dor de pui

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

quote:
Originally posted by sterge

sarumana.

practic, cred ca subiectul e incheiat.
poate revin facut arsice dupa vizita din acest uichend, desi nu prea cred. nu ca ma duc, ci ca revin arsice. de revenit, revin.

poate voi reusi sa fiu "bland" cu omul care a ruinat viata baiatului nostru, care a ruinat viata mea si care, cu un singur gest iresponsabil a ras tot.

voi mai trece pe aici sa fac curatenie daca fetele powerpuff mai au otrava de deversat :-)

dar in principiu multumesc tuturor carora trebuie sa le multumesc.

hai sa ne mutam artileria pe noul topic propus.



Ai declarat la un alt subiect ca ti-ai inselat sotia si spui despre sotia ta ca ea este omul care a ruinat viata baiatului vostru. Si o mai si denigrezi TOT PE EA in toate modurile cu putinta pe un forum de... culmea tupeului, pe un forum de femei si mame. Ai o agresivitate verbala iesita din comun. Studiind un pic virulenta, violenta si limbajul pe care il folosesti, trag concluzia ca sotia ta a facut un lucru foarte bun pentru ea si pentru copil atunci cand te-a lasat si a plecat la parintii ei.
Nu contest durerea ta pentru lipsa copilului, insa inainte de a arunca in ea cu pietre, mai uita-te si la barna din ochii tai.


Elle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angipangi spune:

quote:
Originally posted by espiritu

@sterge

tu momentan esti sub influenta evenimentelor al dracu de nefericite prin care treci.in principiu tu ai deschis acest topic in asteptarea unei vorbe bune,compasiune si eventual niste lamuriri.le-ai fi primit toate cu conditia sa fi fost de sex feminin.
trebuie sa ma crezi pe cuvant ca fetele de pe aici nu sunt rele.totusi anumite experiente de viata le-au facut sa devina feroce atunci cand un barbat isi deapana povestea.in general stim bine ca in viata de zi cu zi barbatii dau cu piciorul in relatii dar asta stim la fel de bine ca nu creeaza o regula.
pt cele care adora loviturile sub centura la adresa barbatilor ai fost ca o gura de aer,fresh meat.
eu cat de cat am ajuns sa le inteleg prin prisma povestilor pe care le au in spate.
acum nu intelege ca iti spun sa le iubesti pe toate.dar usor cu timpul le vei tria si vei descoperii niste prietene,amice,penpal sau cum vrei sa le zici superadevarate.
inca o data iti spun : ia situatia ca atare.momentan asta e.nu te ajuta cu nimic sa iti macini nervii.incearca pe cat posibil sa intretii normala legatura cu copilul tau.
eu dupa ce am pierdut in instanta copilul juram ca in secunda 2 fac recurs.apoi am stat stramb si am gandit drept,ajutat de niste Doamne cu adevarat doamne de pe forum.si am vazut ca nu ebine sa fac recurs in acel moment.ca informatie generala pt tine eu am pierdut procesul cu dreptatea in mana.
m-am calmat,mi-am evaluat pozitia si am decis sa astept sa vad in primul rand interesul copilului.ce va fi mai departe nu stiu.mai sunt cateva etape de trecut ca sa ma conving daca mai e necsar sa fac recurs sau nu.
sa nu iti inchipui ca exa s-a schimbat in mama ideala dupa ce a castigat fetita.neahhh!dar a inceput sa realizeze ca daca nu mai e fraierul,un copil nu e chiar asa usor de crescut.
dar repet,momentan fetitei mele ii este bine asa si asta este important.
avantajele mele sunt ca sta foarte aproape de mine,o pot vedea aproape zilnic.
ideal e sa te calmezi( e greu stiu) ca partea adeversa sa nu te mai simta ostil si poate lucrurile intra intr-un fagas de normalitate.
tot ce am scris e bazat pe experinta mea.sper sa te ajute.

