Ceas de mana!

Ceas de mana! | Autor: carla2005

Link direct la acest mesaj

Vreau sa-mi cumpar un ceas si nu ma hotarasc! Am o dambla cu swatch-urile, dar si aici gama e mare! Ideea e ca nu vreau sa dau mai mult de 3-4 milioane pe el, sa fie cat de cat de firma :), sa fie deosebit! Nu stiu ce curea sa aleg:piele, iron, plastic (precizez ca nu fac alergii la niciun material)! Ce sfaturi imi dati! Sa cumpar de pe net? (ultima data mi-am luat telefon de pe net si nu mi-au dat garantie la el ...asa ca...) Eu sunt din Pitesti si nu gasesti nimic pe la noi prin magazine...

carla2005 de Alexandra Maria 16.11.2006

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Pentru mine un ceas este o adevarata bijuterie si il tratez ca atare :)
De curand m-am indragostit de Guess si port ceasuri de la ei. Prefer ceasurile care au curea din stainless steel (otel inoxidabil) pentru ca rezista cel mai bine. Toate curelele din piele se deterioreaza in timp oricat ai da pe ele. Plastic nu am avut niciodata, avea o prietena si tin minte ca l-a tinut cativa ani, era Swatch.
In orice caz, la banii astia nu iti pot recomanda decat Swatch. Este o firma buna, axata pe ceasuri si nu vei avea probleme cu ele. Trebuie sa existe reprezentanta Swatch la tine in oras.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

si eu am primit de ziua mea un ceas Guess, imi place foarte mult.
acum sunt fan ceasuri CK, ultima achizitie e modelul Impact.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Am mai vazut ceva de la Fusilli (nu stiu daca am scris corect)! Sunt mai ieftine si dragute unele modele...dar pana cum nu am mai auzit de firma asta!!Plus ca as vrea ceva auriu dar imi e teama sa nu se decoloreze in timp!

carla2005 de Alexandra Maria 16.11.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Ceas auriu? Doar daca porti aur galben. Si atunci, va trebui sa ai grija mereu sa se asorteze cu restul tinutei tale.
Cred ca te referi la Fosill. Este o firma bunicica. Pe afara este bine vazuta, cel putin am intrat in niste magazine de-ale lor foarte misto. Am un prieten care poarta Fosill si el e maniac cand vine vorba de ceasuri.
Clyo, ca bine zici d CK. Sunt atat de incantata de Guess incat am uitat. Si alea imi plac mai ales ca au niste modele aparte. :P

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Da Fosill ( nuprea imi place cum suna:))) Hai ca m-ati pus un pic pe ganduri cered ca mai pun 1-2 milioane la bugetul de ceas si poate gasesc ceva sa-mi placa! :)

carla2005 de Alexandra Maria 16.11.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana75 spune:

Buna fetelor,

si mie imi plac ceasurile marca Fossil.

Chiar mi-am achizionat de curand modelul acesta: http://www.amazon.com/Fossil-Charm-Watch-White-Heart/dp/B000Z3FY0I

Va pupic dulce, dupa amiaza placuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Fossil, multumesc mariana, am scris gresit :p
Foarte misto ceasul ales de tine. Sa il porti cu placere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luxe spune:

Ceasul meu de suflet este un swatch cu o curea din multe siraguri de argint....este ca o bratara....argintie....asta il port tot timpul! apoi mai am un CK negru...care are ecranul foarte mare...! Iar de curand mi-am achizitionat un ceas auriu, cu multe pietricele svarovsky ! Si le port depinde de bijuterii....cum zicea Carrye !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

quote:
Originally posted by Carrye

Pentru mine un ceas este o adevarata bijuterie si il tratez ca atare :)



Subscriu. Si pentru mine, "ceasul este ca si o bijuterie si il tratez ca atare". Am facut o pasiune pentru ceasuri. Urmaresc sa imi achizitionez de la inceputul anului unul, chiar doua de la CK. M-au fascinat 2 modele de la ei, dar din pacate nu le-am gasit inca pe stoc . Eu optez pentru bratara metalica, pentru ca mi se pare mult mai elegant dar si mai potrivit tinutei business ,avand in vedere ca imi ocup mare parte din timp la job. Ca si buget, depasesc cu mult bugetul alocat de tine, dar eu cred ca merita. Desigur este doar alegerea ta.


"Sunt atatea minunatii pe lume pentru fiecare, doar ochi sa ai sa le vezi, inima cu care sa le simti si brate sa le cuprinzi si-atunci ale tale, toate vor fi..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Hai ca aici m-ati nimerit cu subiectul!! Am mai multe ceasuri pe care le asortez in diverse ocazii...Intr-adevar, bratara pe care o prefer este stainless steel. Si imi place la nebunie tot ce fac ce-i de la Police si Tissot. AM si cu bratara de piele dar astea-s mai business si le port ca atare..

Roxana 38 sapt cu Robert si Catalin (5 iunie 2006)

AMR...PANA PE 18 FEB!!!

Mergi la inceput