Colectia de toamna-iarna 2005 (182)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

Dragele mele stiu ca v-ati gindit mult la noi si ati fost ingrijorate,dar credeti-ma ca n-am avut posibilitatea sa iau legatura cu voi.Am raspuns succint la mailuri ptr ca netul este de kk aici si plus curentul electric de la stat nu prea exista.
In vara primeau curent cam 8 ore cumulate pe zi iar restul zilei cu generatoare proprii sau inchiriate.va imaginati ce zgomot si in ce fel am dormit lunile mai si iunie fara aer conditionat la temperaturi de 40 gradeC.(noaptea cred ca erau 3o).Slabisem enorm in perioada aceea si nu mai aveam nici un chef de viata.Situatia s-a schimbat cind ne-am mutat in apartamentul nostru in luna iulie.Am avut si aici ceva probleme la inceput legate de curent dar acum s-au rezolvat, slava Domnului am curent 24 h pe zi.
Sotul lucreaza la fabrica Pepsi ca project manager cu un salariu de kk 1000$, ceea ce e suficient ptr o luna .nu putem sa punem nimik de-oparte dar el spune ca anul asta o sa-i mareasca.Om vedea...ca doar n-oi sta intr-o tara din lumea a 3a doar ptr painea cea de toate zilele.
Citeva kestii despre viata in kurdistan
-un bilet de avion catre romania costa 1000$ asta ptr ca nu zboara prea multe companii intr-o astfel de locatie, mai mult decit ai trece oceanul.
-cinema nu exista,cluburi de distractii de-asemenea,au in schimb parcuri destul de frumoase si mari
-in magazinele lor brinza topita(kiri, lavache qui rit...)ouale,iaurtul nu stau in frigider la temperaturi de 40 grade(cu exceptia supermarcheturilor, care nu-s decit 3 la numar)
-cu toate ne-ajunsurile astea musulmanii se-inmultesc ca iepurii, minim 3 maxim6-7 copii

Acum m-am acomodat si eu cat de cat ,asta ptr ca am reusit sa invat araba(nu excelent)destul sa-mi fac piata si sa intru in conversatii simple, sa iau un taxi singura, sa negociez la piata.


Anda cei din poze sunt o parte familia lui(sora cu sotul si 3 copii)iar restul sunt cunostinte.

Leea nu trebuie sa-mi acopar capul, ne prosteam de-a musulmancele.Sotul meu este crestin.

Feli da , a fost epidemie de holera datorita mortilor aruncati in rauri.Eu de cind am aflat fierb apa ptr baut iar legumele le spal cu fairy.I-am spus sotului ca daca nu mor aici in iraq, eu nu mai mor niciodata.


Cristina & Simon(26.12.2005)
www.dropshots.com/Bulucel#date" target="_blank">Poze din Iraq

Varsta lui Simon

www.onetruemedia.com/shared?p=1ed840869c0f5213651618&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">PRIMUL NOSTRU ANISOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mneatza la cafeluta! Nu mi-a picat cana din mana, desi am dedus partea stearsa ulterior din mesajul Gabitei.

Feli- daca nu vrei la nenea mosu' atuncea poate vrei la mama in bloc unde un apartament de 4 camere s-a vandut cu 360.ooo euro. Hai, ca la urmatorul salaru sigur ti-l poti permite...

Bulucel- tare draguti sunteti cu totii! Chiar ca a crescut mult flacaul tau! Cat despre tara, e HORROR din punctul meu de vedere. Mama, sa nu ai curent, sa fie holera in tara....Doamne, si io care ma plangeam in Viena ca se inchid magazinele la ora 19 si duminica si ca eu unde fac shopping???

Ma duc sa-mi fac raportul pe activitate pe anul trecut.

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

neata.

Of, Doamne Bulucel prin ce ai trecut si tu. sa va dea DD sanatate si tot ce va doriti.
e viata scumpa acolo? ca totusi la noi 1.000$ sunt ceva banuti. nu pui deoparte, dar te descurci.


ANDA nici eu nu cred ca marius ar avea neaparat pe altcineva. Dar, are si Gabitaco un pic de dreptate. daca in relatia lor sexul are mare importanta, ar fi trebuit sa vorbeasca el primul, sa-i spuna intr-un fel sau altul care-i problema. nu sa o lase ca creada ca-i totul minunat si apoi sa-i tranteasca-n fata faza cu "nu stiu ce simt pt tine". mi se pare crud

astept cronicutza.

