in loc de cafea ,YERBA MATE !!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Sotul bea de cand e mic mate, acum bea cam cate 1 litru pe zi.El spune ca e foarte bun, e plin de vitamine si minerale si e mai indicat decat cafeaua.

Fetele din Germania, mate original din Paraguay(cele cu arome nu stiu daca sunt ceaiuri mate adevarate), care e dintre cele mai bune se gaseste aici, impreuna cu canuta(cele originale sunt facute dintr-un fruct din care se scoate interiorul si se lasa la uscat apoi e tratat si transformat in canuta) si paiul(bombilla) cu care se bea .De cand suntem in Germania sotul numai de aici cumpara, livrarea se face in aceeasi zi sau a doua zi. http://www.mate-tee.de/catalog/index.php?tm_type=adwords
El isi ia Pajarito si Pa jarito instant mate pt la lucru

Cele de pe piata sunt slabe, in cel mai bun caz se gaseste mate din Argentina ce nu e la fel de puternic ca cel din Paraguay.

Mie personal nu imi place, am gustat(din Paraguay, Argentina si Brazilia) si mi s-a parut ca beau ceai de fan :)

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

"With or without religion, good people would do good things and evil people would do evil things; but for good people to do evil things—that takes religion" - Steven Weinberg - Nobel Prize winner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

quote:
Originally posted by blackpanterro

Sotul bea de cand e mic mate, acum bea cam cate 1 litru pe zi.El spune ca e foarte bun, e plin de vitamine si minerale si e mai indicat decat cafeaua.

Fetele din Germania, mate original din Paraguay(cele cu arome nu stiu daca sunt ceaiuri mate adevarate), care e dintre cele mai bune se gaseste aici, impreuna cu canuta(cele originale sunt facute dintr-un fruct din care se scoate interiorul si se lasa la uscat apoi e tratat si transformat in canuta) si paiul(bombilla) cu care se bea .De cand suntem in Germania sotul numai de aici cumpara, livrarea se face in aceeasi zi sau a doua zi. http://www.mate-tee.de/catalog/index.php?tm_type=adwords
El isi ia Pajarito si Pa jarito instant mate pt la lucru

Cele de pe piata sunt slabe, in cel mai bun caz se gaseste mate din Argentina ce nu e la fel de puternic ca cel din Paraguay.

Mie personal nu imi place, am gustat(din Paraguay, Argentina si Brazilia) si mi s-a parut ca beau ceai de fan :)

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

"With or without religion, good people would do good things and evil people would do evil things; but for good people to do evil things—that takes religion" - Steven Weinberg - Nobel Prize winner





multumesc mult-mult-mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau2toma spune:

Eu am gasit mate la un magazin arabesc .Adica din-acela care are si carmangerie .Punga este alba si are un desen format din liniirosii pe mijloc si geaiul este galben .Deci se bea si cu lapte? De asta cred ca nu mi-a placut gustul pana acum .O sa-i pun si lapte .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Livia, cu multa placere :), eu sunt satula de ceaiul asta :), toata ziua curat chiuveta de verzeala ce o lasa ceaiul cand se usuca si sa ai mare grija si cu hainele ca pateaza tare si nu iasa.
Tot de pe situl asta poti incerca Dulce de Leche, e ca un finetti sud american, e delicios pe clatite :)

Clau, cel pe care l-ai vazut tu e cumva Cruz de Malta? Daca da, e mate.Nu stiu daca se bea cu lapte, sotul in bea cu zahar brun ca un ceai normal, oricum nu cred ca laptele ii schimba cu mult gustul specific.Parea mea cu ceaiul asta este ca ori il iubesti ori il urasti :)

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

"With or without religion, good people would do good things and evil people would do evil things; but for good people to do evil things—that takes religion" - Steven Weinberg - Nobel Prize winner

Mergi la inceput