Regimul Scarsdale-7kg in 2 sapt (6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eva03 spune:

Eu am avut zile tare grele. Ma trezesc devreme si trebuie sa fiu in forma pana tarziu. Asa ca... mai usor cu sportul. Poate reusesc maine, daca ma odihnesc bine.
Azi sunt in ziua 12 si ti-am spus de abatere. Dar pentru aia nu am mai mancat painea de la pranz.
Oricum eu sunt tare multumita si pana la vara mai pot trage o serie, chiar doua.
Ce voiam sa va spun. Am remarcat ca slabind asa de tare a cam inceput ca pielea sa atarne dizgratios in unele locuri. Pana la vara, cu exercitii fizice sper sa se repare. sfatul meu era tocmai asta: sa nu uitati de exercitiile fizice, chiar si putin dar sigur.
Va doresc o seara placuta si odihnitoare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

quote:
Originally posted by HHROBR

Va multumesc mult pentru sprijin, chiar am nevoie ....
Ca am tot auzit ca in tura 2 de regim nu se mai slabeste asa spectaculos:(



HJRBOBR, sa stii ca te urmaresc si cunosc sentimentul !
Am avut si eu perioade din astea de stagnare. Sunt multi factori care influenteza acest lucru, inclusiv starea ta . EU zic sa fii atenta daca bei lichide, sa incerci sa tii perioada de mentinere cat poti tu de bine si cu siguranta vor mai "fugi" si celelalte.
Nu cumva esti in perioada pre rushii ?? Sau au venit rushii ??

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


www.flickr.com/photos/9344489@N02/" target="_blank">POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HHROBR spune:

Draga Eva
si eu am la fel program "shic" multe ore online, nu cu BB dar cu multa munca. Dar tot mi-am impus macar 20 min pe zi de sport. E adevarat cu schimbarea ceea, eu cea mai urata o vad la sani dupa prima tura de dieta..arata de parca as fi alaptat...si macar de ar fi adevarat, nu ma suparam...
Dar ieri am facut sport cu partea superioara a corpului...cat pentru o saptamana. Am avut de carat mobilier pentru birou si crede-ma ca am bratele, pieptul si lateralii pana la mijloc - pilaf.
Meriti timpul tau draga mea Eva, trebuie ca doar e numai pentru tine....

Draga si mult stimata noastra Bria, saru mana pentru sustinere, cu tine alaturi noi toate prindem curaj...
In perioada de mentinere am avut cam multe abateri, e drept si acum chiar sunt in perioada prefeminina si am un sistem limfatic...vai mama lui...Beau cate 2 litri de apa plata zilnic+un ceiuc dimineata.
Oricum sunt abea in ziua doi din a doua perioada si nu vreau decat la fel 5,5kile ca si in prima tura. Daca ajung la 70 kile, zic bogdaproste:))).
Saru mana pentru incurajari si spune-mi cum traiesti fara inghetata, placintele, preferatele mele....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

HHROBR, noi ducem cam acelasi tip de batalie.Si eu visez la 70 daca mai tin odata scarsdale.
Eu inca alaptez si nu- mi vin rusii regulat dar cred ca in perioada cand trebuie sa-mi vina stagnez(sau poate doar mi se pare).
Eu bat pasul pe loc la 75.desi asera am mancat o salata de fructe dupa aerobic si la pranz regulamentar o salata de rosii cu un copac la cuptor.
Hai ca maine dau vesti bune.
Spor la slabit!
PS:eu as vrea sa-mi scada sanii dar cu alaptatul asta nu cred ca prea curand

POZE rares(7 mai 2007)
Am 8 luni/Sunt barbat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HHROBR spune:

Dragele mele eu m-am hotarat sa tin saptamana asta o dieta lacto vegetariana, preferata mea...de fapt nu e o dieta specializata ...voi manca produsele mele preferate dar fara carne, care nu ma prea incanta de cativa ani...

Mi-am servit la micul dejun cu 15 minute de alergat+doua cani cu apa+un sandw cu paine neagra si branza si castravete.