FELI zau nu stiu unde vrea sa plece Alex, dar o rugam pe socrella sa nu-l mai tina in fund ca asa o sa vrea, nu ma asculta.
acum a vazut ca se tine singur f bine in picioare si mi-l tine asa. este si normal ca acum se incordeaza si de-l tragi de manute se ridicca aproape direct in picioare.
cica sa-l pun de la 5 luni in premergator


amu, va multumesc din suflet ca mi-ati raspuns la apelul meu de "disperare" de acum 100 de ani. nu am avut timp sa si raspund, dar sper sa o fac.

RIPLEY ma bucur f mult ca la tine situatia este asa de frumoasa. si sincer, programul tau zilnic este destul de incarcat, dar este bine ca reusesti sa mai faci si altceva inafara de a sta cu vreunul din copii in brate.

la mine este cam asa:
- in saptamana in care Cristi pleaca la 9:30 la servici, mai stau si eu picotind in pat pana pe la 08:00. nu mereu, dar se mai intampla daca doarme Alex si daca nu vine Vlad sa ma traga de picioare sa ma duc la el.
daca Cristi pleaca la 07:00, sunt deja in picioare si eu ca trebuie sa stau cu Vlad care se trezeste de pe la 06:30-07:00.

- de cand se trezeste Alex, am maxim 40 minute timp sa fac un pic de ordine in camere, adica scuturat, facut paturile, strans una alta puse la locul lor. si poate si niste vase spalate cateodata.
apoi incepe Alex maraiala care se transforma in plans serios daca nu-i luat in brate si nu sta cineva langa el de vorba.

- cand incepe Alex sa planga si-l iau la schimbat si pe el, Vlad incepe cu urletele sa-l las pe Alex jos si sa-l iau pe el in brate. sau ma ia de manuta si ma duce la jucariile lui, ma aseaza jos sa ne jucam.
daca incerc sa-i explic ca trebuie sa ma ocup si de Alex , sa-l schimbam, sa ne jucam si cu el, fara urat. cateodata accepta chiar sa ma ajute, ii dau lui pampersul sa-l duca la gunoi, sa-i bage hainute la spalat...

- si cam de pe la ora 10:00 avem program e voie. adica de plansete in voie. Alex ca vrea in brate sau sa stai langa el. sau ii este somn si nu doarme in camera cu galagie. asa ca ma duc in dormitor si incerc sa-l adorm. dar nu se poate, ca vine Vlad care vrea neaparat sa-i dau si lui lapte daca-l vede pe Alex ca suge. deci, intrerupe alaltatul, da-i lapte lui Vlad. in timpul asta Alex urla.
ma duc la el dar este crizat/obosit nici sa pape numai vrea, nici nu adoarme. dupa lupte seculare, pe ppicioare, in brate, leganat, smucit adoarme. nici nu iesim bine din camera ca ori se trezeste, ori Vlad vrea cine stie ce si ca atare isi face simtita prezenta. Alex deschide ochii, pune boticul in pozitia de plans, eu repede cu titza la gurita lui si....tace, incepe sa suga. Vlad ma trage de picioare, se urca in pat si ii trage capul lui Alex de la sanul meu, incearca sa se aseze intre mine si Alex, (in conditiile in care-i dau lungita lui Alex as suga) ca sa ma ridic eu de acolo.

Alex suge dormitand, ca atare stam si 40 minute (cateodata doar 10 minute) sa termine el papa si apoi deschide ochii si gata somnul.
incerc sa facem ceva activitati in care sa fim implicati toti trei. dar teapa, ca Vlad nu-i lasa nicio jucarioara lui Alex, daca vreau sa-i pun centrul ala de activitati il vrea el, ii ia suzeta din gurita si vrea el sa se joace.
daca vrea si Alex sa stea langa el este bine ca mai castig si eu un pic de timp sa pregatesc ceva de mancare. dar daca Alex nu vrea acolo...e naspa ca plange sa-l ridic, cand il ridic de acolo incepe Vlad sa caraie ca el vrea sa stea Alex langa el...

mergem la masa. Vlad vrea sa stau langa el pe acelasi scaun. nu mananca f mult, doar ciuguleste dar e bine si asa. DAR! Alex care este in scoica pe masa, plange cand nu ma vede la fata. ca atare ma ridic in picioare, dar m atrage Vlad de mana sa stau jos...ssi uite asa, inghit si eu cativa dumicati intre doua urlete, plansete.
si credeti-ma ca deja imi vine sa plec pe drumuri.

hai ca-i ora de culcare a lui Vlad. 11:00-12:00 maxim. dar nu vrea singur ci cu mine langa el. daca-l las pe Alex in camera cealalta pana adoarme Vlad nu sta. plange. Vlad il aude plangand si prin semne imi atrage atentia. dar nu ma lasa sa ma duc singura, ori vine cu mine ori nu ma lasa deloc sa plec de langa el.
dar nici nu doarme ca na, plange Alex.
dupa alte lupte ma duc sa-l iau si pe A;lex langa noi. saracutului ii este ori foame, ori somn, dar fiind obosit, nu vrea sa suga, si ca atare fiindu-i foame nu se culca. si este un cerc vicios.

daca adoarme Vlad intr-un final, incep cu Alex ritualul de adormire. nici pe pisioare, nici leganat in brate nu vrea - mai ales ca nu sta in brate ca bebelusul, vrea sa se ridice.
si in zilele bune, doarme si Alex cam o ora. in rest, ma plimb cu el in brate de fac carari in camera sa nu planga sa-l trezeasca cumva pe Vlad ca-i de rau.

sa nu va mai zic in zilele in care Vlad nu doarme deloc....este un cosmar o asemenea zi.

de ex acum Alex care sta ridicat un pic pe perna maraie si plange de fapt sa-i iau de acolo.

revin mai tarziu, ma duc sa fac patul si un pic de ordine

Joy de Vlad Andrei (1 decembrie 2005) & Alex Gabriel (19 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Buna dimineata dragelor. Vad ca asteptati cu sufletul la gura partea a III-a de cronicuta......Imi cer scuze ca nu am intrat in week-end sa povestesc dar, asa cum va imaginati, am platit tot week-endul escapada de vineri seara....
So...asa cum spunea si Miri senzatia generala e fost ca ne cunosteam de o viata, desi multe dintre noi nu ne vazuseram niciodata. Discutiile au fost variate, incepand de la greutate si ce mancam, cure de slabirea si dat iama in mancare, partea cu dat iama in macare s-a terminat pana a venit doamna antrenoare Anda, ca sa nu fim urecheate. Corap a prezentat genata ei de mama de doi copii, imensa, in care facuse curat inainte de intalnire ca nu se cadea sa vina cu pampersii la fite, dar in care in final a mai gasit o ascutitoare, eu am prezentat peroiectul viitoarei mele case, cu o "zona de discutii" imensa, inconjurata cu un gard electric impotriva intrarii prin efractie a copiilor, asta cu gardul a fost ideea Andei, doamna Noki a facut o exceptie de la modul ei de viata sanatos si a fumat 2 tigari in amintirea vremurilor de mult apuse. Ma opresc aici cu relatarea legata de tigari caci stiu eu pe cineva care sufera acum si nu vreau sa ii rasucesc cutitul in rana. Asa cum ati aflat am discutat intens despre sex si multiplele lui fete, invariabil diswcutia despre sex ducea spre cea legata de copii, asata pentru ca "facem sex cu tatal copiilor" iarasi am citat dintr-o clasica in viata prezenta la discutie. Intalnirea a durat vreo 4 ore, a fost asezonata cu alcool, salate si cafele. Finalul, la care doammna Roxi nu a mai fost prezenta, fusese deja chemata la domiciliu, s-a incheiat intr-o nota vesela din cauza povestirilor cu fantome, vraji, stafii si alte duhuri mai mult sau mai putin curate. Deci cam asta a fost, super amuzant, sper sa o mai facem cel putin o data, daca nu macar de "6 ori in 2 ani". faza asta nu am paucat sa o citesc dar mi-am permis sa o citez din postul Andei.
Acuma o asteptam pe Anda sa faca completarile de rigoare.
Mihaela

album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

revin pentru ca am uitat ceva. In urma discutiilor intre fetem s-a ajuns la concluzia ca se poate face sex cu proprilul barbat si in timp ce copilul doarme de pranz. Zis si facut, ieri dupa-amiaza, culc copilul, se duce si barbata-miu la culcare, eu ma duc fac dus, ma creia o pauzasc is ma duc in dormitor la barbata-miu, asa cum ma-a facut mama imbracata, daca intelegeti ce vreau sa spun si ma pregatesc sa pun problema....Din fundul patului aud o voce de loc prietenoasa, " da ce tot trantesti pe acolo, nu vezi ca dorm; si asta e ora de facut dus..."Evident ca mi-am luat treningul si nervii la purtator si am plecat in sufragerie sa ma uit cum gateste Jamie Olliver....deci eu raman la reteta clasica de sex in mijlocul casatoriei ca sa nu mai sufar lovituri grele date orgoliului meu. Aceeasi clasica in viata de la postul anterior ar fi spus acum ca " pentru asta sunt facuti amantii nu sotii".
Miri mercic de mesaj dar nu am ajuns ca nu am iesit din casa in week-end, oi vedea saptaman asta ce fac.
Mihaela



album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Buna dimineata!!

Ne-am intors aseara ,am multe de povestit dar nu stiu cine are chef sa citeasca :) ,in mare a fost ok desi nu's cainii cu covrigi in coada la turci ,am luat destule haine ,adidasi etc dar nu din bazar unde eram niste facaturi super urate gen Niro ,din magazine la reduceri ,a meritat plimbarea ,ceea ce m-a enervat a fost trecerea prin Bulgaria ,eram deja super dezamagita de ce vazusem in drum spre Nisipuri dar nu-mi inchipuiam sa fie chiar asa ,urat ,evul mediu ,epoca de piata ,cam asa vad eu Bulgaria ,primitivi rau ,bine am oprit doar de 2 ori la dus la benzinarie sa luam una alta ,la intoarcere de vreo 3 unde nimeni nu ca nu intelegeau nici macar ,,hello'' in engleza ,nu ne-am inteles nici prin semne .Drumurile de tot rahatul ,numai gropi ,a trebuit sa mergem fosrte incet sa nu rupem masina ,am mers foarte mult prin munti unde erau cam peste tot pietre cazute pe sosea ,parapeti darimati ,o priveliste de neuitat ,urat si gata!
La turci o aglomeratie infernala ,traficul la fel ,se circula dupa legea junglei ,magazine si tarabe una linga alta ,fac aia comertz din piatra seaca ,mincarea nu prea mi-a placut ori n-am nimerit unde trebuie ,am bagat dulciuri la greu ,baclavale d'alea de-ale lor cu multa miere ,ca sa recuperez ce slabisem pe drum :) ca n-am putut minca nimic de oboseala ,una peste alta nu-mi pare rau c-am plecat ,m-am plimbat si-am si cumparat cam ce vroiam .

Bulucel ,bine ai revenit,ma bucur tare mult ca sinteti bine ,Simon e un dragalas ,tu arati super ,nu te mai plinge c-ai slabit ,arati tare bine ,cat despre viata acolo imi dau seama prin ce-ai trecut ...Sotul tau nu poate gasi in alta parte de lucru pe mai multi bani ?Mi se pare foarte ,foarte putin 1000$,pai nu ne ajung nici noua aici mai deloc banii astia .

Ma duc sa despachetez si revin ,sint foarte obosita ,am dormit putin azi noapte c-am avut musafiri ,nu eram destul de terminati ,musafiri ne lipseau dar ce sa fac ,las ca dorm la noapte ..

Orlando_Andreas
(9.12.2005)
si Mada

Revelion

www.onetruemedia.com/shared?p=4735f6859c47291132f727&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">Al II-lea an de viata (montaj )





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Pare interesant din ce citesc pe aici...asteptam pe "duamna povestitoare" cu cronicutza

Nu mai stiu cine intreba de examenul meu de vineri...examenul de vineri s-a mutat sambata cand nu am putut ajunge la el.

Miri, Joy pana la proba contrarie, DF, trebuie sa-l consider nevinovat. Incerc sa am incredere ca totul se va rezolva si vom reusi sa aducem din nou fericirea si voia buna intre noi

Bulucel groaznic prin ce ai trecut, ma bucur ca lucrurile au venit pe un fagas normal, sper sa va fie mai usor de acum incolo

Feli noi am dat pe apartament 100.000 de euro...unul cu 4 camere se vindea cam cu 140.000-150.000. Acu' depinde si de zona, eu vorbesc de Titan, in rest nu ma pricep.

