dor de pui

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bruxinha spune:

quote:
Originally posted by She

quote:
Originally posted by bruxinha

She, iti admir modul in care empatizezi cu aceasta persoana, care poate vorbi civilizat doar cu cele/cei care il mangaie frumos pe breton.
Mi-as permite sa-ti reamintesc ca nu cunoastem TOATA povestea, ci numai varianta expusa unilateral pana acum. N-avem de unde sti daca aceasta femeie n-a fost batuta, abuzata, naiba stie. Stii si tu ca de la bine, nu pleaca nimeni.




Nu stiu de unde deduci ca eu simpatizez cu cineva anume. Scriu strict la problema...


She, era vorba de a empatiza

Conf. DEX, EMPATÍE s.f. 1. (Fil.) Form#259; de intuire a realit#259;#355;ii prin identificare afectiv#259;. 2. Tendin#355;#259; a receptorului de a tr#259;i afectiv, prin transpunere simpatetic#259;, via#355;a eroilor din opere literare, filme etc. – Din fr. empathie, engl. empathy.
Sursa: DEX '98 |

EMPATÍE s.f. (Fil.) Form#259; de cunoa#351;tere a altuia, în special a eului social sau a ceva, apropiat#259; de intui#355;ie; interpretare a eului altora dup#259; propriul nostru eu. #9830; Transpunerea noastr#259; simpatetic#259; în obiectele exterioare. V. intropatie. [< fr. empathie].

EMPATÍE s. f. (psih.) identificare, prin tr#259;ire, cu alte persoane, cu eroii c#259;r#355;ilor etc.; interpretare a eului altora dup#259; propriul eu. #9826; transpunere simpatetic#259; în obiectele exterioare. (< fr. empathie, engl. empathy)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sterge spune:

:-))))))))))))))))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anisiap spune:

Doamneeee nu pot sa cred ce vad aici e o adevarata cocina moderatorii se distreaza de minune cred
sterge opreste te undeva cumva nu se poate omule sa guiti asa nu ai pic de autocontrol ai turbat ce puii mei ai (acu astept macar eu un avertisment ceva macar sa vad ca nu a murit bunul simt)

te au enervat femeile astea asa de rau ??? toate am incercat in felul nostru sa te ajutam de critica constructiva nu ai auzit?
orgoliu asta masculin firar el

hai ca o luam de la capat si nu ajungem nicaieri e vorba de binele copilului off "zdreanta" de maica sa deci asa va exprimati voi astia parasitii
oare eu cum oi fi numita de catre ex in fata copilului meu off creierasul lui

hai mai sterge ca esti om matur sper yo cum adica i ai cerut bani ei pt drumul la copil te duci ca mori de dorul lui faci pe dracu in patru ca ai doua joburi nu ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:


2 joburi.
Frumos "lucreaza" pe DC...

Mi-ar fi sa am un asemenea om langa mine.



Lore, mamicutza de print David
Poze David Vlad

www.hi5.com/friend/video/displayViewVideo.do?videoId=7575382&ownerId=158238046" target="_blank">Stam in picioare la 7 luni

Sa o ajutam pe Ramyteo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sterge spune:

daca procedezi la fel, esti probabil numita la fel.

dupa afinitatile de mentalitate, dupa atacurile stupide si afirmatiile care imi atribuie apriori compoptamente si culpe, probabil ca esti la fel.
dupa cat de jos cobori, cred ca o intreci pe ex.

am ezitat sa iti scriu astfel, dar probabil ca e singurul limbaj pe care il pricepi.

daca tot nu ati adus nici o idee topicului, decat otrava si stupiditati, de ce nu va faceti voi 3 un loc al vostru unde sa va dejectati porcariile, madam ?

redai - nu esti in nici un pericol, nu ma intereseaza mahalagioaicele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anisiap spune:

imi pare rau pt tine nu ai scapare ai idei putine si fixe chiar mi se face mila sa ai o viata frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anisiap spune:

in general, desi nu sunt de acord cu relatiile extraconjugale, am avut o data o asemenea experienta si a fost ingrozitor dupa aceea, remuscari, culpe, pur si simplu nu merita o noaptede placere pentru ani de remuscari, vroiam insa sa spun ca daca cineva ajunge sa fie inselat, trebuie sa isi caute adanc in propria ograda, caci cel care cauta in afara casei gaseste ceea ce i-a lipsit acasa, fie "secs", fieafectiune, fie intelegere, fie respect ori comuniune de orice fel.


nu e emanatia mea e a domnului care ii pun eu actiuni in carca neadevarate saracul bietul ce s o fi chinuind el cu remuscarile cate nopti nu o fi dormit off nedrapta i viata asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

sterge stii ce parere am eu?

Ori esti un schizofrenic care ar fi dorit sa aiba o sotie, ori adori filozofia si esti un phihopat care uraste femeile.Ca si aia din filme.(asta pt ca m-ai facut mahalagioaica)

Lore, mamicutza de print David
Poze David Vlad

www.hi5.com/friend/video/displayViewVideo.do?videoId=7575382&ownerId=158238046" target="_blank">Stam in picioare la 7 luni

Sa o ajutam pe Ramyteo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu_boches spune:

quote:
Originally posted by redai


2 joburi.
Frumos "lucreaza" pe DC...

Mi-ar fi sa am un asemenea om langa mine.



Lore, mamicutza de print David
Poze David Vlad

www.hi5.com/friend/video/displayViewVideo.do?videoId=7575382&ownerId=158238046" target="_blank">Stam in picioare la 7 luni

Sa o ajutam pe Ramyteo


I-a plecat "nevasta", de bine ce ii era cu el.

noi
Impreuna pentru Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miau-miau spune:

tot ce mai lipseste de aici este fostul barbat al lui anisiap

Mergi la inceput