virusul HPV

virusul HPV | Autor: iulia83

Link direct la acest mesaj

buna, ma numesc iulia, si am nevoie de ajutor. prin iulie 2007, viitorului meu sot i s-au descoperit acei negi in zona genitala. initial, am mers la un medic din oras, a fost operat, eu am facut un papanicolau care mi-a iesit nu bine, chiar foarte bine dupa spusele doctoritei. in luna octombrie a aceluiasi an, sotul meu m-a anuntat ca i-au reaparut acei negi (tin sa precizez ca in urma controalelor ginecologice facute si a testului papanicolau, eu n-am avut nici macar urma de neg). am intrat in panica, deoarece descoperisem (culmea, in aceeasi zi) ca sunt gravida in prima luna si nu am vrut sub nici o forma o intrerupere de sarcina pt ca imi doresc foarte mult un copil. am mers la acelasi doctor, sotul meu a fost operat pt a 2-a oara, am avut grija sa-i inlocuiesc toata lenjeria intima cu alta noua, prosoape, lenjerie de pat..tot. mi s-a spus ca nu prezinta nici un pericol asupra sarcinii deci am mers mai departe. acum o saptamana, sotul meu mi-a zis ca i-ar fi aparut iarasi, in acelasi loc si ieri seara se marisera ingrozitor de tare incat nu mai poate urina (se afla exact in canalul pe unde urineaza). mie nu mi-a aparut nimic, mi-e frica pentru fetita mea, sunt deja in 4 luni si 2-3 saptamani, deci nu ma pot trata nicicum a.i sa nu-i fac rau. am citit ca nu exista tratament pt acest virus, doctorul ma asigura ca sunt imuna, cu toate ca nu prea cred si cred ca sotul meu se reinfecteaza de fiecare data de la mine. joi o sa mearga de aceasta data la bucuresti sa se opereze si ma rog la Dumnezeu sa fie ultima data! voi ce ma sfatuiti?
va multumesc

iuliaturcescu

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Iulia, bine ai venit pe !
Despre virusul HP se discuta in cadrul acestui topic, ajuns deja la al doilea capitol
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=107500&whichpage=1
O sa iti copiez mesajul tau in cadrul lui si apoi o sa inchid subiectul deschis de tine pentru ca regulamentul nu permite deschiderea de mai multe topicuri pe aceleasi teme.

PENTRU UN COPIL MAI SANATOS SI MAI INTELIGENT


Sau taci sau zi ceva mai bun decat tacerea!

Mergi la inceput