Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (70)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Fetiliiii peste cateva zile este ziua sotului meu drag si as vrea sa ii cumpar ceva de suflet care sa ii aduca aminte de mine si nu stiu ce...vreo idee????

MamyMara bine ai venit!!!

Roxyyy felicitari ptr primii pasii!!!!


Poze Razvanelu

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Mai fetelor nu imi vine sa cred ca mai sunt 5 zile si face primul bebe 1 anisor.....iar luna asta chiar sunt multi bebeii care fac 1 an!!!!ce a trecut timpul.....


Poze Razvanelu

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

quote:
Originally posted by madybulancea

Fetiliiii peste cateva zile este ziua sotului meu drag si as vrea sa ii cumpar ceva de suflet care sa ii aduca aminte de mine si nu stiu ce...vreo idee????

MamyMara bine ai venit!!!

Roxyyy felicitari ptr primii pasii!!!!


Poze Razvanelu

varsta nazdravanlui Razvan




poti sa ii faci un colaj (asa se cheama????) de poze cu tine si razvanelu'...cum a facut sherbi.

Gabi mama lui Tudor (1.03.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns riloasa spune:

ROXIGEO, niic noi nu avem nici un dinte . Avem la 10 luni 7300. De masurat nu l-am mai masurat.
DIANA JORS, in cat timp vine comanda? Ca eu deja azi am 3 saptamani si nu mi-a venit. Mihaita al meu este tare cumintel. Eu gatesc si el vine la bucatarie se ajeaza cu capul pe piciorul meu si sta cuminte. Cand face asa ma topesc toata. Dimineata ma i-a de gat si asa adoarme. Toata ziua zice ham, ham la catel.Adorme ziua din ce in ce mai greu. Singur nu facut nici un pas.Nu am reusit sa pun poze noi ca se incarca foarte greu.


Mihaita 31 Martie

http://riloasa.myphotoalbum.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

Buna! Am avut o noapte nu prea linistita ca Maria s-a matait asa ca am dormit cu ea in dormitor sa nu mai fac naveta intre camere. Azi nu a mai mancat asa ca ieri. Astept masa de pranz care i-o dau tot cu lingurita, sa vedem ce iese.

VAL- am primit e-mailul. Cum procedam? Iti aduc banii o data cu comanda sau ii trimit acum? Sa ma anunti imediat ce vine ca sa facem si impartirea cerealelor cu fetele care vroiau de la noi Sleep well.

ALEXIA- noi am cumparat biletele pentru vara. Pret 198 euro dus intors (Constanta - Pisa) 2 adulti puls bebe sub 2 ani. Compania e RYANAIR sper ca asa se scrie. Au preturi bunicele. Mai sunt si alte companii low cost dar noi tb sa ajungem musai la Pisa ca sa nu ne complicam cu trenul prin Italia cu gaza dupa noi.

ZADI- stiu ce simti dupa ce ai vazut o asa emisiune. Eu ma intrebam in fiecare zi cand ma duceam la centrul de plasament de ce acei copii au fost abandonati si uneori le aflam si povestile triste era groaznic. Din pacate nu vom intelege niciodatta de ce se intampla toate aceste nenorociri, important este sa facem tot ce putem sa-i ajutam pe cei din jur care trec prin momente f dificile. Noi chiar avem noroc, avem familii bune, copii sanatosi.... si ma intreb de multe ori cu ce sunt eu mai buna decat alte femei? Cred ca nici nu sunt dar pur si simplu am avut mai mult noroc.

ELYANNE- e bine ca a fost ok la dr.

RILOASA- cum sa ai asa un copil cuminte? Si mai e si baiat. Cica fetitele sunt mai cuminti.. cand dorm probabil.

Eu una nu mai am timp de nimic. De lasat singura ce sa spun.... numai in patut cat ma duc la baie. In rest misuna peste tot si eu tb sa fiu dupa ea. Doar la calculator ce mai pot sta dar si asa.... cu un picior baricadez butonul sa nu mi-l opreasca,tastaura e urcata mai sus sa nu mi-o ajunga cand se ridica la marginea biroului.... Sunt in urma tare cu treaba si in casa si pentru serviciu... dar asta nu-i nimic nou. Sigur nu sunt singura in situatia asta.

O zi buna tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamyMara spune:

Of, vad ca si altii sunt nazdravani ca Mara mea...cred ca e ceva cu varsta asta...
madybulanceamultumesc de intampinare. Vad ca desi am dat mai multe mesaje inca nu intra imediat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirell@ spune:

Buna.... La multi ani celor care aniverseaza astazi!!!

roxanici nu zi ca nu o sa mai faca pasi... trebuie sa-l motivezi. Mai ridica-i pisica in fata lui si o sa mai faca 5-6 pasi. E greu pana prinde el curaj. Al meu nu are treaba, traverseaza camera de 5m. Deci pot sa-l laud... am baiat mareeee.

Amma, suntem alaturi de tine. Ne rugam ca totul sa fie bine si sa te poti concentra doar la bebe. Numai Dumnezeu poate face minuni.

loradin, Ana e bine?Cum s-a acomodat cu noul program fara mami un timp? Nu stiu ce am sa fac eu, dar oricum pana la anul in martie cand face 2 ani mai este.

citesc tot ce ziceti, dar imi cer scuze ca nu va scriu la fiecare in parte... invat multe din aceste discutii. Va doresc multa sanatate voua si la bebici. Nu ma lasa Teo sa scriu mai mult, trage de tastatura de mouse ..... cred ca stiti cum e .

Va pup si va doresc o zi buna!

Mirell@ mammy lui Teutzu 02.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddana spune:

Astazi nu avem noutati dar am zis ca hai sa intram sa vedem ce fac fetele si puii..

Amma, in primul rand pentru tine: sa fii tare cum esti tu de obicei, fii optimista si va fi bine. Eu sunt de parere ca psihicul conteaza enorm de mult. Concentreaza-te pe rezultatul final, unul bun, bineinteles, aduna-ti ganduri pozitive si roaga-te in acelasi timp pentru asta. Si eu o voi face cu tine.

Si ma bucur mult de tot ca a revenit Zadi.
Cam atat deocamdata, revin in masura in care ma lasa Dragos.

"People who say they sleep like a baby generally don't have one."
Dana mamica lui Dragoselu' - 20 martie 2007
Cum mi-am petrecut inceputul lumii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirell@ spune:

Am pus un filmulet cu teo, mesterul si cateva poze si cu mine...pentru cine vrea sa o vada pe mamy lui teo...

Mirell@ mammy lui Teutzu 02.03.2007

Filmulet cum deschide CD-writer-ul
Mamy si eu...Teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

Maria doarme si eu ii caut cresa/gradinita particulara macar d ela 1.5 ani. Mai fetelor e jale.... Nu pot sa cred ce probleme sunt in aceste gradinite si mai cer si 12 mil si ceva pe luna. Pai incep sa caut si despre astea de stat cine stie... Nu am intalnit asa probleme in gradinitele unde am lucrat eu, nici macar la 208 (drumul taberii) care a fost cea mai saracuta. sa nu mai spun ca preturile nu se compara. acolo parintii plateau cam 2 mil pe luna plus atentii dar nu se ajungea la 12 mil.
Pun site-ul cu secrierile gradinitelor pentru cine e interesat. http://209.85.135.104/search?q=cache:0-q8thj_KdMJ:forum.desprecopii.com/forum/pop_printer_friendly.asp%3FTOPIC_ID%3D71748+arcons+cresa+particulara&hl=ro&ct=clnk&cd=2&gl=ro&lr=lang_ro&client=firefox-a

Eu oricum la gradi o voi da la una de stat, eventual una unde am lucrat eu (daca nu ne mutam pana atunci) dar as fi vrut sa o las undeva 4 h/zi si sa o stiu in siguranta dar vad ca e mult mai complicat si nu se rezuma totul la bani.

Mergi la inceput