Bubbles show made by espiritu.Enjoy!
www.youtube.com/watch?v=AJetdbiGa8I" target="_blank">bubbles show.click!
Ce face omul la plictiseala

a primit si compasiuni si lamuriri daca citesti bine dar cand i sa scris fara sa-l jigneasca nimeni sa vada si "interesele"copilului a declansat un razboi
sa-ti traiasca fetita din postarile tale se vede ce mult o iubesti si iti uerz succes.

mamica de ANGELIK-MELANY si ROBERTO http://blingee.com/profile/dorateodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sterge spune:

ai grija madam cu concluziile pe care "le tragi".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

Sterge am inteles ca o sa actionezi in justitie sa ii areti copilului peste ani ce ai incercat sa faci pentru el.
intrebarea mea este:"O sa ii areti peste ani cuvintele <de lauda> care le-ai scris aici despre mama lui?"

Lore, mamicutza de print David
Poze David Vlad

www.hi5.com/friend/video/displayViewVideo.do?videoId=7575382&ownerId=158238046" target="_blank">Stam in picioare la 7 luni

Sa o ajutam pe Ramyteo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

quote:
Originally posted by redai

Sterge am inteles ca o sa actionezi in justitie sa ii areti copilului peste ani ce ai incercat sa faci pentru el.
intrebarea mea este:"O sa ii areti peste ani cuvintele <de lauda> care le-ai scris aici despre mama lui?"



Nu, pe astea le sustrage din discutie... sunt irelevante...

Semnat, Madam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

quote:
Originally posted by Elle_seb

quote:
Originally posted by redai

Sterge am inteles ca o sa actionezi in justitie sa ii areti copilului peste ani ce ai incercat sa faci pentru el.
intrebarea mea este:"O sa ii areti peste ani cuvintele <de lauda> care le-ai scris aici despre mama lui?"



Nu, pe astea le sustrage din discutie... sunt irelevante...

Semnat, Madam


La asta ma asteptam si eu...........

Lore, mamicutza de print David
Poze David Vlad

www.hi5.com/friend/video/displayViewVideo.do?videoId=7575382&ownerId=158238046" target="_blank">Stam in picioare la 7 luni

Sa o ajutam pe Ramyteo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

Sterge am citit si noul topic propus de tine.Ce om intreg la minte crezi ca ar sta langa un astfel de om?Dupa 4 amante avute de tine ea nu are dreptul la unul?
Eu ii dau dreptate femeii ca a plecat.Se intelege din randurile scrise de tine rautatea care o ai in suflet. Stie femeia de ce isi tine copilul departe.Pentru bataile,"capurile in gura" (tu ai scris cu manutele tale) si certurile frecvente.

Lore, mamicutza de print David
Poze David Vlad

www.hi5.com/friend/video/displayViewVideo.do?videoId=7575382&ownerId=158238046" target="_blank">Stam in picioare la 7 luni

Sa o ajutam pe Ramyteo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

cu sau fara capete in gura (mie asta mi s-a parut o figura de stil; ca si celelalte) copilul sigur va suferi daca nu-si vede tatal.
nu conteaza ce isi spun parintii, cit se cearta sau cit se improasca cu noroi.
copilul ii iubeste pe amindoi. asa e normal. si ar tb ca nici unul dintre ei sa nu incerce sa strice asta.
tot ce e de impartit e intre cei doi adulti. copilul nu trebuie nici sa arbitreze si nici sa fie impartit.
cu cit parintii vor intelege asta mai repede cu atit mai repede vor fi cu totii cit de fericiti se poate.

www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sterge spune:

"intru" doar ca sa afirm ca am citit pana aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns She spune:

Imi poate xplica si mie cineva, simplu, cum poate un copil fi "traumatizat" prin a merge in vacanta in vizita la unul din parinti in conditiile inncare copilul isi doreste asta? Pt ca incerc sa inteleg si nu pot.
Imi poate explica si mie cineva, daca se poate, de ce mama copilului (ca sa luam cazul de fata) nu poate duce copilul in acea vacanta si sa incerce sa faca din asta niste zile fericite pt cel mic in loc de "trauma"?
Sint convinsa ca la virsta micutului, daca o mama ar spune zimbind: "mergem la tati citeva zile sa ii afcem o surpriza, dupa care venim acasa si asteptam sa vina si el la noi, si o sa pregatim ceva bun si ai grija sa ii desenezi ceva frumos sa-i faci cadou, etc etc"..ar merge o splendoare.
dar da, trebuie sa vrea mama si mama vrea daca tata "face frumos".
Incredibil...

Mergi la inceput