mamica singura

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catale spune:

Chevara, ai nascut ? In urma alegerilor tale, se naste un copil care nu are nicio vina. Ar fi bine daca tatal ar vrea sa fie prezent in viata copilului.

Din pacate, am constat ca exista prejudecati in ceea ce priveste parintii singuri, inca de la gradinita, iar asta se rasfrange asupra copilului. Copchila mea e alergica la praf si face tratament. A mers la cresa un an, apoi alt an la o gradinita particulara si din primavara e la o gradinita de stat. Deci un copil care e obisnuit cu colectivitatea. La gradinita la care e acum, la nicio luna a facut o criza de tuse(in ultimul an, foarte rar s-a intamplat asta, de vreo doua ori). M-a sunat asistenta, m-a anuntat sa ma duc sa+mi iau copilul si a continuat... "Stiu ca va e greu ca sunteti singura, dar fata e prea sensibila si nu ar trebui sa fie in colectivitate. Nu gasiti pe cineva care sa stea cu ea acasa pana se face mai puternica ? Poate bunicii..." Eu nici macar nu-i spusesem ei ca sunt divortata ! Asta scria doar in fisa copilului. Pe langa celelalte aberatii cu tinut copilul acasa.:D

In ce priveste copiii crescuti in familii monoparentale, da, au probleme emotionale, care pot fi depsasite. Oricum nu e o garantie ca nu ar avea aceleasi probleme intr+o familie cu doi parinti. Si tin sa mai spun ca am vazut copii crescuti de un singur parinte, care acum sunt adulti si nu au dat-o in bara din aceasta cauza. Si nici din altele.:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chevara spune:

bebe e baiat si are acum doua luni si taticu nu prea da semne de viata dar o am pe mama si viata merge inainte noi doua si bebe...multumesc tuturor pentru gandurile scrise fie ele si rautacioase.voi vedea ce va fi pe viitor acum sunt prea ocupata ca sa mai am timp chiar si sa ma gandesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikki2 spune:

Dragå Chevara
Så ti tråiascå båiatul.
Si eu sunt o måmicå singurå cu doi copii si nici måcar pe mama nu o am lingå mine.Viata merge inainte si te va face mai puternicå.Multå sånåtate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefany_p spune:

alta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikki2 spune:

Alta ce dragå?Sper cå nu te referi la mine

Mergi la inceput