Pitici de Ploiesti 7

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Medeea,eu sunt de acord sa ne intalnim la 15.00 in fata la ZooCenter,mai ales ca e langa strada alor mei .Am sa incerc sa o sun si pe Nana,in caz ca nu mai intra azi pe forum dar,iarta-ma,numarul tau de tel l-am pierdut .
Inainte sa mergem acasa la Mihaela(acesta e numele fetei) trebuie sa trecem s-o luam pe maica-mea ca poate iar nu-mi da drumul la poarta cum a facut ieri,ca era singura acasa cd am fost prima data si i-a fost rusine si frica(fiind minora a fost amenintata ca va fi luata in vizorul politiei ca sa spuna cu cine are copilul s.a.m.d).Oricum,fata sta ff aproape de ai mei.

.............................
Oh once in your life you find someone
Who will turn your world around
Bring you up when you're feeling down!
Brian Adams-Heaven

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medeea76 spune:

Laura, eu vin la Zoo Center la 15.00, dar, te rog, daca poti, vino cu mama ta, adica sa nu mai trecem si pe la ea, ca eu nu pot sta mult. Nana incearca sa ajunga si ea la 15.00. Daca pot veni mai devreme, te anunt (lui Nana i-ar fi convenit mai devreme).

Medeea, mamica de Ana (14 februarie 2008) si de Tea (17 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Pai,Medeea,mama sta aproape vis-a-vis de pustoaica,adica doar traversa, asa ca n-are rost sa vina pana la ZooCenter .Ok,atunci ne intalnim cum am stabilit,la 3pm .Multam !

.............................
Oh once in your life you find someone
Who will turn your world around
Bring you up when you're feeling down!
Brian Adams-Heaven

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nana72 spune:

Medeea vad ca ai fost tare draguta si m-ai sunat tu inainte sa citesc eu mesajul. Am sa fiu la 15.00 acolo chiar cu cateva minute daca se poate mai devreme ca am sa te intreb ceva foarte important legat de fetita. In mare: ce sa fac cu Ami, cred ca are un hemoroid ceva la poponet care am vazut ca i-a sangerat azi si sunt putin disperata, unde trebuie sa ma adresez, mentionez ca nu am ca medic de familie pediatru pe cineva competent. Merg oriunde cu ea numai sa vad despre ce e vorba. Mai discutam cand te vad.
fetele daca stiti ceva legat de acest subiect astept opinii. Multumiri anticipate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Buna seara tuturor !
Ma vad nevoita sa rectific unele lucruri in legatura cu pustoaica de care v-am scris pentru ca am fost indusa in eroare .
Fata are 18 ani jumate,nu 15 ani jumate si este anul 2 la scoala complementara dar ultima luna nu s-a dus.Cea care a anuntat-o pe mama ca a nascut copila asta este o alta vecina de-a mamei,femeie cu care eu nu vorbesc pentru ca minte de stinge,barfeste pe toata lumea si mai e si bunica neoficiala a Alexei mele .Pe mine nu are curajul sa ma contacteze pentru ca eu nu vorbesc cu nimeni din familia aia in afara de nepoata lor,mai mare cu 2 ani decat nepoata-mea.
Cand a fost la mama i-a zis ca i-a dat ea de la nora-sa un patut de lemn si 50 roni si ca a venit la maica-mea crezand ca mai are ceva hainute de la astea mici .
Azi am fost cu Medeea la fata de i-am mai dus niste hainute de bb si batrana a inceput sa se laude cum o ajuta toti din casa cu bani,cum i-a cumparat unchi-su patut aseara,cat de bine se intelege tatal vitreg al fetei cu ea acum,dupa ce a ignorat-o toata viata etc...Si i-am zis maica-mii tot ce a zis adica ce spunea cand eram noi acolo si s-a dus mama sa vorbeasca cu ea .I-a spus ca i-a fost rusine sa nu o credem noi sarantoaca sarantoaca si ca de fapt patutul i l-a cumparat unchiul care-i boteaza copilul si ca "ta-su" a salutat-o atunci pentru ca stia ca suntem noi acolo .Acum eu nu stiu ce sa mai cred.Stiu doar ca ieri,eu i-am vazut pe geam pe bb si pe fata(cand am ajuns acolo),si era bebicul in pat langa ea,infasat intr-un cearceaf impaturit .Alea care le avea azi pe el erau cele care i le-am dus eu ieri .Si mai avea si intr-un lighean de pe pat,proaspat spalate,tot din cele duse de mine ieri .Mama m-a intrebat daca batrana era bauta si mie mi s-a parut ca nu era,nu?Ca poate de aia a zis asa.
Fata e la scoala complementara dar a lipsit in ultima luna .
Batrana a mai spus ca si-au dat seama de sarcina cand era in 5 luni dar maica-mii i-a spus ca nu voia sa pice ea de proasta ca n-a avut grija de fata si ca au descoperit sarcina mult mai tarziu,inainte sa nasca ,pentru ca Mihaela purta bluze largi si pulovere spunand ca-i e frig .
Baietelul are 10 zile,nu 6 asa cum aflasem eu ieri.Oricum,hainute are acum destule.Ce i-ar mai trebui cred ca sunt pampersii .Laptic ii da de la san .

V-am scris pentru ca nu vreau sa existe dubii in privinta mea .


.............................
Oh once in your life you find someone
Who will turn your world around
Bring you up when you're feeling down!
Brian Adams-Heaven

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamyMara spune:

quote:
Originally posted by nana72

Medeea vad ca ai fost tare draguta si m-ai sunat tu inainte sa citesc eu mesajul. Am sa fiu la 15.00 acolo chiar cu cateva minute daca se poate mai devreme ca am sa te intreb ceva foarte important legat de fetita. In mare: ce sa fac cu Ami, cred ca are un hemoroid ceva la poponet care am vazut ca i-a sangerat azi si sunt putin disperata, unde trebuie sa ma adresez, mentionez ca nu am ca medic de familie pediatru pe cineva competent. Merg oriunde cu ea numai sa vad despre ce e vorba. Mai discutam cand te vad.
fetele daca stiti ceva legat de acest subiect astept opinii. Multumiri anticipate


Nana, eu am hemoroizi de multi ani si este intr-adevar o problema. Sincer nu stiu la ce medic sa te trimt, pentru ca nu cred ca e vreun proctolog priceput pe aici. Pana una alta ai putea sa ii dai fetitei tale cu putin HEMORZON, care nu contine chestii periculoase. Nu stiu ce varsta are ea, insa mi se pare ciudat sa ii apara asa ceva unui copil. Cred totusi ca medicul de familie, oricare ar fi el , poate pune un diagnostic. Mai sunt multe alte afectiuni in zona aia (polipi, prolaps anal, etc) care pot fi confundati cu hemoroizii.
Mult succes! Cateodata sunt doar iritatii care trec repede de la sine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nana72 spune:

In sfarsit fetelor suntem si noi bine. Am fost la doctor cu Ami si m-a linistit legat de problema funduletului. Din cauza lipsei dintilor, avem la 1 an si jumatate decat 2 dintisori sus si 2 jos si cate o maseluta in fiecare parte ea nu mesteca bine, ies alimentele nedigerate si s-a iritat la fundulet, iesindu-i din interior o mica chestie...din anus. Mi-a spus ca in timp se retrage. Folosim crema Mustela si Travocort. Decocamdata suntem mai bine. Ne-a trecut si raceala, yupii!! in sfarsit, ca tare greu am trecut primavara asta.
Voi ce mai faceti... ce mai fac copilutii vostrii, ce boacane mai fac. Ami are o noua descoperire , se urca singura in pat si se ridica in picioare in el spre grija mea ca trebuie sa fiu cu ochii pe ea.
vesti burticutelor, ce faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medeea76 spune:

Nana, ma bucur mult ca sunteti bine! Tea s-a luptat cu o enterocolita pe care am luat-o si eu, acum sunt mai bine, sper ca nu a prins-o si pe Ana.
Azi mergem cu Ana la vaccinul de doua luni, suntem si noi mari, am trecut de 5 kg...
Tea invata diferenta intre dreapta si stanga si ia primele lectii de pian.
Sa-mi spuneti cu cine m-am intalnit ieri la magazinul de bebei de la Aroma, era o mamica cu o fetita de trei luni si jumatate, dar nu am intrebat-o daca intra pe forum. Mi-a placut de ea si ma gandeam ca o gasesc pe aici...
Si o intrebare: cum scapa Ana de constipatie? Ca se chinuie de 4 zile, iese numai cu ajutor (supozitor sau termometru), am incercat si Lass Baby, dar fara nici un succes. Alimente sau sucuri nu pot sa-i dau...

Medeea, mamica de Ana (14 februarie 2008) si de Tea (17 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Buna ziua la mamici si pupicei la pitici!
Vreau si eu daca ma primiti sa ma alatur grupului vostru.Sunt mamica a doua printese : Codruta Andreea nascuta pe 29.07.2005 si Alexandra Stefania nascuta pe 12.07.2007.
Este drept ca am mai tras cate un ochi pe la voi,dar azi am zis ca e mai bine sa incercam sa ne integram si noi grupului.
Desi avem apartament si in Ploiesti momentan stam la Valea Calugareasca pentru ca mama mea sta cu cele doua fetite in timpul cat eu lucrez.
Mi-ar placea tare mult daca va fi o intalnire sa venim si noi,dar in mare parte nu pot decat duminica,este singura zi in care nu lucrez.
Medeea am avut si noi probleme cu constipatia cu fetita cea mare,iar dna dr. Alina Cristescu ( fiica dnei dr Mertl ) ne-a recomandat Dufalac( Lactuloza )- o lingurita dimineata sau Dulcopic 1-3 picaturi crescand progresiv dimineata si seara.
Noi am luat doar in prima zi ambele medicament si apoi am administrat timp de 10 zile Dulcopic doar seara.
Va pupam si va dorim o zi buna!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Seara buna fetele
Stiu ca nu prea intru pe aici....dar va citesc...

Am si eu o mare rugaminte..daca puteti sa ma indrumati la un ginecolog bun,de care voi sutneti multumite, care are si echo aici in Ploiesti, care face programari destul de repede ca timp, pt ca am ceva problemute cu sarcina si vreau si o a dua/treia opinie...

Astept raspunsul vostru....si mii de multumiri in avans

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006) si BB-lina 6+
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput