Strumfi de iulie-august 2007 (52)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sunflower1979 spune:

revin cu o intrebare: tocmai am citit pe site-ul dat de Vivela cum se pastreaza cartofii dulci; cica nu la frigider, dar la loc racoros, uscat si intunecat ("For proper storage, be sure to keep them in a cool, dark, dry area. Yams/Sweet Potatoes may be kept for up to two weeks. Do NOT refrigerate sweet potatoes!"). pai atunci unde sa-i tin, ca am luat si eu azi 2 cartfi din astia, si dupa ce ca am dat 4 ron pe ei, ar fi culmea sa pateasca ceva pana saptamana viitoare sau cand i-oi face eu lui denis.
poate ne spune Luna?

multumesc!


Cristina, mami de superbaietel www.flickr.com/photos/12285891@N07/2170658217/" target="_blank"> Denis Stefan (30.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredana_76 spune:

Eles noi am inceput de la 5 luni diversificarea si maninca numai lapte praf.Prima masa e la 7 dimineata -150 ml lapte,la 10 fructe si completare 120 ml lapte, la 13 legume (fara supa) si 120 ml lapte,la 16 brinzica si lapte 120,la 19 lapte 150 ml si seara la 21.30 cam 210,240 ml = 2 masuri cereale.

David Alexandru 16.07.2007

http://community.webshots.com/user/loredana76100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fianna spune:

Mi-a luat o zi intreaga sa citesc cateva pagini si am uitat tot ce vroiam sa zic.

Sunflower, nu stiam de asta cu cartofii dulci dar ma bucur ca ai scris ca pana acum eu ii tineam in frigider. Eu sunt mare amatoare si de abia astept sa-i dau si puiului mic, varianta simpla de reteta nu ce imi prepar mie bienteles.

Am luat si eu borcanase asa sa fie in casa, cele fara carne insa. Am gasit Bio si la Hipp si la Humana. L-am luat si pe cel cu spanac dar vroiam sa va intreb si pe voi inainte.

Si eu vreau bb2 si bb3 ba chiar m-as aventura si la bb4. Am ajuns eu la concluzia ca nu-mi place atat de mult munca si mai bine fac copii si-i cresc . Azi am vb cu o prietena care s-a reantors la munca la 3 saptamani dupa nastere din simplu motiv ca nu are stare acasa. Asa ca acum incet incet trece de la alaptat la formula si lasa copilul cu...strabunica! Si nu are o situatie financiara proasta! I-am zis ca macar 3 luni sa stea si ea cu copilul, nici n-au apucat sa se cunoasca. Si am mai vb si cu prietena mea cea mai buna care mi-a promis ca ma face nasa la copil si am avertizat-o ca sa nu-mi traga tzeapa si sa nu faca bb! Cica sa stau linistita ca face la un moment dat si daca vreau mi-l da si sa-l cresc!

cris_m am vazut si eu pozele! Scumpa foc!

alina super fain filmuletul! Ma dureau falcile de la cat de mult am ras!

fianna cu www.flickr.com/photos/14295400@N03/sets/72157603680539275/" target="_blank">printisorul Matei
(01.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEXIA2007 spune:

fianna si eu am plecat la 3 sap.si nu este asa am stat primele 10 zile singure si cu tata dupa care a venit bona cate o ora si treptat pana la 8 ore,nu cred ca nu te cunoaste Alexia cand vin acasa intinde manutele sa vina la mine si ne jucam pana nu mai putem nu stiu daca as fi avut acceiasi rabdare daca as fi stat toata ziua cu ea acasa .Sa fim seriosi cate nu o iau razna ca stau cu copii acasa.Jos palaria si felicitari celor care spun ca reusesc sa se controleze tot timpu cand stau cu bebici,eu cred ca mai bine esi un pic din mediu si cand ajungi acasa esti fresheu nu am avut nici lapte era ceva apa de dupa masa asa i-am dat pana na mai fost deloc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fianna spune:

Alexia nu vreau sa judec dar mie una mi se pare trist. Facem copii si nu avem rabdare sa-i crestem

ups...s-a tezit iar!!

fianna cu www.flickr.com/photos/14295400@N03/sets/72157603680539275/" target="_blank">printisorul Matei
(01.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blueiris spune:

Alina, am scris de cateva ori cuvinte de lauda la adresa Anyei si Arinei dar am tot sters. Adevarul este ca nu gasesc cuvinte potrivite pentru ceea ce am vazut. Sunt de-o frumusete si delicatete rare. Sa-ti traiasca si sa fie sanatoase si sa te bucuri din plin de ele. Eu cred ca nu ar trebui sa te opresti aici. Nu-i pacat? Mi-ai facut pofta sa ii trantesc domnului bb2 mai repede, ca tot zicea el ca atunci cand nu e acasa il arde dorul de fiica-sa.

Sa ma laud si eu cu gandacelul meu. De o saptamana jumate ia d-soara singura vigantolul. Cand ma vede cu sticluta deschide gurita si asteapta pana-i torn picaturile. Eee, am copil mare au ba?
Cu lingurita stam mai prost. Daca ieri mai ciugulea ceva, azi n-a mai vrut deloc. Asta e. Mai incercam si maine.

Mami de Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexi22 spune:

anya saru' mana ,multumim frumos .I-am facut branzica cu calciu lactic dar nu era prea interesata.Ma bucur ca Arina a trecut cu bine,un pt ea.



mami degiulia rebeca 13.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fianna spune:

Fii-miu are un al 6-lea simt! Daca eu dorm doarme si el toata noaptea! Daca insa sunt treaza se trezeste cel putin odata pe ora. Si nu vrea sa maance vrea doar sa ma stie langa el. Asa ca stau cu urechile ciulite seara si cad il aud fug repede si-l servesc cu atentie si imediat adoarme iar. Si imi e atat de drag!

fianna cu www.flickr.com/photos/14295400@N03/sets/72157603680539275/" target="_blank">printisorul Matei
(01.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexi22 spune:

diane dun multumim de raspuns ,eu de la 4.5 luni tot zic ca apar dintisorii ,tot timpul baga ceva in gurita si baleste f mult.De data asta cred ca ii vor da dintisorii ca are gingia inflamata.

mami degiulia rebeca 13.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blueiris spune:

Karligutza! Karligutzaaaa! Kaaarligutzaaaaa! Lipsesti la apel. Ma lasi doar pe mine cu bula? Ca somn ioc...

Mami de Maria

Mergi la inceput