LMA spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (279)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bombonicaaaa spune:

Ciao fetelor !
Noi suntem bine , daca se poate spune asa ...sunt cu nervii prastie dar macar suntem sanatosi .
Copila mea i-mi scoate peri albi cu mancatul , nu vrea sa manance si pace orice ii pun pe masa gusta 2-3 linguri si gata "nu pace" Sa ii dau eu cu linguritza nici nu poate fi vorba ,parca as avea foc in lingura asa tzipa si fuge de mine .
Nu stiu cu ce traiste fata asta , am incercat toate metodele , infometare , sa-i dau doar ce-i place , neah....are toane si nu mananca decat cand vrea si ce vrea , popcorn ,pizza de pe care arunca tot ce seamana cu carnea si paste cand si cand ...
Cu sarcina cred ca sunt ok , am fost ieri la dr . si conform consultatiei sunt cam in 8 sapt. , mi-a dat de facut o gramada de analize si peste 2 sapt . de facut echo sa vedem samburelul .
Doamne ajuta sa fie bine bebe si sarcina si mie sa-mi de-a putere sa ies din criza asta depresiva . Parca la nici una din sarcini nu a fost asa , acum rad si sunt ok , acum plang si sunt stresata la maxim
Succes fetelor cu cura de orez eu daca ma gandesc la cate kg ajung cu sarcina i-mi vine sa ma ascund in padure cand ma apucasem si eu de mers la sala si de cura numai cu salate iaca na ...nu mai pot sa tzin dieta , cred ca am sa umblu imbracata intr-un sac



Oana de Iustiana Noemy(4.11.1999) si Jasmine Neidyn(28.12.2005)


POZE
www.dropshots.com/Bombonica" target="_blank">VIDEO 1 , www.dropshots.com/bombonica1" target="_blank">2, www.dropshots.com/jasmineB" target="_blank"> 3

www.onetruemedia.com/shared?p=189e1555048a1ba8191351&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MY ANGEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

silvi...eeeee pai tot esti mai bine ca mine. la ce inaltime? imuno asta al tau are aceeasi compozitie ca si immunobaby..deci alta marie cu alta palarie!

ana de france i-ati facut carte de identitate lui alex? asa e pe alte meleaguri?! lasa ca oricum ar fii tot rupe inimile fetelor. multa bafta si inspiratie la raportul asta al tau...si ce facusi, doamna, prin magazine? ce shopingarisi? na, ca il oltenizai si p-asta..

bombo ma mai e de inteles starea ta...cu atatea pe cap si incep si hormonii tipici sarcinii sa invadeze. trebuie neaparata sa apelezi la ajutorul cuiva...cum te descurci, soro?


eu acum ma joc cu sebi cu cuburile, mai "citim" imaginile din cartea cu povesti, iar bebe se joaca in scoica cu manutele, cu jucarelele si...il asteptam pe tati .

eu de la ora 18 m-am hotarat sa nu mai mananc nimic. o sa beau decat ceaiuri. macar sa se simta ceva-ceva...cu bob cu tot.

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">are mama doi baieti

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Bombo hai ca tu esti de ingteles. Dar eu ce doamne am??????….
Stiu…ma doare capul, toti muschii, ce mai…toto corpul. Gripa urata am luat. In plus am un copil are nu mananca de 4 zile si asta ma depreseaza si mai tare. Azi chiar am plans langa el, rugandu-l sa inghita lingutra de cartofi. Dar la ce folos? A plans 10 min. Ca avea mancarea in gura, pana si-a aruncat-o pe pantaloni.
Imi sun barbatul.....si aflu ca e foarte ocupat, trebuie sa termine un proiect, deci nu ma pot baza pe el, ca nu vine devreme acasa. Ba da...m-a intrebat de ce am nevoie ca sa ne aduca.....de nimic...simpla lui prezenta era ca un balsam pt. Mine. Cred ca o iau razna...in momente dintr-astea ma gandesc ce bine era daca aveam pe cineva langa noi....
Netul merge ca , macar nu ma mai gandeam la mine si la marco, dar asa.....
Nu-i mai pun desene, dar vad ca nu sufera prea tare. Bine ca a mai mancat ceva cereale si acum Pringles.
Silvi, vorba Cristinei, au aceeasi componenta, probabil difera firma. Dar cum la mine merge naspa netul, nu se deschide si poza cu siropul. Si eu tot 25 lei am dat pe el.
Bumbi lasa ca si marco manca asa, dar eram fericita.....
Toanca e mortal babatul tau, auzi la el ca stie si numele de familie.
Irina am priceput fata, macar mi-ai furat un zambet. Ce sa faci daca cabinele din Italia nu erau asa perfecte? Sau poate aveau si optiunea asta...dar nu stiam eu.
Ana de france lasa ca tot e bine, macar te-ai relaxat. Despre smecherul tau nu ne-ai zis prea multe. Poze....?????poate de sarbatori.

Merg sa bag un ceai...poate-mi mai ridica moralul asta de 2 lei.
Gata, hai ca o iau razna de tot.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Silvia acum am vazut, este de aceeasi firma, probabil asta Imunogripul are mai multa reclama, oricum compozitia e aceeasi, asa ca....
Bumbi eu ii dau Imunogrip dupa cum mi-a zis homeopata, nu dupa prospect. de 2x/zi, cu 30 min. inainte de mancare (dim. su seara), cate 2 ml de sirop cu apa plata(pun tot 2 ml), timp de o luna. asa i-am dat si in oct. si asa am reluat si acum, doar ca ii pun 2, 5 ml, caci e trecut de 2 ani acum(asta de la mine citire).

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

offf, giova, ai atins un subiect foarte sensibil pentru mine...prezenta sotului alaturi de mine...eu am ajuns sa ma obisnuiesc asa de mult singura ca mi se pare ciudat cand sta prea mult cu noi....la noi el lucreaza in fiecare pana pe la 20 si sambata pana la 15...mereu plecat...de-asta si speram ca acum cu noul job vom avea sambata libera si mai mult timp pentru noi, pentru copiii....

eu il inteleg pe el si nu il condamn...nu e de vina cu nimic, asta e meseria.

sper numai ca alegerea lui sa fie favorabila familiei si din punct de vedere al tmpului petrecut impreuna.

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">are mama doi baieti

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

quote:
Originally posted by Giova

Silvia acum am vazut, este de aceeasi firma, probabil asta Imunogripul are mai multa reclama, oricum compozitia e aceeasi, asa ca....
Bumbi eu ii dau Imunogrip dupa cum mi-a zis homeopata, nu dupa prospect. de 2x/zi, cu 30 min. inainte de mancare (dim. su seara), cate 2 ml de sirop cu apa plata(pun tot 2 ml), timp de o luna. asa i-am dat si in oct. si asa am reluat si acum, doar ca ii pun 2, 5 ml, caci e trecut de 2 ani acum(asta de la mine citire).

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)



eu ii dau in felul urmator: 3 ml ( asa scrie pe prospect pentru copii intre 1 si 3 ani de 3 ori/ zi in timpul mesei - il pun fie in actimel, fie in suc. nu e bine??? spune-mi ca e bine, te roooog.

toanca super ca stie mateias si numele de familie. la noi pe al il cheama " ebi " si are " 2", eu sunt " mami", " chesia" sau "iubie".



www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">are mama doi baieti

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Bumbi si eu il inteleg, aceeasi situatie e si la noi. eu nu ma pot baza pe el, decat din pdv financiar. vine tarziu, sta cu copilul si atat. am inceput sa ma obisnuiec, dar vezi tu...sunt anumite zile in care-l vreau langa mine...si taman atunci nu se poate. asta e, nu le putem avea pe toate. chiar nu stiu ce se alegea de marco daca aveam si eu un program ca al lui.
Esti sigura ca la Bucuresti are alt program? nu prea cred....mai ales ca acolo va face mult in trafic....
poate la inceput nu va lucra si sambata, dar pe urma....patronul tot patron e peste tot. si mai ales cand are atributii si un salariu mare.
Macar eu tot sunt multumita, daca nu are urgente, vine mai repede, sau poate pleca cu usurinta unde vrea, nu-l trage nimeni la raspundere.

of...ce stare de kk am...
as fi vrut sa o am chiar si pe soacra pe langa mine (nu cu mine in casa). macar ma ajuta la alte chestii.
apropo...merg sa-mi scot hainele din masina de spalat.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

giova, ref la trafic, de-asta ne-am gandit sa cautam un apart pe langa locul lui de munca - herastrau - chiar daca asta presupune sa vindem ce avem pe aici si un imprumut in banca. cu timpul sigur va fii mai bine decat aici. mai rau nu are cum sa fie.

este adevarat. e groaznic sa fii singura intr-un oras strain. o prietena sau o vecina apropiata nu ai. eu cand trebuie sa fug repede sa rezolv ceva in oras, chem o vecina de care sunt apropiata ( e tanara ) si sta cu copii.

alta ar fii situatia daca ar iesi mami la pensie. nu as avea treaba. se descurca cu copii, iar eu mi-as vedea de problemele mele .

sa angajez o bona nici nu poate fii vorba. dani nu accepta din star ideea asta. spune ca nu poate avea incredere intr-un strain ca se poate dedica atat de mult sa-i creasca bine copii. asta e. a zis ca ma tine cat o fii acasa numai sa fie bine copiii. tot imi zzice ca o sa ma satur de muncit o viata intreaga. e mentalitatea lui. macar l-am convins sa-l ducem pe sebi din martie la gradi.

am pus si eu la semnatura cateva poze de la ziua lui sebi.

ma duc sa intorc si eu friptura pe partea cealalta si revin. sebi se uita la desene pe minimax, iar bebe a adormit. e liniste si pace la noi.

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">are mama doi baieti

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Bumbi nu stiu ce sa zic de imunogrip. stiu ca homeopata mea e mai stricta si de aceea, recomnda toate remediile ineinte de masa. eu nu i le dau inainte de masa, mai ales dim. ii dau dupa ceva timp, dupa ce a baut lapticul.
o fii bine si cum ii dai tu, habar n-am.

si pe marco l-am bagat la desene, ca i-am montat trenuletul Thomas si nu stiu unde am gresit, ca nu mai merge cum trebuie. asa ca a vrut desene...si am cedat. oricum mananca Pringles acum. ii spun lui Clau sa-i aduca niste pufuleti, ca si aia ii accepta. a baut si niste ceai....asta e. cu D-zeu inainte.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Salutare tuturor!
Giova un pupicel sa va treaca supararea, eu una te inteleg perfect ca si eu sunt in aceeasi situatie, mai mult el face si garzi si sunt singura cu bb si noaptea. E tare aiurea cand mai e si bolnav bb sau tu dar asta e... Eu una m-am obisnuit si imi zic ca stiam asta de la inceput asa ca nu mai comentez niciodata doar daca sunt chiar f necajita si ma plang si eu.
Tareeeeeee prost merge DC-ul, ma dispera.
Am vb cu mama pe web si mi-a zis ca l-a dus azi pe Alain la cresa sa vada ce face, s-a jucat cu copiii si s-a distrat de minune, a pupat si o fata flacaul meu. Tare m-am bucurat sa aud ca e as sociabil. Il va mai duce cate 2 ore sa se mai joace pe acolo daca ii plac asa de mult, a fost simpatic ca a mancat cu ei si copiii s-au dus la culcare la care el a luat-o pe mama de mana si a zis gata pec adica gata el pleaca.
Noi am fost putin in oras, i-am gasit lui piti niste papuci sport mortali, albi cu negru de la Puma cu reducere super faina, cu 30 de euro i-am luat si sunt nr 26 eur si US 9 jumate pt talpa de 16 cm si l-a masurat mama si fix atat are acum nu imi vine sa cred caa vanzatoarea se minuna ca ii luam pa 2 ani astia cred ca se gandea ca o sa ii vor fi mari clar. Off ce ma enerveaza ca trebuie sa ii schimb si era singura pereche trebuie sa ii iau altceva.



Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006

Mergi la inceput