LMA Braduti frumosi! ian-feb05 (60)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Nu pentru maine, ci pentru inceput de martie, cand avem noi o zi speciala...., a noastra..

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:


Am inteles...

Mai, fetelor, au inceput nasterile si in odiseea mea, ma ia cu fiori! Eu abia astept sa nasc, dar mai am aproape 10 saptamini! Vreau sa treaca timpul mai repede!

La sfarsitul lunii ne apucam si noi de amenajat putin prin casa, vom face baia de la A la Z, schimbam tot in ea, apoi o sa mut patutul lui Vlad in camera mea, pe el o sa-l culc in canapeaua din camera lui, apoi vreau sa-i iau o masuta cu scaunele mici sa o pun in locul patutului, sa aiba unde colora.
Trebuie sa incep sa mai cumpar una-alta pt. bebe, apoi bagajul de spital...uf...abia astept!

Oana 29+ cu bb Stefan si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Bubu, putina maioneza, 1-2 Avocado taiat cubulete(depinde de cantintatea de creveti), sare, piper, lamaie,usturoi pisat-dupa gust- o lingurita smintina, creveti taiati in bucatele (eu cam la 400 g am pus 3 avocado)si se face o compozitie delicioasa, iar deasupra se orneaza cu creveti intregi. astia mici sau congelati sint buni pt asa ceva.
In Grecia mancam si eu monstri din aia mari la gratar, care cred ca erau chiar proaspeti, nu prefierti. aici nu cred ca se gasesc.

Crinuta, dci tortul era Alice-de la Alice, al meu Fantezia de la alice.

eu aseara am facut paste cu creveti: am calit in ulei masline dovlecei taiat fishii, usturoi si creveti; am firt paste (tagliatele de preferat) putin unt si le-am amestecat cu compozitia; mniam-mniam.

Bubu, te cred ca esti nerabdatoare.eu zic sa te bucuri de perioada ramasa, ca nu se stie daca te mai ntilnesti cu starea asta.

Patricia si Rebecca (05 Februarie 2005)
http://lilypie.com/pic/080205/WuwT.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Patri, mersi pt. reteta, am notat! si pastele...iamiii...

In ultimul timp am o stare mai agitata...simt inima cum bate mai repede, cred ca e tahicardie si o iau pe aratura cu tot felul de ganduri...de-asta zic ca abia astept sa-l tin pe bb in brate, sa ma linistesc!
Acum daca stau acasa imi fac de lucru, treburi casnice, mancare, cumparaturi, somnic la pranz si noaptea ma iau gandurile

Aseara m-am uitat la 2 filme pe HBO pana la 3 dimineata si abia la 4 am adormit Bebelache se intindea in burtea mea pe toate partile, avea chef de joaca...iar la 8 mi-a dat Vlad trezirea

Oana 29+ cu bb Stefan si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Buna fetele,
as vrea sa vin cu o propunere catre voi. In grupul de bebici de mai-iunie2007, ma implic in realizarea unor tricouri pt copii. Ma gandeam ca ar fi o idee buna sa facem si pt braduleti niste tricouri cu inscriptia "Braduleti de ianuarie-februarie 2005", eventual si o poza cu un bradut deasupra textului. Ce ziceti? V-ar place? Putem desigur sa incercam sa organizam o intalnire colectiva in vara intr-un parc. Asta urmeaza sa facem in grupul cu capsunici, locatia fiind Insula Copiilor.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
www.flickr.com/photos/10550092@N08/sets/72157603235562212/" target="_blank">Poze din NOV-DEV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alipiticot spune:

Buna,
Multumesc frumos pentru urari,noi am petrecut frumos cu tort si acasa si la gradi,cu putini copii dar pt ea a fost frumos.
Din pacate ne luptam cu racelile,una dupa alta,fiind in colectiviate,iar baiatul raceste la fel de des ca si ea si tot cu pneumonii cum facea ea...Dar eu sper sa treaca si sa fie altfel.
Nu vreau sa renunt la gradinita,e prea fericita acolo,sambata si duminica plange ca nu merge la gradi.
in rest,e bine,asteptam rezultatul la cateva analize de sange,stam cu ceva emotii ca dr astia sunt....fata are de ceva timp dureri de picioare si acum asteptam sa vedem daca e ceva sau sunt doar dureri musculare.
Iar lucruri bune multe,ca la toata lumea,cresc minunat,sunt niste minuni mici care ne fac sa mergem inainte si sa simtim ce frumoasa e viata cu ei.Eu una nu ma vad fara ei si ma gandesc oare cum am trait pana a avea copii?
Vreau si eu sa o duc la inot dar sa se mai incalzeasca putin...
Eu nu prea am timp,am inceput serviciul din noiembrie,sta mama cu baiatul.Se pare ca si eu am ceva probleme de snatate,dar sper sa fie bine.
Va pup si va urez multa,multa sanate si am sa incerc sa intru mai des sa va povestesc de noi.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/paula_paduraru/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Paula, sanatate multa, insanatosire grabnica la voi acolo! Ma bucur ca ai scris. Ce repede a trecut timpul, nu-mi vine sa cred, Cosmin are deja mai mult de 1 an si 5 luni. Sa mai pui poze noi cu voi.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kita spune:

Multumim in primul rand de urarile de "La multi ani";
Noi am trecut si scapat de o viroza respiratorie destul de urata; imi pare rau insa ca nu am putut sa il serbam asa cum mi-am dorit/imaginat;Important este insa ca el acum este bine, si nu mai tuseste deloc (a avut cateva zile cand aveam senzatia ca o sa isi dea afara plamainii si imi arata ca il durea cutia toracica de la atata efort de tuse am presupus eu)
Andrei a fost putin pretentios la cadourile solictate de la parinti: o paturica mare, o perna mare .......si trei sulioalecare s aii cante LMA(imi arata pe degetele cate vrea , caci stransese degetul mare si cel mic) si cand l-am intrebat cum o sa avem grija de ele a spus ca de una mami, de una tati si de una o sa aiba grija Andrei;

Crinuta, nu ma fierbe si zi-mi data importanta din martie, a noastra este 2 cand ne-am casatorit;

Eu mananc avocado, asa gol , fara nimic, numai decojit (musc din el si asa imi placem, desi se stramba colegii la mine daca ma zaresc);

Shobo felicitari (hi hi hi 10 februarie) si sa va bucurati de printesa;

Liviana, intotdeauna apreciez ideile si initiativele tale; si eu as propune tot o intalnire la balonul copiilor, eventual cat mai repede (poate chiat un 8 martie); PS: poti sa imi trimiti un mesaj cu nr. tau de tel mobil?

Kita(Alina) si bebe Andrei (nascut pe 10 februarie 2005)
album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Rayan a facut 38,4 azi noapte, brusc, din senin, fara nici un alt simptom, iar acum a vomitat.
Deja ma ia cu disperare...

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Of, Crinuta, saracutul de el...o fi vreo indigestie??

Fetelor, raportam si noi ca Vladut e pasionat de puzzle A primit de Sf. Ion unul cu 60 de piese, cu multe animalute dragute. De cateva zile mi l-a cerut si nimereste o gramada de piese, le cauta si le imbina perfect! Ma bucur tare ca a inceput sa-i placa. Azi i-am mai cumparat inca doua cutii, din Selgros, cum luase Kris pt. Bianca la petreceea lui Rayan. Intr-o cutie sunt 3 puzzles, unul cu 6 piese, unul cu 9 si unul cu 16. Si au imagini din povesti.

Oana 29+ cu bb Stefan si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze

Mergi la inceput