dor de pui

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sofia_misicu spune:

Fa cem bine. Multumesc de intrebare.

www.flickr.com/photos/9686511@N06/" target="_blank">Nuka si www.flickr.com/photos/sofica/" target="_blank">Mama la Nuka
Blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sterge spune:

bine ai venit, sofia.
bine ati.
desi environment-ul .. :-)
ma simt ca o gazda rea :-)

chiar ma vrut sa stiu. de asta am intrebat.

broasca si scorpionul, stii, da ?

spatiile sunt importante in mesaje. si in viata - uhh, de ce simt ceva anume cand scriu cuvantul asta ?

le numesc spatii igienice.
acu constat ca tideland magnetizeaza o lume anume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Cu riscul de a fi trecuta in tabara beretelor roz, eu nu am inteles de fapt ce a facut mama criminala. Si-a parasit barbatul si s-a mutat cu copilul la parintii ei. Un gest pe care cred ca l-au facut mii de femei inaintea ei, atunci cand au dorit sa iasa dintr-o casnicie care nu mai mergea. Altceva ce i se imputa "reclamantei"?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns espiritu spune:

quote:
Originally posted by ruxij

Cu riscul de a fi trecuta in tabara beretelor roz, eu nu am inteles de fapt ce a facut mama criminala. Si-a parasit barbatul si s-a mutat cu copilul la parintii ei. Un gest pe care cred ca l-au facut mii de femei inaintea ei, atunci cand au dorit sa iasa dintr-o casnicie care nu mai mergea. Altceva ce i se imputa "reclamantei"?


pt o intrebare de genul asta nu pupi tu inrolare in training camp-ul beretelor roz.

Bubbles show made by espiritu.Enjoy!
www.youtube.com/watch?v=AJetdbiGa8I" target="_blank">bubbles show.click!
Ce face omul la plictiseala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sterge spune:

buna seara rux

mama reclamanta nu a facut nimic. asta a facut.
nimeni nu a facut nimic.
suntem aici, sunteti aici - pentru ca v-a incitat titlul.
altii sunt aici pentru ca au recunoscut un om prabusindu-se.
in timp ce se prabusea, au spus cate ceva, fiecare ce a stiut / simtit mai degraba. la comodul adapost al anonimatului pe web.
asta este bine.

deci - orice propozitie inteligenta incepe cu deci.
asa este: orice statistica justifica. procente.
ai dreptate. uite, cred ca intr-o zi va voi oferi detalii picante, amanunte intime, detalii de orroare, veti fi servite. o data si odata.
sau nu.
am obosit azi. am gasit un om. ii citesc blogul.
gata amuzamentul azi. maine - pls. ,reluam, da?
va rog nu ma parasiti, scrieti, dejectati, atacati ,muscati - daca simt ca va slabesc puterile, va voi ajuta eu. numai nu incetati, dragile mele.
fug repede sa vad daca a scris america.
sau mai bine un ceai la crasma din colt. s-au, sau. papa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Eu am vazut ca subiectul acesta are 11 pagini, am citit si as fi dorit sa si inteleg, in mod logic, ce a facut mama. She o acuza. Fostul sot o numeste in diferite moduri nu prea magulitoare, dar refuza sa dea detalii. In lipsa detaliilor nu se transmite un mesaj inteligibil. Daca spunea ca a luat copilul si a plecat la alt barbat era de inteles. Dar asa, din cele 11 pagini eu inteleg doar ca "mama" a facut gestul normal de a-si lua copilul si a pleca la parinti, unde ea si copilul au sprijin material si moral. Nu vad unde altundeva ar putea cineva sa mearga in aceasta situatie. Deci, ma intreb, ce altceva a mai facut si ce ar fi trebuit sa faca daca ar fi fost o mama si nu o "mama".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sterge spune:

espiritu

bai nu am crezut in ruptul capului - scuze ,ca voi deveni dependent de forum.
e fenomenal. treaba tare este ca azi am avut niscaiva prieteni care, desi au pc acasa, au preferat sa inrte de la mine de pe cate un pc, sa savuram impreuna. e criminal de misto. mi-a salvat viata, literalmente :-)

lasa sa intre, merita. daca nu, va dovedi in timp.
deci o primim ?
spaga accepti, ca esti sefu' ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Ignorand ironiile, tu cum crezi ca ar fi trebuit sa procedeze o MAMA in locul ei? Avea posibilitatea materiala de a se muta cu copilul in acelas oras cu tine? Ar fi avut vreun alt sprijin din partea altcuiva in acel oras in care esti si tu? Ce ar fi trebuit sa faca pentru a-i fi bine copilului? Tu ce ai fi facut in situatia ei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

In lipsa unui raspuns logic la aceste intrebari si judecand dupa violenta cu care raspunzi oricui iti adreseaza o intrebare putin incomoda, proiectezi imaginea unui barbat coleric, care isi stapaneste greu emotiile, dominat de ura fata de fosta sotie si socrii, mai putin de tata iubitor. Nu spun ca asa esti in realitate, dar aceasta este imaginea pe care o lasi prin ceea ce scrii aici. Daca asa te vei comporta si in instanta, nu cred ca vei putea convinge.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sterge spune:

ruxj
nu am avut intentia de a fi ironic cu tine. recitesc si constat ca esti indreptatita sa crezi asta, asadar - accepta scuzele mele pls.

ideea pe care nu reusesc eu sa ti-o transmit, si e vina mea, este ca nu importa ( ctrl+I ) cine si ce a facut.
cine a dus "copilul' unde si de ce.

ci ca - reiau, stii ceva - mai bine vrei tu sa citesti bine primul post si sa discutam dupa aceea ?
cum spunea cineva tare drag, dintr-o lume apusa, citeste cu inima nu cu ochii.
si mai vb dupa aceea, ok ?

un raspuns ar fi ...
anume ca ar fi avut posibilitatea "cat se poate de materiala" de a se muta in aceeasi casa cu mine.

ce as fi facut eu in situatia ei ? ei bine, aici deja raspund si considera pls o dovada de apreciere ca o fac.
as fi stabilit p-r-i-o-r-i-t-a-t-i.
eu personal cred ca, din clipa in care ai bebe, incetezi sa mai existi intr-un anume fel, nu ma iexisti pentru tine doar, egoismele mor, sau ar trebui sa.
stergi la fund copilul.
asta e o afirmatie cu infinit de multe intelesuri.
revino pls dupa ce recitesti primul post.
iesim la ceai, ne vedem maine. auzi ... virtualizare de porc: "ne vedem".

Mergi la inceput