Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (69)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

poze de la plimbarea de aziaici

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
www.totsites.com/tot/anadelia" target="_blank"> Site printesica , varsta Delia , varsta Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flopici spune:

Multumesc pentru raspuns! Pupici de la Martha si pentru Maria si pentru Ana!

A vazut-o pediatrul care mi-a zis ca-i dau cu dermocher, sa vedem daca are efect. Nu se stie de la ce apar aceste pete, asa ca incercam pe rand solutii.Legat de rosu in obraz, a zis ca e vorba de o capilarizare.
Apoi m-am dus la dermatolog. Mi-a zis ca are pielea sensibila , si ca ma mosteneste pe mine, cu ten deschis la culoare si ochi albastri.Mi-a dat o creme pe baza de zinc, sa o ung pe pata. Rosu in obraz, daca nu e permanent( si nu e, de ex. noaptea dispare), nu e n ici o pb.

Oricum, a fost edificator, pentru ca m-am linistit.

Incerc sa fiu mai prezenta printre voi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Ieeeeee... poze... saru'mana... ma pun pe vizionat... parca n-as fi fost acolo

Io trebe sa o tai la dr. ... si mi-e o frica... vorba unei prietene: ai nascut 3 copii si ti-e frica de un sterilet... Iete ca imi este... si nu ma incurajeaza nimeni si nimic... adica nu ma convinge nimeni...

revin cu detalii tomorrow...


Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

Eu am dat Danonino si dau incontinuare.
A fost o perioada (scurta) in care l-am pacalit cu brinza dulce facuta de mine si amestecata cu caise sau piersici din compot, dar prefera Danonino.

Din cite stiu chiar si producatorii spun ca produsul se recomanda dupa virsta de 2 ani.

Gabi mama lui Tudor (1.03.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Eliana fricoaaasaaaaa, Eliana fricoaaasaaa!!!! hai, sa vii sa ne zici ce si cum a fost.


Raresu e bine. Pt cine nu stie, ieri mi-a facut febra 39...a racit. Azi am reusit sa il tin la 38 si e vioi. Mai tuseste uneori, mai un hapciu dar e bine.


Ce-mi place de Patronelu', ptii, cum sta el la spalat ca un bebelus.



roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iunita spune:

Eliana! Lupta Eliana!

are mama o fetita frumusica foc...Iarina-Maria 01.04.2007
buburuza mea
ruza buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

salut mamici!
am reusit sa intru sa scriu si eu ceva pt ca de citit am mai reusit sa-mi fac timp, dar de scris deloc.
noi acum suntem binisor pt ca am reusit sa colectionam sin aer o viroza respiratorie foarte frumoasa care a mai cincis si cu aparitia dintisorilor si am avut cateva zile de cosmar.
acum sper sa nu mai facem nimic pt ca eu una abia astept sa vina primavara pt ca m-am saturat de atata boala.
aici pe forum cand intru vad ca sunt destule probleme dar care sper sa se rezolve repede.
Elyanne daca te poate ajuta cu ceva sa stii ca eu mi-am pus sterilet si in afara de faptul ca am o menstruatie mai prelungita decat era normal altceva nu am patit, desi stau un pic cu inima indoita referitor la urmatorul copil pt ca am mai citit ca poti ramane gravida mai greu iar asta cred ca nu mai este cazul tau.
Daraban vrem sa iti uram si noi bun venit in stupul animat.
am vazut pozici frumoase cu copii extraordinari si nici nu-mi vine sa cred ca sunt ai nostri.
vazut poze cu cu copii de Paxela si Elyanne in parculet-super cum doarme DELIA in carut, super gemenii stupului ce bine stau ei in caruciorul pt 2 persoane.
sanatate pentru RARESUL bolnavior si sa nu mai faceti febra.
acum va pup si sper sa revin pt ca bondarul meu vrea la mine.

cata mami de STEFAN(9.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Radeti voi, radeti... da' de ce ti-e frica de aia nu scapi... si cum nu eram 100% convinsa ca vreau... acu sunt 1% convinsa ca steriletul mai e la locu lui...
Am sangerat mult dupa... si am o banuiala (mai maaaare) ca a fugit si el...
Abia luni am cum sa merg la dr. Asa ca ... suspans...
Sun maine dim dr. sa-i spun... dar nu cred ca are ce sa-mi zica la tel. pana nu ma vede...
Probelema e ca nu gasesc firele si daca ar fi cazut odata cu sangerarea nici n-aveam cum sa vad... pt. ca era muuult sange...
Hai ca v-am dat o gramada detalii... si nu-i tocmai placut...

si incerc sa ma calmez... ca am niste nervi... ma oftic... asa defacta sa fiu?


Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Eliana hai, stai linistita, o fi ala la locul lui, nu te stresa...Iar treaba cu sangerarea o fi normala, da' asa ca Dunarea...
De-abia asteapta Andreiu' meu sa vada pe domnisorii Mihai si Andrei, ca i-am povestit la tel de ei...

Din aceasta dupa-amiaza, ne curg si noua mucii, deci Eliana, Teodora se ia cu Andrei de mana...si se duc la clubul Muciosilor

Alexa multumim de poze, a fost ff bine la aer, da' friggg
aveam niste maini congelate...

Propun o tema de discutie, ca e cam liniste p-aci...Deci, Cat de multumite sunteti de cum arata sanii acum?
S-au lasat sau nu? Sotii ce zic?Spun adevarul?
Al meu zice:nu , nu s-au lasat, sunt inca frumosi!!
Dar eu ii vad ca s-au lasat un pic, deci adio topless



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Eliana, imi pare tare rau de ce s-a intamplat, chiar pare un fel de "de ce ti-e frica nu scapi". Sa speram ca totul e bine. Prea multe nu pot sa mai scriu, ca si mie mi-e cumva groaza de chestia cu pricina, drept care nu prea stiu ce metoda sa adopt, ca mi-am cam facut norma cu pruncii.

Multumesc fetelor pentru incurajari...din pacate iar sunt necajita, iar are diaree, adica a avut azidimineata doua scaune apoase, cu miros aiurea.....nu stiu ce sa mai fac...de fapt momentan m-am bucurat ca m-am gandit ca uite! nu e glutenul de vina - ca de o saptamana nu-i mai dau. Azi e o luna de cand suntem mai mult cu diaree decat normal! OARE S-AR PUTEA SA FIE DE LA CANINII CARE STAU TOTI 4 SA EXPLODEZE? nici doctorita nu stie ce sa-mi mai spuna.

nu sunt in chef de scris


Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput