Pitici de Ploiesti 7

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MamyMara spune:

Medeea76 acum am citit cu atentie mai sus. Dr. Posea a fost si doctorul meu...Eu nu stiu daca ai mai nascut acolo, insa atentie mare la "doamnele" asistente de la sala de nasteri. Posea este un doctor si un om fantastic insa daca nu e el acolo...te mananca lupii. Am detalii si niste sfaturi, doar daca crezi ca te ajuta, evident...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamyMara spune:

Doamnelor,a mai nascut cineva la Cantacuzino? Ca eu sunt curoasa cum a fost. Eu primisem recomandari bune despre spital de la tipe care au nascut cu 1 an inaintea mea. Insa situatia acum era cu totul alta. Incepand cu curatenia si terminand cu personalul. Eu una am trecut prin niste porcarii incredibile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medeea76 spune:

Geo, eu am doua carti Dr. Spock (scrie de compania lui, dupa metodele lui, caci el nu mai traieste). Ai acolo tot ce-ti trebuie pentru a creste un copil bun, cuminte si inteligent. Cand prind mai mult timp, iti povestesc, eventual cand ne intalnim.
MamyMara, sa-ti traiasca printesa! Te trec pe prima pagina. Pe Tea eu am nascut-o tot cu Posea, la Cantacuzino, insa la sala de nasteri nu am stat prea mult, pentru ca m-am internat la 11,00 si la 15,25 am nascut (Posea mi-a provocat nasterea la 37 de saptamani, caci pleca din tara). Deci cu doamnele de pe-acolo nu am avut treaba, ci numai cu moasa, care a fost de nota 10, desi i-am dat banii dupa ce am nascut, nu inainte, si nici nu avea de unde sa stie cat si daca ii dau. Curatenia lasa de dorit la toalete, dar eu am stat in rezerva cu bebe, si veneau tot timpul asistente, infirmiere, femei de servici, care s-au purtat ireprosabil (aflasem inainte ca trebuie sa cotizez de fiecare data, m-am conformat si totul a fost ok). Tu prin ce experiente neplacute ai trecut? Si daca ai sfaturi, le primesc cu cea mai mare placere (eu am nascut in iulie 2006).

Medeea, mamica de Tea - 17 iulie 2006 si cu Ana mica in burtica (35+)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medeea76 spune:

Fetele, azi imi pregatesc bagajul de spital, avand in vedere ca pe Tea am nascut-o la 37 de saptamani (provocat, ce-i drept, dar medicul mi-a spus ca oricum as fi nascut atunci). Totul e ok, nu am nici o problema (nici macar dureri de spate sau arsuri), Tea cred ca va fi incantata de surioara ei.
Eh, dar mai sunt totusi inca 4 saptamani pana la termen...


Medeea, mamica de Tea - 17 iulie 2006 si cu Ana mica in burtica (36+)

AMR 4 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

Medeea, nastere usoara!

MamyMara,bine ai venit in clubul nostru.
si io tot la Cantacuzino am nascut in 2004; moasa a fost ok, in schimb asistentele de la neonatologie erau niste scorpii, numai de bani vorbeau.
la noi totul a decurs bine, am nascut vinerea la ora 19 iar luni l-a pranz m-au externat.

tu prin ce-ai trecut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medeea76 spune:

Clyo, saru'mana. Nu mi-ai spus, stii ceva de gutiere?

Medeea, mamica de Tea - 17 iulie 2006 si cu Ana mica in burtica (36+)

AMR 4 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Medeea, nasterea usoara si bb-lina sanatoasa, (frumoasa sigur va fi, asa ca surioara ei :)) si papacioasa!!!
Mama, ce-a trecut timpul .... Totul sa fie asa cum iti doresti!

Mamica de Cristian (3 Mai 2004) & Amélie (26 Iunie 2007)

* * *
La omu' sarac nici "floricelele" nu trag ...
Sa-i ajutam sa se faca sanatosi:
Stefanel / Andrei/ Sonia / Darius / Teo / Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Medeea,nastere usoara si sa veniti acasa sanatoase tun ca frumoase sigur sunteti!
Pup fetele pe fuga!

MamyMara,bine-ai venit!


Beyyy,ma faceti geloasa!Tot pe rand pe rand apar noi pitici din burtici numai la mine nu mai vine barza aia!Ii pun io piedica cand oi vedea-o!

.............................
Oh once in your life you find someone
Who will turn your world around
Bring you up when you're feeling down!
Brian Adams-Heaven

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geo_ionita spune:

Buna la toata lumea!
Sa stiti ca a nascut si EMILIAPOP marti, la spitalul Polizu, o fetita sanatoasa si frumoasa...SA TRAIASCA, SA FIE CUMINTE SI MULT NOROC IN VIATA!
O asteptam pe ea cu mai multe detalii...

Georgiana
mamica clopotelului Bianca Maria (25.12.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medeea76 spune:

Emilia, sa-ti traiasca fetita!!! Mama, ce emotionant... Asteptam detalii.
Irinusha, Laura, multumesc! Laura, te rog eu nu te mai stresa, stii doar ca o sa vina cand ii e randul!

Medeea, mamica de Tea - 17 iulie 2006 si cu Ana mica in burtica (36+)

AMR 4 saptamani!!!

Mergi la inceput