Chiar simt nevoia sa mananc asa...si daca ma mai primiti in randurile voastre, desi nu tin dieta SCARSDALE saptamana asta, va tin la curent...

Draga Carstea, mare lucru ca poti manca dupa aerobic seara...la mine parca e un facut...nu mai pot inghiti nimic in afara de apa...Stai linistita si chiar daca nu slabesti in perioada de mentinere, vei mai slabi un pic in tura 2, nu te grabi si poate e bine sa te cantaresti mai rarutz...

Ce as mai vrea si eu sa merg la o sala de aerobic....dar aici e tare scump si departe si un regim de trebuie sa faci contract pe un an, ca te duci ca nu te duci, ti se iau banii din cont...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

HH indiferent ce regim vrei sa tii eu una am sa te citesc cu drag,in fond scopul e acelasi,sa slabim ,sa ne simtim bine in pielea noastra.

Despre energie,eu ce sa spun,cu toata gloata de nebuni zi de zi nu am timp sa stau,asa ca asta a fost moivul pt care am si ales dieta asta,pt ca nu ma pot infometa ,eu am o gramada de lucru in fiecare zi,si cu dieta asta m-am simtit foarte bine.Eu nu mancam mult ,stateam toat ziua nemancata ca ma luam cu treaba si seara cand ne strangeam toti evident ca mancam zdravan si se depunea totul.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yubi spune:

Ce mai faceti ,fetelor?Eu sunt in ziua 4 si azi trebuie sa mananc spanac si nu prea ma omor dupa cel congelat,dar vad eu ce fac.Am pacatuit cu 4-5 linguri de piure de cartofi ,2-3 masline (cand nu erau trecute in ziua respectiva) si dimineata ung felia de paine cu putina crema de branza,ca sa alunece mai usor pe gat .Dupa 3 zile cantarul arata cu 700 gr mai putin .Am slabit cam putin ,dar nici foamea nu mi se pare ca am facut ,ca la alte regimuri.Sunt curioasa luni, dupa o saptamana cate kg. o sa am.Voi cum preparati spanacul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

eu il fac cu putin ulei in care calesc ceapa si usturoiul,apoi,pun spanacul si peste spanac putin lapte.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

quote:
Originally posted by yubi

Ce mai faceti ,fetelor?
Am pacatuit cu 4-5 linguri de piure de cartofi ,2-3 masline (cand nu erau trecute in ziua respectiva) si dimineata ung felia de paine cu putina crema de branza,ca sa alunece mai usor pe gat .
Dupa 3 zile cantarul arata cu 700 gr mai putin .Am slabit cam putin ,dar nici foamea nu mi se pare ca am facut ,ca la alte regimuri.
Sunt curioasa luni, dupa o saptamana cate kg. o sa am.





Yubi, ai mare grija ca orice abatere de la regim determina o scadere in greutate mai lenta ! Asta ca sa intelegi de ce merge greu ! Cartofii cel putin sunt chiar interzisi in toate curele de slabire !



Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


www.flickr.com/photos/9344489@N02/" target="_blank">POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HHROBR spune:

Salut fetelor,

Aseara mi-am cumparat doua DVD-uri pe care vi le recomand si voua:
1. Wellness-Aerobic dance
2. Wellness-All in one workout

Le-am facut un overview astazi si nu arata de loc rau...abea astept deseara sa le pun in aplicare...
Aseara am facut si exceptie de la dieta, ca na cu asa zi plina de dragoste...nu poti refuza niste lasagna cu niste castraveti acri...sper sa nu va fac pofte pe aici...

Voi ce mai faceti? Vad ca yupi face spanac si Bria o aduce cu picioarele pe pamant...ce ne-am face noi fara Bria??? va spun eu, am pune kilele pe noi inapoi:((((

Astazi de dimineata am mancat un colt de chifla cu usturoi si la o ora, un mar verde, miam miam. La pranz am invitatie la masa, fasole verde, deliciu nu alta...

Va doresc o zi insorita si plina de realizari asa cum surade a mea.
Pupicei!

Mergi la inceput