Pitici de Ploiesti 7

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LyMaria spune:

buna fetelor, va tot scriu de ceva vreme,nu stiu de ce nu apare dar eu continui...insistenta da roade uneori...Sunt si eu o proaspata mamica,a unei superbe fetite de aproape 3 luni(19 feb 2008) si tare mi-ar placea sa pot intra si eu in grupul vostru,mai ales ca m-am mutat de curnd in acest orasel si nu prea am prieteni,doar in bucuresti dar nu e chiar la indemana.Poate ma puteti ajuta si in mica mea problema-am nascut prin cezariana si pustoaica mea are de atunci nasucul infundat,oricat ma straduiesc cu ser si ''batista sugarului'' tot se mai aude cate ceva cand respira....M-as duce la un medic homeopat caci am auzit ca e bun dar nu stiu exact el pune si diagnosticul sau doar trateaza!Va pup si astept raspunsurile voastre!LyMaria,mama Alexiei de aprox. 3 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

LyMaria Bine ai venit! Primele 10 mesaje ale tale sunt moderate si apar cu intirziere, dar dupa ce le vei scire nu vor mai fi probleme!

Eu am un baiat de 1 an si 2 luni si am mers cu el la un medic homeopat, pentru alte problme ce e drept, insa stiu ca nu primeste copii decit peste un an. Medicul pediatru ce iti spune? Ai pus si ser fiziologic si tot nu se desfunda? Stiu ca pediatra mea imi spunea ca laptele matern e foarte bun in cazuri d-astea ... incearca si asa ce sa zic ... Sanatate multa piticutei tale!

Gabi mama lui Tudor (1.03.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

LyMaria, bine ai venit printre noi, sa-ti traiasca bebita, si cu nasul incerca spray de apa de mare, nu stiu cum ii zice exact dar gasesti la farmacie, asa poate merge.

Am puse poze noi cu Bubulina

Louiza mamica de Yasmin - Elena 09/01/2008

poze Yasmin Elena

uite cat am crescut

www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze graviduta, nunta, luna de miere, Sighisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LyMaria spune:

mersi mult gabi,sa-ti traiasca si puiul tau si sa va bucurati de el!
M-am mutat de vreo 8 lini in Ploiesti,stau in Malul Rosu si prin recomandarea unei verisoare mi-am gasit un medic pediatru;de atunci insa am fost avertizata ca tiap se cam grabeste sa dea medicamente,insa nu m-am gandit ca o sa le dea chiar asa aiurea fara sa o consulte.Uite,de ex,acum 2 sapt. mi-a plans prichindica trei zile zi si noapte si se tot freca in continuu la ochisori.Am presupus ca o durea ceva f tare,de fapt probabil asa a si fost,si se freca la ochisori din cauza oboselii cred,iar medicul mi-a dat direct picaturi de pus in urechi fara sa o consulte sau macar sa o pipaie in jurul urchiilor,caci am auzit ca la durerea de ureche nici nu te lasa sa atingi zona...Asa incat nu prea pun mare pret pe medicum meu pediatru,sper sa gasesc pe altcineva.
Vreau sa merg la un medic homeopat ,ca m-am saturat de medicii astia care la orice mica afectiune sa grabesc cu antibiotice.
Oricum mersi din suflet!
Prichindelul tau ce face?Am si eu o nepotica de 1 an si doua luni!A invatat sa mearga si rupe cateva cuvinte!te pup si ma bucur ca a aparut mesajul meu!

LyMaria mama Alexiei aprox 3 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LyMaria spune:

mersi mult Louiza,
pana acum i-am pus picaturi din laptele de san,am vazut ca nu merge i-am pus pivalone(mi l-a recomandat medicul dar e f puternic si nepotrivit ptr. ea ,nu a dat nici un rezultat...insa stiam de apa de mare dar nu stiu de ce am sarit peste...chiar o sa incerc,s-ar putea sa fie mai bun ca orice altceva.Mersi frumos Louiza!
Sa-ti traiasca BB-lina,e un picut mai mare ca a mea!Am vazut pozele,e tare draguta,sa va bucurati de ea!

mama Alexiei aprox 3 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

LyMaria in Malu Rosu exista o doctora foarte buna ... Babus, este pediatra la spitalul de copii si are cabinet particular in zona aia. Faca din cite am inteles si recomandari homeopate.

Uite iti dau si nr de telefon ... 0721214620 ea si 0744341841 este numarul sotului ei care am inteles ca se ocupa si de programari. Cica ea nu prea raspunde la telefon pentru ca e ffff ocupata. (Se citeste babush cu a-ul din "cica", nu stiu cum sa explic diacrticele astea).

Piciul meu e ok, el merge singur de la 10 luni jumate, dar mai mult de mama, tata, iote, uf si ah nu zice. Si pe astea le zice cind are chef in rest ... mmmmm si mmmmm si arata o mie de chestii ca si cind eu as stii exact ce mmm vrea de acolo.

Gabi mama lui Tudor (1.03.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

sa mai pun si eu niste poze si pe la voi. cam asa e copilul meu de un an si 2 luni.

Medeea cind iti mai vedem printesele? Esti cam zgircita la poze.

Gabi mama lui Tudor (1.03.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LyMaria spune:


Mersi mult gabi,o sa incerc sa o sun.Doamne ai o minune de copil,sa-ti traiasca!Eu nu ma prea pricep sa pun poze,poate intr-o zi cand o sa am ceva timp o sa dibuiesc eu cum.Prichindelul tau a fost destul de activ sa mearga el de la 10 luni...iar cu vorbitul cred ca e destul de ok ptr. varsta lui,are timp sa spuna de toate!
Pustoaica mea de mica a vut colici si nu-mi amintesc sa fi dormit neintrerupt 2 ore in timpul zilei,iar in a doua luna abia daca dormea cap la cap doua ore pe zi iar acum ma minunez f tare ca,de vreo doua sapt doarme cam de pe la 9 dim la 1-2 dupa amiaza cu o mica pauza de papa,iar noaptea se trezeste de doua ori dar ce pot sa-i mai cer,sunt multumita caci mai am timp sa mai fac si eu cate ceva in timpul zilei!Va pup ca,s-a trezit un pitic!
LyMaria mama Alexiei (19.o2.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

gabi, frumos ciufulici ai, sa-ti traiasca

Louiza mamica de Yasmin - Elena 09/01/2008

poze Yasmin Elena

uite cat am crescut

www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze graviduta, nunta, luna de miere, Sighisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

Mai fetelor, voi nu mai ziceti nimic ati disparut toate

Louiza mamica de Yasmin - Elena 09/01/2008

poze Yasmin Elena

uite cat am crescut

www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze graviduta, nunta, luna de miere, Sighisoara

Mergi la inceput