Poznasi smecherasi de mai-iunie 2004 - 90

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

haideti la un ceai verde, doamnelor!

sa aveti un week. linistit, cu copilasi sanatosi, mult calm si voie buna.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Mai, mai, ce de vesti frumoase!....

La multi ani fericiti Cami!
Multe impliniri si de acum inainte alaturi de cei dragi! Scuze de intarziere...

Iulia, ce ma bucur ca a fost alarma falsa. Doamne ajuta sa fie totul bine. O sa iti scriu un pm zilele astea, is cam lenesa la scris...

Irinusha, chiar ca ai fetita cumintica foc. Pupici la amandoi puii si la mama closca :-)) Nu ma bati,da ?

Alus, eu am avut probleme mari cu tusele la Danut, ca se lungeau, si cand ziceam ca trec, se ducea la gradi si iar incepea. SI nas infundat, si nopti chinuite... La el e de mare ajutor umidificatorul de camera. Are nevoie sa fie multa umiditate, si iarna, din cauza caldurii se usuca aerul in camera. Ii mai pun si sare incinsa la gatut. Nu e prea incantat da decat sa tuseasca sec pana vomita... Plus curatat nasul la abur in baie, pare sa prinda bine si asta. Sanatate multa! Sper sa vina si bebe mic curand.

Nally ce surpriza placuta... Felicitari, sa ai un bebe sanatos! Si eu ma mai tin departe de internet da nu chiar tot timpul, ca nu prea imi iese. Lasa tu scuzele, ca fiecare intram cand putem, daca putem, si oricum ne gandim una la alta cu placere. Si la copilasii nostri frumosi... Sa ai o sarcina usoara si un copil la fel de reusit ca Sebi. Sper ca ai reusit sa iti rezolvi problemele personale pe care le aveai intr-o perioada si totul este iar insorit la tine. Stii ce e ciudat? Acum vreo 2 zile ma gandeam la tine, si ma gandeam ca as putea macar sa iti bag un mesaj pe messenger sa vad ce mai faci, daca esti bine... Pupici multi pe burtica

Laureta, asteptam vesti bune despre bebe mic si luptator.

Nicoleta, de unde vine Ani? Dece nu iti place sa iti zica Nicoleta?

Pupici la toate ca intarzii la gradi sa il ridic pe Danut.

Sa ne rugam pentru ei si sa-i ajutam sa zambeasca sanatosi:
Stefanel / Andrei/ Sonia / Darius / Teo / Ionut


Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

IOANA (Bebebeca)!

Sa fii sanatosa si fericita alaturi de cei dragi!
Iulia,super, ma bucur din suflet pentru voi;am trecut si noi prin emotii de acest gen, stiu cum este!
Bafta la scoala!!!
Mai fetelor, imi dati palpitatii: fara certuri,please!

va pupam,va mai scriu diseara!

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Ioana la multi ani! Tot ce iti doresti sa ti se indeplineasca!

Sa ne rugam pentru ei si sa-i ajutam sa zambeasca sanatosi:
Stefanel / Andrei/ Sonia / Darius / Teo / Ionut


Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

La multi ani, Ioana!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Fuga, fuga si eu ca o am pe Bia in baie. Tocmai ne-am certat putin ca e capoasa si vrea sa se spele singura, nu ma lasa nici pe cap sa o spal.

Ioana sa fii fericita
Iulia Succes la scoala. Ma bucur ca nu s-a confirmat diagnosticul.
Irinel Sincer nu stiu de unde ma striga asa. Poate pentru ca o strig eu pe maicasa Ani (pe ea o cheama Anca). Da zau ca miei imi place mult Ani.

Am fugit ca ma striga Bia.

Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recoltei
Delta + Mare Toamna 2005www.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alus spune:

La multi Ani IOANA

Juliei ia trecut putin tusea, nu mai tuseste asa tare si des, dar se mentine temp. ieri inainte de 12 noapte a avut 39 cu 6. Astazi pe la ora 16.00 a avut 38 cu 3. In rest totul oki.

mai are ea un obicei, vrea sa se aeriseasc[, imi spune ca isi da ciorepei jos sa se aeriseasca. Cred ca ia ramas de mica cand eu spuneam ca trebuie sa aerism funduletul.
Intr-o zi il imbratisez pe sot si sun ca este al meu, Julia vine ma trage, apoi ma da la o parte si spune: NU TE ATINGE DE EL, CA ESTE TATAL MEU!!

Iulia succes cu scoala!

Nicoleta sa sti ca si Julia nu ma lasa sa o spal. pe cap ma lasa, dar in rest nu. Eu cred ca asa au copii un timp. Vor sa arate ca mama in unele probleme nu este de folos

http://pl.fotoalbum.eu/Julia1901

Alus + Julia
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64324" target="_blank">Cum sau nascut Sylwia si Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

La multi ani Ioana!

Nally, bine ai revenit si felicitari ptr sarcina! Laureta, nu ne pacalesti tu, precis v-ati vorbit voi!

Intrebare ptr mamicile de pitici amatori de puzzle-luri cam de ce dimensiune sunt instare sa faca? Adica din cate piese mai bine spus?

Cami, ai o grasunica frumusica! Iar Sebi e mortal cum doarme pe scaunele...

Am reusit si eu sa pun ceva poze cu piticii mei, la Vlad in album incepand de aici: http://family.webshots.com/photo/2721560000072067654FinhwW si la Timi incepand de aici: http://good-times.webshots.com/photo/2991768860101560373cuGEqk


Scuzati scrisul cu carnati, tastatura imi face fitze si e dificil sa scriu ...

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Dragele mele, multumesc pentru urari. Si tie, Cami, LA MULTI ANI FERICITI!!!!
Am petrecut frumos ziua de nastere... dar ... tocmai ce ne-am intors din spital cu Rebeca. Am fost internate la Medlife, pentru ca micuta mea a gacut o gastroenterita (cel putin asta este diagnosticul dat). A vomitat foarte urat, de vreo 7 ori, dar prima tura de voma a fost un cosmar. Nu am vazut asa ceva vreodata si nici nu imi imaginez de unde a putut scoate atat. Toata camera ei de la pat pana la baie (inclusiv mobila) a fost pictata. Asa ca am petrecut la spital, cu perfuzie, ca sa o hidrateze. A facut si putin febra, dar si-a revenit repede. Si in seara asta am venit acasa.
Sunt rupta de oboseala, nu am dormit decat cel mult 1 ora, pe bucatele. Fata este bine acum, e vioaie din nou. Ma duc la somn si, inca o data, multumesc.
Va pup.

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Buna fetele

Ioana Sanatate Rebecai. Bine ca v-ati revenit. pe burtica si tie somn usor.

Alus Sanatate si voua. De ce nu ii faci un exudat faringian sa vezi care e problema?

Diana Mai ce copilasii frumosi si mamica care-i si intrece. Cum a fost la munte? Sau ai zis si nu am fost eu pe faza?
Despre puzzel. Bia faze din cele cu pieze mai mici pana la 24-36 de piese si din cele cu piese mai mari pana la 60.

Noi am fost sambata la un botez, Biei i-am facut instructajul cand am plecat de acasa, unde mergem, ce o sa facem si ce astept de la ea. S-a comportat chiar foarte bine avand in vedere ca a fost prima ei iesire la restaurant. Am dansat amandoua la inceput apoi nu o mai luai de la dans. Si-a gasit si o partenera de-o seama cu ea si s-au jucat impreuna.
De azi merge iar la gradi. Saptamana care vine are iar sarbatoare.

si sa aveti o saptamana buna

Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recoltei
Delta + Mare Toamna 2005www.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

Mergi la inceput