SOS! efecte secundare ciprinol?

SOS! efecte secundare ciprinol? | Autor: lacrabaciu

Link direct la acest mesaj

Buna; am o problema serioasa: mi-a aparut in partea posterioara a piciorului ceva ce seamana oarecum cu popularul "furuncul".

Ideea este ca sunt proaspat operata pentru complicatii dupa cezariana: inca nu stiu perfect despre ce este vorba pentru ca ieri m-au deschis prima data si nu au reusit sa scoata toata infectia, mi-au lasat un tub pentru drenaj si speram sa se elimine restul infectiei in maxim 3 zile cu ajutorul drenei. Daca nu, ma mai deschide inca o data, pe o zona mai larga.

Problema este ca "buba" de la picior ma doare mai tare ca operatia. Precizez ca fac tratament de 5 zile cu ciprinol si grozavia mi-a aparut cam la 2 zile dupa primele capsule; (ciprinolul mi-a fost recomandat in urma unei leucograme si a unei echografii).

Am citit cu intarziere prospectul de la medicament si scrie ca pot aparea "eruptii" la nivelul pielii si ca acestea pot afecta tendoanele;
Sincer, sunt un pic ingrijorata; l-am intrebat pe unul dintre chirurgii care au participat la operatia mea si mi-a zis ca va trece; dar eu am o zona destul de mare iritata, intarita si merg f f f greu.

A mai patit cineva?
In caz ca da, v-a trecut? Ati intrerupt ciprinolul? Mai intreb azi inca o data chirurgul sef care m-a operat caci ieri mi-a recomandfat sa continui cu ciprinolul.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

furunculul este legat de infectia sistemica din corp, va da inapoi. nu este un efect secundar al ciprinolului. refacere rapida!

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lacrabaciu spune:

Merci, sper din suflet sa fie asa! Mi-e teama de complicatii ...sunt in stare ... doar la asta ma pricep, se pare

Mergi la inceput