Acu' va cer si eu un sfat: De vreo saptamana Miruna se poarta groaznic...e nervoasa, nu-i intri cu nimic in gratii, cums e trezeste incepe sa strige s-o lasi, il ia pe "nu" in brate si n-ai cu cine sa discuti. Se dezbraca intr-una de haine, nu e chip sa-i pui ceva pe ea decat cu urlete si plansete, noaptea tipa, da din picioare, ce sa mai e super nervoasa, rasfatata, nici nu stiu cum sa-i zic. A mai patit cateva asa? Cum s-a rezolvat?

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Ieri la pranz la ora 14 vin de la biblioteca - Sarah ramasese acasa cu Adila. Ea de regula la 13.15 papa si pe la 13.30 maaaaxim 14 e deja la nani.
Descui usa inceeet jos, ca sa nu cumva s-o scol...usa nu se deschide. Deduc ca e inchisa si sus, ceea ce noi niciodata nu facem cand suntem acasa, doar cand plecam. Intru si..pustiu! Ma uit la ceas oripilata, il sun pe Adila, care nu raspunde. Deja imi treceau ganduri sumble prin cap - ca i s-a facut copilului rau, ca sunt la spital alea-alea....pana la urma raspunde Adila la mobil si-mi zice senin ca acum vine din parc. Morala: fii-mea a dormit doar o ora la pranz, ca normal ca culcata dupa depasirea programului clasic s-a dat peste cap.
Dar alta e scopul povestii: Adila fusese in parc cu George, aka una bucata sotz de Mihaeluta si tatic de domn Tzitzi si Radu, taticul unui alt baietel de la noi din parc. Mamicile plozilor aufost missing in action....la unison, toate!
De unde concluzia subsecventa: Mitzo, in loc sa faci curatenie in casa, mai bine mergeai la un amant si rezolvai toate problemele si nici nu te mai durea capul de urmatorul refuz adormit al sotului. Vorba clasicei in viatza.

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Madaule, la partea cu imbracatul cu ce vrea si daca nu, iese scandal...ehehe, asta e o permanenta la noi. Partea de urlete noaptea nu e ok, o fi de la ceva dinti? Partea cu nervozitatea, fitele in exces etc, o fi de la starea de agitatie sau nervi din casa de la voi? Poate ca simte ceva diferit in atitudinea voastra. Uite, de exemplu, Sarah face urat si incepe sa urle daca am o discutie mai aprinsa cu Adila, fara sa fie neaparat cearta. Doar o divergenta de opinii, mai "hotarat argumentata", ca de certat, evit sa ne certam de fata cu ea.

Alta chestie: Sarah e extrem de geloasa!!! Ieri dupa-amiaza i-am dus-o lui mama, ca sa pot invata cate ceva. Dar vazand ca la TV e gala de patinaj de la CE, am zis ca sa stau si io la mama, sa ne uitam cu toatele la patinaj. Pai a fost chip??? Nu, nene, niste urlete, niste crize, un scandal monstru!!! M-am hotarat sa plec, aa..dezastru!!! Ca sa nu plec, dar daca vroiam sa stau sa nu stau, ba ca acasa, ba ca la Aghi, dezastru, ce sa mai. Pana la urma, vazand ca urla in halul asta, am luat-o si am imbracat-o sa plecam inapoi acasa. In masina cand am bagat-o, s-a razgandit si a zis ca mergem inapoi la Aghi si ca o sa fie cuminte. Am intrebat-o daca-i da pusi lui Aghi si a zis ca da si ca-i cere "iarta-ma, Aghi, a fost Sarah rea". Apoi am urcat inapoi la mama si io am plecat. Nu pot sa va zic ce cuminte a fost, o schimbare de 180 de grade!!!

Morala: a mea nu se poate imparti intre mai multe persoane iubite. E extrem de geloasa si posesiva. Plus ca daca apar io, orice persoana care ii facea orice inainte, nu mai are voie sa se atinga de ea.

Voi patiti la fel?

