Pitici de Ploiesti 7

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

Buna fetelor, acum nu am mai avut eu timpo sa intru, va-m pus si eu cateva poze noi la 4-5 luni, la 5-6 luni ca deh am deja 5 luni, si pozele de la botezul meu care a avut loc duminica asa ca acum sunt si eu o crestina, semneaza Yasmin Elena

Louiza mamica de Yasmin - Elena 09/01/2008, adica 4 luni, 3 saptamani +

poze Yasmin Elena

uite cat am crescut

www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze graviduta, nunta, luna de miere, Sighisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geo_ionita spune:

HELLLOOOOO nu mai intra nimeni pe aici???? Ce-i cu linistea asta? Voiam sa mai vorbesc si eu cu voi, sa va mai pun niste intrebari, sa cer un sfat...sau ati plecat in concediu? Ce frumos!

Georgiana
mamica clopotelului Bianca Maria (25.12.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristacoman spune:

quote:
Originally posted by dorinutza82

Buna dimineata! Astazi se implinsc 3 saptamani de cand am devenit mamica , locuiesc in Ploiesti de 1 an si jumatate si am o mare nevoie de ajutorul vostru, cele care sunteti mamici de mai mult timp si sunteti ploiestence get-beget: unde se poate face un botez frumos, dar si cu pret rezonabil?
Multumesc


Dorinutza82 -mami de 3 sapt




Dorinutza, sa-ti traiasca bebelushul, sa fie cuminte, mancacios si somnoros si tu sa fii sanatoasa.
Iti recomand restaurantele Regina Noptii si Best, mancarea este buna la amandoua si poti aranja un tacam de aprox. 1 mil lei. Tortul il poti comanda la Doelpan, pe linia de tramvai, in spate la Casa Casatoriilor, unde preturile sunt acceptabile si torturile super bune.

Petrecere frumoasa.

Cristina, mami de Antonia Izabela (29.01.2008)- avem 4 lunitze.
http://s282.photobucket.com/albums/kk249/cristinacoman/Luna%20a%204a/?albumview=slideshow
http://s282.photobucket.com/albums/kk249/cristinacoman/Luna%20a3a/?albumview=slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LyMaria spune:


buna fetelor,am reusit sa intru si eu putin caci in ultimul timp cam am de lucru...pustoaica mea a invatat sa se intoarca de pe spate pe burtica si acum avem de lucru...trebuie sa fim mereu prin preajma sa o intorcem pe spate caci altfel se enerveaza rau,isi tine gatutul incordat si incearaca sa sa tarasca dar nu reuseste sa se deplaseze...mai e cale lunga pana acolo...,ca sa nu mai spun ca seara cand ar trebui sa adoarma ea exerseaza ceea ce a invatat, sa nu cumva sa uite...

Cristina,sa-ti traiasca fetita , sa creasca mare si sanatoasa si sa va bucurati de ea!!!

LyMaria,mama Alexiei de 4 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

intru si eu sa va pup fetelor, ca e cam pustiu pe la ploiesti in ultima vreme, am si eu poze noi daca mai inttrati de la botez, 5-6 si de la mare.

Louiza mamica de Yasmin - Elena 09/01/2008, adica 4 luni, 3 saptamani +

poze Yasmin Elena

uite cat am crescut

www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze graviduta, nunta, luna de miere, Sighisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geo_ionita spune:

Buna, Louiza!
Am vazut ca ati fost la mare cu pitica...povesteste-mi cum a fost, ce ati papa, cum a fost la apa, toate amanuntele...ca eu inca nu stiu daca sa o duc sau nu, sa nu fie prea mica si mai ales ca suntem la inceput cu diversificarea si nu stiu cum o sa ma descurc...bine ca nu prea vrea ea sa pape dar ce sa fac daca ar fi dupa ea cred ca numai tzatza ar ajunge Noi avem luna asta pe 25 7 lunite

Georgiana
mamica clopotelului Bianca Maria (25.12.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona80 spune:

Buna fetelor,

Sunt o proaspata mamica de Victor Stefan, nascut pe 4 iunie 2008 prin cezariana. A avut la nastere 4 kg si 53 cm. Imi pare rau ca nu am vazut mai devreme topicul asta cu mamici de Ploiesti. Eu sunt activa pe topicul "mamici de mai-iunie 2008".

Sta cineva prin zona de vest a orasului, pe langa Baraolt mai exact? Tare as vrea sa ma intalnesc cu alte mamici prin parcul de aici, sa ne mai tinem companie. Eu ies mai mult seara cu bebe pentru ca acum este foarte cald afara si atunci se mai racoreste. Tati nu prea ne tine companie ca el vine tarziu de la scarbici, lucreaza in Bucuresti, si il las sa se odihneasca.

Intreba cineva de un doctor ginecolog in Ploiesti. Eu mi-am monitorizat sarcina la doctorita Ivan si tot ea mi-a facut si operatia de cezariana. Este foarte buna dar foarte zgarcita la vorba, si nu o recomand. Consider ca trebuie sa existe o relatie si din acest punct de vedere. De exemplu eu nici pana acum nu stiu exact de ce mi s-a facut cezariana, doar banuiesc. O recomand pe doctorita Marin care mi s-a parut un om extraordinar, si din punct de vedere profesional la fel. Era doctorita unei colege de salon si am vazut cu ochii mei cum s-a purtat. In fiecare zi a venit sa vada cum se simte colega mea. Imi pare rau insa ca nu stiu unde are cabinetul medical. Dar cred ca se poate afla daca se suna la maternitate.


Mamica fericita a lui Victor Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geo_ionita spune:

RAMONA: saa iti traiasca baiatul, sa fie cuminte, multa sanatate si sa fie mancacios!!!
Ce pacat ca acest subiect este asa pustiu...sau suntetiin concediu fetelor!!!

Georgiana
mamica clopotelului Bianca Maria (25.12.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

Fetelor tot intru dar nu vad nimic pe aici ori sunteti toate toata vara in concediu ori ati abandonat pagina, mai dat cate un semn de viata poate ne vedem si noi la un parc la un suc la ceva

L o u i z a d e Y a s m i n - E l e n a {09 Ianuarie 2008} adica 7 luni +

Y a s m i n - E l e n a
uite cat am crescut
www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze graviduta, nunta, luna de miere, Sighisoara



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Pai ia ziceti fetelor cand o punem de o intalneala?

Madalina de Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...

Mergi la inceput