumplit de perfid, mecanismul josnic, de-a dreptul luciferic, prin care unii tati isi pot abandona copii; un fel de protejare. sigur, egoista, lasha, ok. dar m-a parcurs acel gand si sunt vinovat fata de constiinta mea daca m-a traversat fie si pentru o clipa, odata cand unul din mizeriile de oameni de acolo ( wow, iar se exprima urat ) mi-a refuzat vizita in nopaptea de anul nou, cand i-as fi spus "la multi ani baiatului" si m-as fi carat inapoi, acasa.
crunt este ca nu am avut atat minte incat sa ii cer voie doamnei mame, zdreanta de care vorbeam in mesajele precedente - pour le connaisseur, intrucat eram convins ca nu poate decat sa o bucure fericirea, chiar de scurta durata, a fiului domniei sale - proprietate personala.

iata ca m-am inselat din nou.
aniuei, as dori sa spun - si doresc si o fac, ca sunt mandru ca am cunoscut asemenea oameni aici, pe acest forum.caci aceasta nu poate decat isnemna ca ei traiesc si printre noi, exista si in jurul meu, dar este numai a mea vina ca nu am avut ochi sa ii vad / gasesc.

caci daca ii gaseam flesh%bld, nu mai intram aici, i ncautare de suflete virtuale. nu, in cautare virtuala de suflete. sorry :-)

cele bune tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

quote:
daca m-am legat de cineva, a fost de acest individ fara inima.


Mie mi se pare ca are o inima maaaaare, maaaaare!
Mai, aseara, in timp ce citeam, am avut un soc cand am vazut primul mesaj al lui Miau-Miau. Baiatul isi deschisese sufletul si cauta niste OAMENI care sa-l asculte, atat, si, din senin, a fost luat la misto in cel mai josnic mod. Asa se vad lucrurile de la mine, asa le spun. Fara a avea chef de cearta! Chiar nu am!

Dialoguri strumfesti





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sterge spune:

incredibil de crunta este faza aceasta:

"Am un sot care ma iubesc ... "

tata freud, cakant a spus altceva.
minunata, dementiala - rog moderatorii sa nu o stearga, este chintesenta, baza temeliei fundamentului de jos a mentalitatii de gandire a unora care este.

FENOMENALA !
ma tavalesc pe jos de ras, aceasta propozitie a facut pentru mine cat 15 psihoterapii ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sterge spune:

redai, te implor, te cojur, continua.
cu orice. numai scrie.

iau din banii de autobus si te pot plati. ma umilesc in fata ta, fac tot ce spui, numai scrie, nu te opri.

later edit: conjr, error de tastangura.

:-))))

incredibil de tare ... am trimis linkul pe net, va creste dramatic nr de visitatori ai forumului.
-----------------------------------
"cauta oameni care sa il asculte"
si i-a gasit, te numeri printre ei. asemenea lucruri, atitudini, ne fac poate sa dam un ban unui necajit, sa avem o vb buna penbtru cineca cand are mevoie de ea, sa fim mai buni.
caci omenia, contrar zicerii populare, "se ia".
e contagioasa.

sigur, nu pentru tot cartierul, ca sa nu va dezamagesc cu stilul meu, hihihi

later de later edit: uite ca nu imi iese cuvantul, sa mai incercam:]
c-o-n-j-u-r.
gata, a iesit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns qsar spune:

Stimate domn,

Este bine ca ati gasit aici un loc unde sa va spuneti of-ul si unde sa va varsati nervii pe zdreanta de fosta nevasta, pe care o gasiti vinovata pentru... ma rog, stiti dvs. pen'ce. Si este imbucurator faptul ca subiectul acesta v-a scos nitel din buda...
Dar pentru amuzament, va recomand sectiunea de glumite a forumului desprecopii.com
Daca simtiti dvs. ca v-ar face bine o disputa (fara lovituri la ... sub centura si fara capete-n gura, daca se poate!) va invit sa deschideti un subiect "di batai" la sectiunea dedicata "clarificarilor".




Honi soit qui mal y pense...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sterge spune:

sarumana pelin, sarumana matraguna.
bine ati venit. va asteptam :-)

contributia dvs la dezvoltarea topicului a fost esentiala.
va multumim.

mai treceti.
sau nu, nu sunati la usa, ies eu din cand in cand.

cu stima
sterge

Mergi la inceput