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

buna dimineata,
pentru publicul spectator, prezint completarea la cronicile facute de celelalte doamen prezente la intalnire si care au fost mai harnice cu relatarile:)
reiau a 5-a oara ce deja s-a spus: am avut o senzatie puternica in timpul si ulterior intalnirii ca vb cu prietenele mele de 10 ani...in ciuda faptului ca eram la masa cu niste fete cu care vb de copii pe forum si le-am vazut de 4 ori pe unele si niciodata pe altele. atmosfera a fost la in serialul totul despre sex, unde unii spun ca exista 4 adolescente intarziate, altii ca ar fi superfemei. numai ca noi nu eram 4 , eram 6 la masa:)
asa, sa detaliem acum, stiu ca vreti:):

prima mirare am avut-o de la miri. stiti ca ea se plange aoleu ce grasa e, ce nenorocire, trebuie sa-si faca operatie de 2000 euro cu balon in stomac, ca doctorul i-a spus ultima oara ca a trecut de la supraponderale la obeze, ea a scris singura aceste lucruri. din aceasta cauza eram pregatita sa ma intalnesc cu un monument la naturii, ceva ...de nespus in cuvinte. ei bine, nu a fost asa. eu nu stiu ce oglinzi are pe acasa, dar nu este obeza nicium. da, este nitel supraponderala in sensul de grasuta, in niciun caz obeza sau ceva nemaipomenit. daca ar avea mai multa vointa s-ar rezolva fara sacrificii, razboaie si pierderi de vieti omenesti:) ca sa nu mai vorbesc ca e tare draguta si dragalasa la fata.
bine, toate eram dragute ca eram aranjate
asheaa..acum instantanee prinse cu coada ochiului:
- nu stiu cum corap nu a vrut mult timp copii, dupa cum a povestit recent chiar ea, deoarece este un fel de "THE mom" adica chintesenta mamelor din lume:) mie asa imi pare ca este foarte mama. si este o combinatie interesanta, ca si personalitate, de amabilitate si spirit transant. asa am simtit eu.
- mihaeluta avea botine frumoase, camasa alba interanta si un set de bijuterii care mi-a placut mult, cu pietre mari si aur galben cred, dar era lumina cam chioara pe-acolo, nu sunt sigura. si nu era machiata decat putin si ii venea foarte bine fata naturala:).......cu placere, doamna toader:)
- noki a coborat putin cota debitului verbal binecunoscut, cred ca nu a avut mult loc de noi vineri, poate de-aia.
ca gen de conversatie, miri e tipul care are interventii scurte, corap povesteste bland si la obiect in general, roxi e complexa:)) adica combina si alterneaza modul de conversatie, mihaeluta este tipul care dezvolta mult, cu multe paranteze, putin cam ca mine zic eu, numai ca ea pare ca e mai versatila decat mine (ea e balanta, taurul e mai focusat si mai ermetic) - foarte bun simt al umorului, noki e mai repezita si mai sarcastica in general, vineri a fost foarte linistita, nu cunosc motivul. cred ca era ingrijorata ca-i facea adila singur baie saralinei:)
s-a facut misto, s-a ironizat, s-a dezbatut etc etc: ce a fost casa mihaelutei si ce a ajuns dupa nasterea d-nului titi, asta a fost gen film artistic, cu descrieri de imagini si durata mare, dar foatrte distractiv, cum in casa lui noki este sarbatoarea craciunului in fiecare seara la ora de baie, ca se aduna toti si impartasesc problemele cotidiene, bucuriile si necazurile vietii:)), apoi s-a mai facut "caterinca" pe seama mea care sunt in lupta cu tigarile. mi s-au prezentat exemple de oameni din familiile celor prezente, oameni care fumeaza mult sau au fumat si s-au lasat, modalitati de a te lasa de fumat etc. am reusit sa nu scot pachetul de tigari din geanta, pachet pe care-l car dupa mine ca sa ma simt comfortabil ca am tigari, desi ma aflam intr-un bar plin de fum deci sunt mandra de mine. dar mai e drum lung ca imi venea sa ma intind mereu inspre directia in care sufla mihaeluta fumul:)).
discutiile despre sex nu pot fi reproduse, exista drepturi de autor in joc
discutiile despre stafii s-au desfasurat dupa plecarea roxanei dintr-un motiv simplu: sa nu speriem gravida.
si nu in ultimul rand mihaeluta ne-a prezentat un rezumat anticipat al vacantei in elvetia care urmeaza, fapt care ne-a facut sa ne zgariem pe fata de invidie, cel putin eu ca vacanta implica ski. mult ski, pe multe partii ski, de dimineata pana seara ski....


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput