Albinute&bondari de martie-aprilie 2007 (71) LMA!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Mi-am raspuns singura la intrebarea cu antibioticul si am si inceput sa iau amoxicilina. Sper sa fie bine, m-am cam speriat ca ma simteam tare rau, imi era greata si ba imi era frig, ba cald. Se poate asa ceva de la un abces dentar?

La intrebarea cu mancarea la copii nu pot raspunde pentru ca Giulia avand probleme cu burtica noi inca nici gluten nu mancam.

Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2200 spune:

Amma - ne gandim la tine si ne rugam in fiecare zi sa profiti la maxim de sansa pe care o ai. DD sa-l ajute pe dl. dr. Andre Coste sa faca o treaba excelenta. Ti-am mai zis, e imposibil sa nu fie un succes, cand atatea persoane se roaga pentru tine. lui Lucas cel nazdravan.

Andra, la multi ani!. Sa-ti dea Dumnezeu multi ani fericiti alaturi de familia ta.

Ane & Raul - 17 martie 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1cb90b71924d712907dbca&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> filmulet Raul

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:


STEFAN
astazi pt noi este o zi mare implinim 11 luni.
puiutului nostru ii dorim sa creasca mare, sanatos si sa ne dea multe bucurii.
uram acelasi lucru si pentru bondarii care astazi implinesc inca o lunita, si zic bondarii pt ca suntem numai baietei in zilele de 9.
ALEXANDRU
SEBASTIAN
MATEI HORATIU
RAZVAN STEFAN



cata mami de STEFAN(9.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

AMMA sa dea DUMNEZEU ca totul sa se rezolve si sa te intorci acasa la puiutul tau si sa-ti aduca numai bucurii.


cata mami de STEFAN(9.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

gata fetelor am vazut ca mi-ati raspuns afirmativ, deci ma apuc de facut orez cu lapte si fructe.
sper sa-i placa si vom incerca si celelate variante.

cata mami de STEFAN(9.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alionushca spune:

Kitty - descrie te rog mai detaliat ce te doare si cum e abcesul la dinte - il intreb pe sot ce trebuie sa faci. Si cum ramine cu antibioticul doar dupa consultul unui medic ( eu tot asa fac ca tine - cind nu e vorba de Ilinca - dar zic si eu )

Puiul mamei la 10 lunite

Aliona , mami de printesa Ilinca (6 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena.2006 spune:

La multi ani sarbatoritilor, sa fiti sanatosi si iubiti!
Zadi multumesc pentru raspuns.
Amma multa sanatate, ma rog pentru tine.

Adrian bb de Elena M. (10.03.2007)
Atit de mare
Poze
Filmulete Poze mai noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alionushca spune:

Kitty - am vorbit cu sotul - nu lua antibiotic - mergi mai intii la un stomatolog - abcesul format trebuie ,, deschis,, daca este la suprafat - de ex la gingie, pentru ca puroiul de acolo sa curga, rana se spala bine si gata , daca e mai adinc abcesul, adica e la radacina si toate probleme vin de aclo - atunci medicul va deschide canalele dintelui, le curata, le lasa asa citeva zile - si dupa asta obtureaza dintele.





Puiul mamei la 10 lunite

Aliona , mami de printesa Ilinca (6 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdutah spune:


Amma sa dea Dumnezeu sa treci cu bine si de operatie .


multi pupici de la noi

Magda Matei 9.04.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Aliona, multumesc frumos ca ai intrebat chiar m-am gandit la tine. Problema e ca e sambata, nu gasesc nici dr de fam nici stomatolog. Si in privinta antibioticelor eu sunt tare si in privinta copiilor si in privinta noastra, chiar am schimbat medicul de familie ca se repezea cu antibiotic la Raul cum avea o viroza. In doctorita noua am incredere, daca ea spune sa dau, dau, ca mi se pare o doctorita buna. Din fericire la Giulia nu a fost cazul, a avut doar doua viroze care au trecut fara complicatii si fara medicamente.

Eu sunt chiar socata cu medicamentele, stau sa-mi crape capul de durere si nu iau si daca totusi trebuie sa iau ceva, incep sa ma gandesc ca medicamentul ala imi face bine intr-un loc si imi strica in altul , am o fobie cred. Dar acum mi s-a facut frica, ma doare si gatul si urechea, am o stare proasta si mi-e greata, parca nici sa gandesc nu mai pot, asa ca m-am documentat pe net si m-am rugat de o farmacista sa-mi dea amoxicilina - care pare ok. Oricum sufar ca iau!!

Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput