Vaccinul DTP administrat gresit ...

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

dupa parerea mea este culpa medicala.




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana1979 spune:

Este si vina doctorei si a asistentei. Cel mai bine sa schimbi medicul si sa nu mai nimeresti peste cineva incompetent si asa inchis la minte (sa nu accepte alte vaccinuri sau tratamente care nu-s pe placul ei!)
Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Ada, nu se intampla nimic din cauza DTP-ului administrat acum, e ca un rapel facut mai devreme.
Insa trebuie facut vaccinul Priorix sau Trimovax, sper ca noul medic nu va refuza din motive absurde.

Neaparat sa faci reclamatie la DSP, Colegiul medicilor sau Asistentelor. E greseala medicala si ai dovada clara. Nu e vina ta ca asisenta era cu capul in nori si nu a intrebat varsta copilului (desi, probabil stia ca mergi pt. ROR).

Pupam Maia !


Diana 17+ si Iulia (15.07.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adar spune:

Diana, partea proasta e ca m-a si intrebat cat are Maia ... si a avut in fata 2 documente care aratau varsta copilului: fisa si carnetul de vaccinari.
Reclamatie fac fara doar si poate; asa ceva nu poate trece neobsevat.


V-am promis ca vin cu vesti. Am inscris-o pe Maia la o doctorita departe de cabinetul cu pricina :)
Ne-a spus sa stam linistiti ca nu se poate intampla nimic de la acest vaccin si sa ne bucuram ca n-a fost altul. Maia va primi rapelul la AR in martie, iar la 2 ani jumate nu va mai primi DTP.
Ne-a recomandat calciu de 2 ori pe zi si ne-a dat sa facem analize ... suspecteaza o anemie ... probabil aceeasi anemie feripriva car ne bantuie de la nastere :)

In afara de faptul ca mi-a crescut par alb asteptand sa intram la ea, ca Maia a fost dureros de energica :D si ca toatae babele din sala de asteptare m-au intrebat daca e asa REA mereu ... totul este bine ...


Va multumesc pentru raspunsuri, sfaturi si ... pentru faptul ca mi-ati fost alaturi ... o sa va tin la curent cu anemia si mai ales ... cu reclamatia si rezultatul ei!

Toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floralis spune:

Ma bucur Ada ca Maia e bine. Si nu mai sta pe ganduri si reclama asa zisa doctor. Multi sunt doctori care n-au nici o treaba cu meseria. Daca se intampla ceva mai grav? Aici nu poti sa dai undo ca la calculator si sa repari!
Pupam bucalata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Doamne, sunt ingrozita! Sanatate multa va doresc. Eu sunt necajita ca fetita mea afacut o reactie urata la infanrix. Am deschis un subiect cu problema asta. Asa ca te inteleg perfect. E alta speta, dar framantarile sunt aceleasi.


Mamica celor doua printese, Ilinca (26.07.2007) si Alexia (27.06.2000)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adar spune:

Flo, pupam si noi "nasul verde" si stai fara griji, facem reclamatie!

Cafera, asa e, framantarile sunt aceleasi ... va dorim multa sanatate si sper sa treceti cu bine peste asta ... ma duc sa caut subiectul :(

Mergi la inceput