Ma doare o tampla...de 3 luni!

Ma doare o tampla...de 3 luni! | Autor: nictatiana

Link direct la acest mesaj

Din timpul celei de-a 7-a luna de sarcina a inceput mai intai ca o jena apoi ca o durere usoara la tampla stanga. Acum am nascut de 3 saptamani.. si durerea aceea e tot acolo. Am crezut ca e o chestie asa la sarcina... dar nu a trecut
Am o alunita cat o mazare dar mult mai jos, nu cred ca e de la ea.
As vrea sa merg la medic.... dar nu stiu ce specialitate sa aleg si apoi inca nu pot iesi din casa ca nu am cu cine lasa bebele asa de mic si eu am nascut prin cezariana (a2-a) si nu am curajul sa ma aventurez asa in oras singura................
A mai patit cineva? Ce poate fi?
Am auzit tampenii legate de vb la mobil... si eu de 10 ani am tinut mobilul doar la urechea stanga... si am vb ca nebuna cate 1-2 ore.... uneori...... De cand a inceput sa ma doara.. tin telefonul la dreapta... sperand sa treaca. Eu sunt din C-ta.
Unde sa ma duc, ca medicul de familie nu prea a stiut......

Tatiana@Florinel

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mi_ro spune:

Parerea mea. Daca poti sa faci un RMI si daca nu e nimic poate gasesi pe cineva care sa-ti faca procedura de Ear Candeling sau mai pe romaneste Lumanari pentru urechi. Procedura ajuta ca scoaterea prin vacuum (absolut nedureroasa) a toxinelor. Sunt niste tuburi din fasa de in cu parafina lungi de 25 cm aprox care se baga in urechi si se dau foc la capatul care nu este in ureche. Procedura trebuie sa fie facuta de cineva specializat. Intra pe internet si poate gasesti pe cineva din Romania care sa stie de procedura. Dar inainte de asta trebuie sa faci acea tomografie.

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

pana sa-ti dai foc la urechi mergi la medicul de familie si cere o trimitere la ORL.
Poate fi o sinuzita.....


Eu si Raducu (22.04.2005)

Mergi la inceput