Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (65)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

ligeea - ies eu in herastrau...dar nitel mai tarziu..peste aprox 1 ora!!!!!daca vreti, da-mi un bip. tel meu e 0722916828!!!!!!!!astept...

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

astazi avem sarbatoriti multi si dragi:
frumoasa si ochioasa MARIA TEODORA
mancaciosul si dragastosul STEFAN
delicata MARIA de Tomasa
fetita cu codite MARIA DIANA de Tzuc
papanasul EDUARD STEFAN de Bumbita
mititica ELIANA de Mihastroescu
si dragutul ROBERT de Laurici


Roxana, bravo pt diversificare! O sa ne lipsesti o saptamana intreaga! Dar ma bucur mult pt voi!



Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Buna dimineata si de la noi,

Vrem sa uram si noi La multi ani! sarbatoritilor de azi:
Stefan de Sim
Maria Teodoara de Luy
Maria de Tomasa
Maria Diana de Tzuk
Eduard Stefan de Bumbita
Robert de Licurici
Eliana de Mihastroescu



Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurici_27 spune:

A si mi-a mai spus sa trec pe nan2 pentru ca are deja 7.300 kg si eu stiam ca se trece dupa varsta de 6 luni. Mai este vreo mamica care a trecut deja la nan 2???
Am facut si noi botezul in urma cu 2 saptamani, a fost tare cuminte si foarte curios de ceea ce intampla in jurul lui.
Am pus si noi cateva poze de la botez.
http://www.flickr.com/photos/21241230@N03/?saved=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

laurici - sa-ti traiasca micul crestin...sau sa zic micul dalmatian???pupici.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Sim. acum inteleg de ce nu iesi in parc....hihi, sarbatoriti 5 lunite????????

Noi am dormit relativ bine,am adormit aseara la 10.30, ne-am trezit la 2.30 si la 6.30, dupa care la 8,30 cand am adormit pana la 10 cu tatzi la gurita, cum ma trageam de langa el cum incepea sa planga, asa ca am dormit amandoi pana la 10 (nu s-a mai intamplat de mult).
Avand in vedere ca nu a papat aseara cereale, numai san, eu zic ca e bine, deci nici azi nu papam cereale seara.Sincer m-am cam oprit cu diversificarea( adica nu-i mai dau cereale seara, ii dau doar dimineata fructe), am inceput sa produc lapte si am tot timpul laptaria plina, iar el nu mai papa imediat si lapte iar eu......plesnesc, asa ca prefer sa-i mai dau laptic si stam pe loc cu diversificarea.
Gata merg sa-i dau papa

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Buna dimineata, buna dimineata !
Multumim mult pt urari, domnisoara este toata numai un zambet
Spunem si noi La multi ani ! celorlalti tovarasi de petrecere
lunganul Stefan , cred ca stim ce cadou o sa-i faca mami: o tunsoare ! hihihi
celorlalte Marii :
delicata Maria de tomasa - ne e dor de voi !
dulcetzica Maria Diana de tzuc
celor 2 papanashi care implinesc 4 lunitze:
Eduard Stefan de bumbita si
micul dalmatian Robert de laurici_27 ,
si nu in ultimul rand junioarei de astazi,
dulcetzica Eliana de mihaStroescu
Sa traiti, sa infloriti, ca merii, ca perii, in mijlocul verii
Sa fiti sanatosi si fericiti, nimic sa nu stea in calea implinirii viselor voastre, iar dragostea parintilor sa va ocroteasca si sa va fie sprijin in momentele de cumpana ! Si sa-i rasplatiti pe parintii vostri cu zambetul vostru curat si iubirea pura si neconditionata !

Am fost matinale azi, ne-am trezit la ora 6.10 cu chef de zbantzuiala , ceea ce mi-a convenit de minune, pt ca m-a scutit sa o mai trezesc la ora 6.30 ca s-o pregatesc pt vizita la pediatru. Aveam programare la 8.30 ( si cu traficul din Bucuresti, ne propusesem sa plecam la 7.15 de acasa ).
Buuuun... raportam 7.13 kg si 68 cm la 5 luni, adica luna asta am luat 530 g si 3 cm. Stam foarte bine, cica am cam ajuns la lungimea medie de 9 luni . De-aia hainutzele pe care le-a primit la botez sunt mici , numai o prietena a fost inspirata si i-a luat hainute de 1 an.


Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Spunem si noi la multe lunitze sarbatoritilor zilei,si transmitem multa sanatate piticilor bolnaviori.Al meu nu a mai facut febra insa e taticul racit bocna si mi-e teama sa nu se molipseasca.Il tinem cat mai departe si cu masca la gura,acum sa vedem ce va fi.

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Yaia pup de la bebe Mario
Prisi
Magdaz sta bine in funduletz, iar culoarea se schimba deja...in spate in creste deja blond


Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

In legatura cu diversificarea... am convenit cu pediatra ca incepem de luna viitoare. Insa ea a spus ca diversificare inseamna inlocuirea unei mese de laptic cu o masa de altceva. In acest context, mi-a zis sa incep de luna asta sa-i dau cate putin suc de morcovi 2-3 lingurite, putand sa ajung treptat pana pe la 30 ml, sa o invatam sa pape si cu linguritza ( ca ea biberon n-a vazut deloc ). Daca totul e ok, putem sa incercam dupa aceea sucul de mere, la fel, incepem cu 2-3 lingurite. Si daca si asta e ok, putem sa incercam sa i le dam si combinate. Dupa aceea, sa incercam si suc de mandarine sau portocale ( m-a simtit un pic mai reticenta in privinta lor, si mi-a zis ca astea nu se recomanda copiilor care prezinta un teren alergic, dar ca sunt ok pt copiii fara probleme, ca ea ). Repet, totul va fi o "joaca", nu o sa-i dau decat f.putin, scopul ar fi sa se obisnuiasca sa pape cu lingurita si cu gusturile astea noi. Nu voi inlocui nici o masa de lapte, astea i le pot da oricand in cursul zilei, fiind cantitati asa mici.
Hmmm, parca nu eram pregatita psihic pt asa ceva, mi-o inchipuiam exclusiv pe lapte pana la 6 luni, numai imaginea asta, eu dandu-i sa pape ceva cu lingurita, ma face sa-mi dau seama ce repede trece vremea si cat de rapid cresc bebelusii nostri.

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput