Strumfi de iulie-august 2007 (48)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pap.elena spune:

Gabi eu pana acum i-am facut infarix ,inclusiv azi (cel de 6 luni),eu am ajuns tarziu la acest dr ,deja incepusem aceasta schema de vacciunuri .Dar ,nu am de gand sa-l fac pe cel impotriva rujeolei .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Brazuka, super haios cum povestesti! Nu stiu sa-ti zic de ce face asa...al meu se mai joaca din cand in cand cu sfarcul, e super haios. Da cu limba, musca sau trage de el crezand ca e elastic, dupa parerea lui.


Monicabo, in afara de faptul ca in octombrie fac 37 de ani, am mare risc de sarcina extrauterina, pt ca inainte de sarcina asta am avut SEU. Nu vreau sa par habotnica (nu sunt deloc) dar eu chiar cred ca a fost minune de la Doamne Doamne sarcina cu bebika laurentziu. A fost prima data in multi ani cand am ovulat cu ovarul stang. SEU a fost pe dreapta. Ma mir cum am avut curajul sa incerc din nou, dar eram ferm convinsa ca o sa fie bine...nu stiu de ce!




Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://clio78val.hi5.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pap.elena spune:

Alex s-a gandit sa faca greva foamei. Si-a zis el ca e prea gras.Nu a vrut sa manance nici macar o lingura de supa ,asta dupa ce ma laudam zilele trecute ca mananca supa foarte bine .L-am lasat in pace nu l-am mai necajit si eu cu supa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pap.elena spune:

Am gasit acest link pe forum despre vaccinuri http://www.yogaesoteric.net/content.aspx?lang=RO&item=4496

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Nico, multumesc pt raspunsul cu bronsiolita. Sanatate multa Andrei, sa se faca bine repede.

Vreau si eu sa ajung la un homeopat, pt un tratament de crestere a imunitatii (slava Domnului, pana acum n-am avut probleme), dar nici contact cu altii copii sau prea multa lume n-am avut. E suficient sa imi fac programare si sa merg sau trebuie sa fac niste analize inainte de consultatie? Chiar n-am idee. Si trebuie, banuiesc, sa merg cu bebele, sa-l vada. Daca consultatia dureaza 1 ora sau mai mult (asa am auzit), cum il conving eu pe strumf sa aiba atata rabdare?
Fetele care ati fost la homeopat, pls, un sfat .



_
Gabi, mami de Davidush (02.09.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

elena cand ziceai de echinaceea pt imunizare, te refereai la tine sau la bebe? stiu ca e fff buna pt sistemul imunitar , si eu am luat multa vreme inainte de a ramane gravida. stiu ca nu e bine de luat cand alaptezi. daca ar fi buna pt bebe i-as da ca e super eficienta.
mai fetelor, pruncii vostrii dorm ziua? al meu doarme fff putin , tipa incontinuu si e extrem de nervos. nu pot sa-l adorm altfel decat la san si cu FOENU! nu mai tin minte de la cine am aflat de tehnik asta, insa sa-i dea DD sanatate si o sa aiba parte de recunostinta mea vesnika. chiar nu stiu ce as face fara foen! nu adoarme nici cum, iar daca indraznesc sa-l legan tipa de zici ca-l taie cineva imprejur!
sincer va admir pe cele care aveti 2 copii sau care il aveti in plan pe la 2 lea. eu nu cred ca ma mai bag! mi-a ajuns!
of , cu vaccinurile astea nici nu sti ce sa mai zici!


*mihaela*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pap.elena spune:

Mihaela i-am dat lui bebe echinaceea dar in doza recomandata de dr pt bebelusi 10 picaturi/zi timp de 10 zile .

Uitasem sa spun ca ii dau si ceai de echinaceea dar foarte,foarte slab .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

cristina26...din descrierea ta nu ma pot orienta sa-ti spun ce are ingrid. daca vrei, scrie-mi un pm cu detalii.

paticut, miron e un dulce si un frumos.


hmmm...discutati despre vaccinuri...pai ar fi multe de spus si imi place ca in sfarsit vad lume receptiva. nu intru acum in amanunte pe care le gasiti si pe net si despre care eu am mai atras atentia si in postarile mele mai vechi, de cand era anya un bebelus (sunt pe aici pe forum, pentru cine doreste si are timp sa caute). am sa va spun acum doar cum am procedat eu.

anyei si arinei le-am facut infanrixul. am sarit peste vaccinarea antirujeolica simpla care se facea la 7-9 luni, dupa caz si peste ROR-ul de la un an si 3 luni si i-am facut la 1 an si ceva doar vaccinul antirujeolic simplu, cumparat de la farmacie. rujeola poate da complicatii serioase si am vrut sa o evit. oreionul si rubeola sunt mai simple, in opinia mea (nu inseamna ca nu sunt citate si aici complicatii si ca nu se pot intampla), dar eu am ales ca fetele sa faca rubeola si oreionul natural, pt ca imunitatea este pe viata, in comparatie cu vaccinurile.
nu le voi face nici vaccin antivaricelos, antihepatita A, antipneumococ, antigripal.
si eu sunt adepta homeopatelor si am mare incredere in prietena mea cu care ma sfatuiesc mereu. de curand mi-a recomandat o doamna dr. f buna, o fosta profesoara de-ale ei, ca sa mai avem inca o parere. pentru cine vrea amanunte, astept pm.

hmmmm...duamna jadi vaz ca se da cam ocupata pe la serviciu. eu inca astept cate un mesaj, macar asa de salut...
carmena, pe unde esti?




comorile mele: anya ioana (19.10.05) si arina ilinca (20.06.07)
arina s-a nascut...a doua oara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Si iata ca suntem si noi posesoarele a unui scunel Chicco Polly. Sincer, acum nu as mai recomanda la cineva sa dea totusi atatzia bani pe el. Nu mi se pare chiar asa fascinant. Poate si pentru ca nu e prea mare diferenta fata de leganusul pe care il am si pe care am dat doar 3 mil si e super doar ca nu avea tavitza. Daria s-a aratat interesata de hamuri. A balit la ele la greu. Mi-a sa nu se irite la colturile guritei de la ele.

Dana mamica gingasei Daria Stefania (20 iulie 2007)

poze cu Dariuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Completez ca rade intruna cand ma las in jos si apar dupa tavitza. Macar pentru asta sa zic ca e fascinant.

Dana mamica gingasei Daria Stefania (20 iulie 2007)

poze cu Dariuta mea

Mergi la inceput