Printul si printesa

Printul si printesa | Autor: Mitzi

Link direct la acest mesaj

Ioana mea are 5 ani si jumatate si se joaca de cateva luni de-a printul si printesa cu orice prieten care ii vine in vizita si vrea.
Fetitele cu care se joaca sunt mai maricele, cel putin un an mai mult si nu stiu a cui e ideea de fapt.
Toate bune si frumoase, numai ca Printul si printesa nu se plimba de mana prin padurile palatului si nici nu se salveaza unul pe celalalt din lupta cu balaurul. Ci se pupa "ca-n filme", stau intinsi in pat si-si vorbesc cu "dear"...
Sunt putin speriata, nu stiu ce sa fac, nu vreau sa exagerez, sa o las pe ea sa inteleaga ca ma ingrijoreaza ceea ce ea face.
Vreo parere, vreun sfat?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Pai poti sa-i spui ca pupatul, imbratisatul impartitul patului e rezervat numai membrilor familiei (mama, tata, frati surori), nu colegilor/prietenilor/strainilor. Ca astea sint regulile la voi in casa, nu conteaza cu ce idei vin Maricica sau Gigel.
Si eventual ca pupatul e pe obraji, imbratisatul la verticala, etc
Andrada

L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante
Iubirea misca soarele si celelate stele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitzi spune:

I-am spus ca prin pupat microbii trec de la un copil la altul, ca noi suntem o familie si ne putem pupa numai noi intre noi. Totul pare OK pana la vizita urmatorului copil.Exagerez si eu dar ma ingrijoreaza!..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns qsar spune:

quote:
Initial creeata de Mitzi

...Ci se pupa "ca-n filme", stau intinsi in pat si-si vorbesc cu "dear"...
Exista o gramada de filmulete pentru copii cu printi si printese care nu se pupa. Fa-i un program de vizionari. Poate descopera si altceva...
Chestia cu microbii nu tine: daca nu se vad, nu exista!

Q (Gabriela si bb Dinu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitzi spune:

Am vazut tot. Stim cantecele si replici pe dinafara. Si am vazut tot ce este suav ca si Alba ca Zapada... Eu si Adrian nu ne pupam "ca-n filme" in fata ei iar la TV schimbam programul cum apare ceva deocheat.
De aici si intrebarea DE UNDE?! Are la gradinita vreo doua fetite pe care le admira, mamicile lor sunt singure si frumusele, cu 1 boy-friend pe sezon. Oare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julie spune:

Mitzi, am mutat subiectul aici, sper ca nu te superi :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ani35 spune:

Draga Mitzi,Marta are 4 ani si jumatate si e indragostita lulea de un baietel din clasa.Acum rasuflu usurata(de!! suntem in vacanta),dar mai vedem noi in septembrie!!!Problema e ca ea tinea mortis sa-i dau voie sa-i dea Daniel un pupic ,pe buze!!!Eu,foarte calm,ca si cum nu ma afecta,i-am spus ca e treaba ei,daca ea vrea...dar sa stie ca baietii nu prea au obiceiul sa-si spele dintii(scuze,baieteilor,ce sa-i faci? scopul scuza mijloacele!).A facut un gest de...buah!!! si se pare ca am scapat...de data asta!!!

Mergi la inceput