Ceas de mana!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

si mie imi plac ceasurie Swatch, am vreo 3 modele si unul CK
sunt disperata dupa ceasuri si imi cumpar chiar daca nu sunt neaparat de firma...pt.ca le port si pe post de bijuterii

Liliann, mie IMI PLACE acel ceas, il are si o prietena de-a mea si mie mi se pare ca arata foarte bine, e o bijuterie. Cred ca e o problema de gust, atata tot, asa ca sa nu ma injure fetele care au spus ca nu le place. Eu cred ca daca il asortezi cu o tinuta potrivita si bijuterii de aur, poate fi purtat (nu e un ceas clasic, de toata ziua, cum se spune)....asta e parerea mea

Lilina si Vlad - Alexandru (23 septembrie 2006)
cum s-a nascut bebe site-ul lui bebe varsta lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns energy79 spune:

Carrye,ceasurile mele de la folli follie se comporta excelent.am cumparat acum un an si jumatate,putin inainte de craciun un ceas auriu,cu bratara aurie dintr-un lant gros si, drept cadou de craciun mai aveai inca o bratara din acelasi lant cu niste pandantice la inchizatoare...f sic,imi pare rau ca nu il gasesc pe net sa il pun.desi initial am crezut ca nu e cea mai buna idee auriu,mi-era frica sa nu se ia culoarea,pana la urma s-a purtat excelent.este un ceas bijuterie,cel mai purtabil vara,arata ca niste bratari groase.nu s-a luat deloc culoarea,am facut si baie in mare cu el,excelent.acum de curand am luat unul cu bratara din otel inoxidabil cu aplicatii de ceramica neagra.de cand l-am luat nu l-am dat jos decat cand fac baie,nu i s-a intamplat nimic,ecranul cred ca e din cristal ca desi l-am lovit de cateva ori nu s-a zgariat.

Oricum,nu sunt ceasuri sa le ai o viata,eu le consideri accesorii-bijuterii si consider ca isi merita pretul!

http://i19.tinypic.com/87kqdcg.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

wow ce cool sunt cele de la rodania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karfe spune:

Cel mai elegant ceas de dama ,am dat pe el aproape 1000 euro,dar merita:http://www.longines.com/eng/html_longines/Watches/lgc_longines.cfm# Modelul cu auriu si argintiu L4.209.2.12.7
Este un model clasic care nu se demodeaza niciodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

sunt super cele de la rodania! Cred ca imi voi lua doua ceasuri :)) ! Un swatch, sa-mi fac damblaua si apoi caut unul de la rodania!

carla2005 de Alexandra Maria 16.11.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Eu am primit de craciun de la sot un Fossil Glitz cu cadranul roz deschis, rezistent la 100 m sub apa cu curea de otel inoxidabil.E foarte bun si are garantie 11 ani.Si este si la un pret accesibil, noi am dat pe el $75.

1000 de euro as da pe un ceas numai daca mi-ar produce orgasme LOL LOL sau macar sa imi spele vasele si curatenia prin casa LOL LOL

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

"With or without religion, good people would do good things and evil people would do evil things; but for good people to do evil things—that takes religion" - Steven Weinberg - Nobel Prize winner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Carla, eu nu am vazut si al doilea mesaj al tau. Mi-ai dat toata lista peste cap :P
Daca porti aur galben se schimba situatia. Eu n-as pune un ceas argintiu la bijuterii de aur galben oricat de tare mi-ar placea.
Cauta un ceas cu bratara de piele decat aurie, sa nu fie prea mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karfe spune:

orgasme nu trebuie sa-mi produca ceasul,si vasele le spala masina de spalat vase ,iar curatenie imi face femeia.Imi pare rau daca nu beneficiezi macar de prima parte(orgasmul)
Decat sa- mi iau un ceas pe an mai bine unul la 5 ani si bun.
Depinde si de felul persoanei de a fi,de modul cum se imbraca s.a.m.d.
Acum 5 ani un Longines nu ar fi mers ptr. mine,aveam un alt tip de servici ,imbracam mai mult haine sport.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

quote:
Originally posted by karfe

orgasme nu trebuie sa-mi produca ceasul,si vasele le spala masina de spalat vase ,iar curatenie imi face femeia.Imi pare rau daca nu beneficiezi macar de prima parte(orgasmul)
Decat sa- mi iau un ceas pe an mai bine unul la 5 ani si bun.
Depinde si de felul persoanei de a fi,de modul cum se imbraca s.a.m.d.
Acum 5 ani un Longines nu ar fi mers ptr. mine,aveam un alt tip de servici ,imbracam mai mult haine sport.






fara nici o legatura cu ironia citita pe aici , eu am avut un Casio care a tinut mai mult de 3 ani .
Cand platesti 1000 de euro pe un ceas platesti firma......900 de euro sa zicem
Si sa nu se inteleaga gresit , ca daca as avea bani maine mi-as cumpara un ceas Sector si prietenului un Tissot sport de 17 milioane.

http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karfe spune:

Eu am un ceas Q&Q pe care l-am luat in facultate acum 10 ani si pe care am dat o suma infima,care cred ca functioneaza si acum daca schimb bateria.
Xio recunosc,am platit 90%firma,ceea ce se intampla cu toate lucrurile de firma.
Este o chestie impamantenita la noi in familie ceasul sa fie de firma stiu ca maica-mea avea un Doxa luat din primul ei salariu ,o matusa avea Doxa cu 4 brliante ,barbatii aveau Tissot,si de prin facultate mi-am propus ca atunci cand o sa castig banii mei o sa-mi iau un Doxa intre timp gusturile s-au schimbat.
Si cum s-a discutat mai devreme ceasul trebuie sa-l asortezi cu bijuteriile,eu nu port bijuterii moderne,port bijuterii modele vechi , deci nu pot sa le asortez cu un ceas CK(care mie-mi plac f. mult) sau cu Swatch.

Mergi la inceput