Fulguleti de nov-dec-2006 (147)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

quote:
Originally posted by Lavinia_P

Dianocica,
Mersi..am sa incerc maine...
Lavinia, mamica lui Mihaita (26.11.2006)
minunea mea



hmm, daca te referi la ideea cu umidificatoru, eu ti l-am scris ..daca nu, scuzati introversiunea

p_onu, am recitit mesajele mele si am stat sa ma gandesc ce anume ar putea sa te deranjeze din ele..eu una imi cer personal scuze daca prin mesajele, discursurile mele am dat de inteles ca nu iti las spatiu de manevra sau ca nu te consider suficient de matura ca sa procedezi asa cum e mai bine..dar eu una am vazut intrebarea ta:" Ce credeti, exagerez, ar trebui sa ii impun niste limite?"..iar eu m-am desfasurat in toata splendoarea , am spus ce gandesc efectiv..nu am vrut sa par mai catolica decat papa sau altceva...solutii? solutiile se gasesc in functie de copil, de oamenii in casa carora te duci,samd..eu am vorbit doar de limite..asa ca inca o data scuze daca am parut prea "entuziasmata"


Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

helau,
si bonjur.
o dam si pe franca, ca vad ca avem «catindati»…:) …pana trec hopul, stim noi …dar dup-aia devin gentelmeni si leidiz…ce sa zic, sa fie intr-un ceas bun si bine gandit . bafta. sfat : dati cu boticul si pe la sezatoare :..mai aflati una alta : o gradi, o scoala, un pretz, o chiftea…nu e de gluma, tre sa fiti cat mai informate.

donia, in afara ca alaltaieri am luat o tranta pe fesa stanga…si azi era cat pe ce…inca nu m-a doborat nimic…prin downtown era ceva vant, nu tare inca…la mine-n sat, vorba lu Dbunny..era calm, dar ghetzuuuuuus …hai mai, nu imi spune ca asa vrei sa il duci pe Cristinel la pisicna…ia=i draga pampersi din aia de apa…nu chinui baietul…

monique, urat accident..bine ca sunteti teferi cu totii

bebinuta, nu te amari! aviz tuturor minunatelor care mai devreme sau mai tarziu vor da fulguletzii la gradi : toate vom trece prin asta…nu exista nici o educatoare perfecta…nici una nu e ca mama, pe de o parte le inteleg, pe de alta nu…de ex, eu ieri iar mi-am gait copila suita in scaunul de masa…ca facuse o mica «criza» …de-a ei.. cu tranteli si tipaturi…ce sa mai zic…normal ca mi-a spus femeia..si eu iar am luat-o ca pe o palma…dar incerc sa ma imbarbatez singura …aproape toti copii trec prin asta…

p _onu : nu te agita atat…eu reduc vizitele .pe cat posibil la persoane pe care le suspectez de sensibiliati din astea…ei si daca se intampla ,ce ?

…sa va zic ca ieri Julia a spart un borcan in walmart ? …am chemat o vanzatoare…s-a uitat si a zis ..pas de probleme…iaca sha…ne-am vazut de treaba mai departe…


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

quote:
Originally posted by p_onu
Eu intru pe forum pentru a face schimb de experiente, de idei, nu sa citesc citate sau prelegeri, ca daca vreau asta ma duc in alta parte...
Acum o inteleg mai bine pe Miro, zau!



Da Miro ce-a patit?




Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

helloooo, io zic sa nu mai agitam iar spiritele...abia rasarise soarele si pe la noi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

dbunny - la mine cu gaze se manifesta
vaccinul il fac la intoacere, ivan e nascut pe 2 decembrie, mai are pana il face, nu stiam ca da reactii

ivan si dayanara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

quote:
Originally posted by Ktrinel

helloooo, io zic sa nu mai agitam iar spiritele...abia rasarise soarele si pe la noi.



Ktrinel si Ana Julia (24.11.2006)




soare cu dinti

Donia, MIro nu a patit nimic, e bine mersi, pe schiuri la Straja! O asteptam cu drag inapoi!


Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

quote:
Originally posted by dayanara

dbunny - la mine cu gaze se manifesta
vaccinul il fac la intoacere, ivan e nascut pe 2 decembrie, mai are pana il face, nu stiam ca da reactii




Dani face 15 luni in 23 feb(sambata) si pe 24 avem biletele scoase, deci in mod normal ar fi sa il fac vineri 22, sper sa nu ne dea reactie chiar in Romania in vacanta

Dbunny cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu
An angel wrote...If someone betrays you once, it's their fault;If someone betrays you twice, it's your fault.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

quote:
Originally posted by Ktrinel

donia, in afara ca alaltaieri am luat o tranta pe fesa stanga…si azi era cat pe ce…inca nu m-a doborat nimic…prin downtown era ceva vant, nu tare inca…la mine-n sat, vorba lu Dbunny..era calm, dar ghetzuuuuuus …hai mai, nu imi spune ca asa vrei sa il duci pe Cristinel la pisicna…ia=i draga pampersi din aia de apa…nu chinui baietul…



Pampersi de apa, plus trunks, plus caciula si fular ca acum e iarna
Dom'le, asa e moda la oras la voi la tara merge si in chiloti si la garla cu ei, dar la noi se poarta copiii mai imbracati, n-ai citit ce tare bate vantul?

mamaana, 1000km/ora ... asa am scris eu la povestea nasterii ca Miscotel a avut 4300 kilograme, in loc de grame



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

ktrinelu', draga si iubita mea (vezi bre... astea-s declaratii!! pune mana si ia notite :))) ), noroc ca zisesi tu a nashpea mia oara de sezatoare.. ca pana acu', sa mor de-mi pica fisa ca e de fapt un subiect de pe forum :)) io credeam ca e ceva..cam cum se intalneste capitala la paturica in parc de cum o da cu soare.. intelegi?? ca mai toarceti si voi un fuior, mai teseti de-o ie, mai vorbiti de una alta..la un cafeu intr-un cafeu, ca sa zic asa :)) bine c-a priceput intr-un final si capu' meu, asa patrat cum e el.. :)))

Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

quote:
Originally posted by desiree

Donia, MIro nu a patit nimic, e bine mersi, pe schiuri la Straja! O asteptam cu drag inapoi!



Beeyy, ia nu mai faceti misto de mine, ca sunt femeie maritata cu doi copii mici, nici n-am dormit bine azi noapte si am si o varsta... Asa ca nu-mi dati sarade, ci explicati-mi ca la copiii mici.
Deci, ce legatura are Straja cu p_onu si schiurile...?
Si ia nu ma radeti pe sub mustati de mine, ca v-am zis ca vecinul era fratele campionului olimpic de lupte, da?



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput