lamuriti ma si pe mine fetelor :)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns herra spune:

revin ca mi-e lene sa editez:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=22724&SearchTerms=copii

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=37046&SearchTerms=copii

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=52999&whichpage=3&SearchTerms=copii

poate sunt eu mai rece - imi amintesc si de cand eram copil, nu-mi placea deloc sa ma pupe lumea...
si sotul meu se mai harjoneste cu baiatul si mai trebuie cateodata sa-l opresc...


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19980&SearchTerms=copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

mie mi se pare ciudat ca primele doua mesaje sunt de la doua persoane aflate la primul mesaj pe forum ceea ce ma face sa cred ca e una si aceeasi persoana, mai ales ca si topica este asemanatoare.
Nu inteleg insa ce anume urmareste? Ca doar nu e un sondaj de opinie, nu? Sau o fi... pentru OTV sau ziarul Click!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

m-am gandit si eu la asta, dar nu am vrut sa se spuna ca sunt rea cu noii veniti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaraus spune:

vai ce problema, sa iti faci griji pentru pupatul copiilor pe gura fara macar sa-i ai................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

Fata a vrut sa intrebe, acesta o framanta pe ea, ...
Mai ales ca e primul mesaj pe forum, hai sa lasam prejudecatile sau indolielile la o parte :( Mai ales ca ea a intrebat intr-un mod politicos... Noi trebuie neaparat sa raspundem intr-un alt mod?(nu ma refer la toate raspunsurile).


Andrei si Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ernestine spune:

Draga mea e devreme sa te gindesti la asta mai ales ca atunci cand ai copii totul se schimba.Eu personal mi am pupat fetita pe gura de la 2 ore.Altii nu au facut o ei,eu nu le am impus.Fetita mea a inceput cu mici probleme de santate cand am dat o la gradinita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica dulce spune:

Eu il pup pe gurita fi-meu de cand l-am nascut, are 5 ani si din punctul asta de vedere n-am avut nici o problema. Bineinteles nu-l pup numai pe gura, il iau din varful capului si termin cu talpile.
Adevarul e ca nu suport sa-l pupe altcineva pe gurita, nici chiar tati.Si cu pupatul in general,l-am invatat sa nu stea sau sa nu pupe daca nu-i cineva pe care iubeste, bunici,prieteni,educatoare...la fel cu "traditionalul" da-i mami un pupic lu' ixulescu...asta n-o suport!

Revenind la pupatul pe gurita(si ma refer cioaca scurta,cu buzele, mai mult pe coltzul gurii,la imbinarea cu obrazul)nu lung si apasat !eu nu vad nici o problema,n-are nici o semnificatie erotica, nu il imbolnavesc si nici nu s-a invatat automat sa pupe pe toata lumea pe gura. Si pe mine ma pupa pe unde apuca(par,ochi,obraji).
Eu sunt o persoana foarte calda si contactul fizic(tinut de mana,imbratisat)e foarte important in relatia cu copilul.
In fond, face fiecare cum vrea si cum simte si cum il taie capul sa-si exprime iubirea de mama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

quote:
Originally posted by mamica dulce

Eu il pup pe gurita fi-meu de cand l-am nascut, are 5 ani si din punctul asta de vedere n-am avut nici o problema. Bineinteles nu-l pup numai pe gura, il iau din varful capului si termin cu talpile.
Adevarul e ca nu suport sa-l pupe altcineva pe gurita, nici chiar tati.Si cu pupatul in general,l-am invatat sa nu stea sau sa nu pupe daca nu-i cineva pe care iubeste, bunici,prieteni,educatoare...la fel cu "traditionalul" da-i mami un pupic lu' ixulescu...asta n-o suport!

Revenind la pupatul pe gurita(si ma refer cioaca scurta,cu buzele, mai mult pe coltzul gurii,la imbinarea cu obrazul)nu lung si apasat !eu nu vad nici o problema,n-are nici o semnificatie erotica, nu il imbolnavesc si nici nu s-a invatat automat sa pupe pe toata lumea pe gura. Si pe mine ma pupa pe unde apuca(par,ochi,obraji).
Eu sunt o persoana foarte calda si contactul fizic(tinut de mana,imbratisat)e foarte important in relatia cu copilul.
In fond, face fiecare cum vrea si cum simte si cum il taie capul sa-si exprime iubirea de mama.

Life is not measured by the number of breaths we take,but by the
moments that take our breath away.

POZE NOI
http://www.flickr.com/photos/21547972@N03/




Si io la fel il pup.Din cap pana in picioare si imi place sa-l pup pe gurita.Este al meu si nu mi se pare ceva grotesc.CAnd ai copii totul se schimba.Tot ce ziceai ca nu vei face nu ti se va parea asa cum vezi acum.Mai intai sa ai tu copil si apoi ne spui tu unde iti vine sa-l pupi.
Mie nu-mi scapa nici un coltisor de drag ce-mi este de el!

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">botezul unui inger
minunea noastra Stefan 13.06.2007
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">STEFAN rade cu taty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Stilul american : bebelusii sunt atinsi de straini (altii decat parintii) pe cap si pe talpi, atat.
Si regula asta o stiu si copii de 2-3 ani. Vin ca vulturii la bebelusul tau ... si cand colo, il ating usor pe cap sau pe soseta si pleaca fericiti ca au vazut un baby
Petrutu' meu stie, ii mangaie pe par, dar l-am scapat o data cand a atins un bebe pe nasuc si a zis fericit "nas". Normal ca mama lui nu s-a suparat...

Diana si Petrut (3 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelinajoli spune:

Mi se pare normal ca si mamicile sa-si adore minunile,eu imi pup baietelul desi are 6 ani,si imi vine sa-l mananc.Mama pe mine m-a pupat peste tot pana la 10,11 ani,si sa nu credeti ca mama a avut ceva ganduri perverse,ca m-a facut la 40 de ani si am fost a treia cezareana,din care doi am ramas vii,primul si ultimul.

Mergi la inceput