Cura de slabire cu boabe de orez (2)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

bu-i chiar asa de grea cura cu grapefruit. Eu le curat de coaja aceea alba si de pielite si sunt chiar bunutze, numai ca sunt cam acre. Incerc sa le impart in cursul zilei ca sa nu le mananc pe toate odata. Si dimineata pe stomacul gol e cel mai bine, dar, numai inainte de a te spala pe dinti ca altfel mori cu grefa de gat . Azi am trei de mancat, una deja am papat-o, una cand ajung acasa si una inainte de culcare. Mai greu e cand sunt mai multe, dar poate reusesc sa mananc vreo 2,3 dimineata pe stomacul gol, macar stiu ca mi-am luat de-o grija. Am sa vad eu, am mancat si chestii mai naspa ca sa slabesc, asa ca...
Am luat, timp de trei luni, cate o lingurita inainte de fiecare masa de detoxifiant pe baza de fructe de soc, care e groaznic de amar, dar s-a cunoscut. Ma simteam mult mai usoara, in perioada sarbatorilor (si am mancat ca sparta, chiar daca mi-e rusine sa recunosc), nu m-am ingrasat decat un kg, pe care l-am si dat dupa aceea jos.
Cateodata ma gandesc ca as fi in stare sa fac orice, numai sa nu ma mai ingras, dar la mancare tot mi-e greu sa renunt. Si eu deja sunt in a doua faza a Montignacului, deci oricum nu manac paine, orez, paste fainoase, etc, mai prind din cand in cand cate o prajitura sau o bucatica de ciocolata si o devorez in doi timpi si trei miscari.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

http://www.shutterfly.com/view/pictures.jsp
http://community.webshots.com/user/ellinia_c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silar spune:

Azi 12 boabe - prezent. Sar'mana Luna75 pt cura cu grapefruit. Intrebare: Voi cand aveti timp sa mancati 8 grapefruit intr-o zi? pe bune. Nu ti-a fost rau?? As incerca si eu, dar doar cu sucul de la un fruct nu merge ?? Adica azi suc din 1 fruct, maine suc din 2 fructe si tot asha pana la * buc apoi inapoi pana la 1; trebe musai mancate??
trebe sa fie rosii sau galbene fructele?? (grapefruit)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silar spune:

quote:
Originally posted by ellinia

bu-i chiar asa de grea cura cu grapefruit. Eu le curat de coaja aceea alba si de pielite si sunt chiar bunutze, numai ca sunt cam acre. Incerc sa le impart in cursul zilei ca sa nu le mananc pe toate odata. Si dimineata pe stomacul gol e cel mai bine, dar, numai inainte de a te spala pe dinti ca altfel mori cu grefa de gat . Azi am trei de mancat, una deja am papat-o, una cand ajung acasa si una inainte de culcare. Mai greu e cand sunt mai multe, dar poate reusesc sa mananc vreo 2,3 dimineata pe stomacul gol, macar stiu ca mi-am luat de-o grija. Am sa vad eu, am mancat si chestii mai naspa ca sa slabesc, asa ca...
Am luat, timp de trei luni, cate o lingurita inainte de fiecare masa de detoxifiant pe baza de fructe de soc, care e groaznic de amar, dar s-a cunoscut. Ma simteam mult mai usoara, in perioada sarbatorilor (si am mancat ca sparta, chiar daca mi-e rusine sa recunosc), nu m-am ingrasat decat un kg, pe care l-am si dat dupa aceea jos.
Cateodata ma gandesc ca as fi in stare sa fac orice, numai sa nu ma mai ingras, dar la mancare tot mi-e greu sa renunt. Si eu deja sunt in a doua faza a Montignacului, deci oricum nu manac paine, orez, paste fainoase, etc, mai prind din cand in cand cate o prajitura sau o bucatica de ciocolata si o devorez in doi timpi si trei miscari.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

http://www.shutterfly.com/view/pictures.jsp
http://community.webshots.com/user/ellinia_c



cate kilograme ai ellinia??
Eu nu pot renunta la ciocolata nici daca mor cred, prefer sa nu mananc mancare numai sa pot papa cioco. O sa incerc si eu cura cu grapefruit rosii, ca alea galbene nu pot sa le suport. Ma apuc si de aerobic poate da domnu' si ajung la 57 kile, ca acolo ma simt eu in largul meu.
Multe bobite si grapefruit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Silar, acum am 55. Da' m-am luptat cu kg, ca am avut 85 cand am nascut, acum 3 ani. Si m-am apucat de Monti si am reusit sa slabesc de la 70 la 58 cam intr-un an. Si de atunci am mai dat jos 3 kg da' cam greu. Cel mai putin am avut 54 asta vara dar se pare ca oscilez, acum ma ingras 1 kg, acum slabesc, in functie de ce si cum mananc. Sunt constienta ca asa trebuie sa fac toata viata ca sa nu ma mai ingras, dar daca imi place sa arat bine n-am ce face! Cel mai nasol e vara, ca as manca o inghetata, as bea o bere si e cam greu sa ma abtin. Asa ca o tura pap o inghetata, data viitoare ma abtin, si tot asa, ca sa pastrez un echilibru. Ca sa nu mai zic ca iau si spirulina de vreun an, vreo jumate de an am baut ceai de seminte de marar, luam seara inainte de culcare 10 picaturi de tinctura de papadie, am baut ceai de soc, da' ce n-am facut in astia trei ani! Si inca citesc tot felul de chestii prin reviste, pe internet, si tot imi vine sa le incerc, da ma gandesc pe urma ca o ia organismul meu razna de atatea incercari la care il supun. Oricum, numai chestii naturale, din plante, n-am luat niciodata pastile gen clarinol sau reductile, regenon sau mai stiu eu ce, ca nu sunt de acord cu ele.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

http://www.shutterfly.com/view/pictures.jsp
http://community.webshots.com/user/ellinia_c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


ellinia,adevarata eroina - deci se poate slabi dar nu fara suferinta
citind prin cate incercari ai trecut poate reincep cura de grapefruit
mie imi plac si alea galbene,nu ma deranjeaza nici ca sunt amare cu numai cantitatea,mie groaza sa ajung la culme cu 8 pe zi -ma mai gandesc

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silar spune:

elliniachiar ca esti o eroiana, eu am avut 54 kile in aprilie - mai 2005 inainte sa o concep pe micuta me, si at am slabit cu regimul Monicai Anghel, apoi a fost pastele si s-a dus silueta mea. Am mai incercat cu ceai antiadipos 1, 6 ani a mers dar mi-a facut intestinele flenduri, ca eu slabeam dar nu ma gandeam si la consecinte. Eu am 1,60 m si vreau sa ajung doar la 57 kilograme, deocamdata renunta la paine si la mancat dupa ora 18, o sa incerc si cura cu grapefruit, sper totusi sa reusesc. In aprilie ma intorc la munci si apoi nu mai slabeste nici bunica. Eu am mai reusit odata sa slaesc cu Fibrobar figura 1 si aerobic - toate trei dupa prima sarcina, dar dupa aia a venit Craciunul si iar am luat-o razna cu kg.
Oricum mult succes la toata lumea cu slabitul



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Imi spune si mie cineva cand e luna plina? Ca sa incep si eu cura asta cu orez? Ma alatur si eu in lupta cu kg! Dupa ce am nascut am ramas la 56kg ( inainte aveam 48), mai frate dar astea 56 parca sunt batute in cuie! Am inaltime 1,56m!Ma mai documentez si revin!Astept raspuns cu luna plina!

carla2005 de Alexandra Maria 16.11.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


quote:
Originally posted by carla2005
Astept raspuns cu luna plina!




pe 21 feb.
Mult succes!

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Iar eu ar trebui sa incep pe 24 cura de orez, da?

carla2005 de Alexandra Maria 16.11.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

fetele cu boabele

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput