Miresele anului 2006 (88)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Bey, Oana!
De tine chiar e nasol...
Eu sper ca il ai la munca, totusi...
In buzunare, genti... ai cautat? Prin casa?
Ai fost undeva la cumparaturi sau ceva de genul asta?
Poate totusi e la munca.
Acolo nu mai este nimeni acum, nu?
Sper sa il gasesti maine.


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

mai si cand i-am zis la Marius...a zis ca e imposibil...ca eu sunt atat de atenta in general...dar mai ales la carduri, acte etc

nu sunt chiar in disperare de cauza ca tin minte ca mi-am luat o cioco calda pe la ora 14 de automat

si apoi tin minte ca l-am pus pe birou sa il bag in geanta si de atunci nu l-am mai vazut
dar de la servici m-am dus direct la cursuri unde geanta a fost tot timpul langa mine...si apoi acasa
deci pe drum e exclus sa il fi pierdut...sper sa il gasesc dimineata
acu nu mai e nimeni acolo

e chiar culmea...ma apuca ras-plansu


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 11 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

cel mai aiurea e cu cardurile alea...
plus timpul pierdut ca sa anulezi...
totusi, poate e la birou si-l gasesti acolo...
poate ai vrut sa-l pui in geanta, te-ai luat cu altceva si nu l-ai mai pus...
apoi ai plecat in graba si... normal ca acum nu e acasa...


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

da, asa cred si eu ca s-a intamplat!
sper sa il gasesc...am vrut sa cumpar niste bilete pe net si mi-a trebuit mastercardul asa am aflat ca de fapt nu il am

si maine am niste sedinte in alta cladire...dar dimineata fug la mine la birou sa ma linistesc

te pup si iti spun somn usor...ca maine iar ma trezesc cu noaptea in cap


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 11 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

sper sa-l gasesti maine la prima ora...
ma bag si eu in patut sa ma uit la serial. Mai am vreo 3 episoade de vazut si e gata...
Noapte buna!


ps-Cafeluta pt Aly, ceiut pentru cine doreste... :)


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

pe cand s-a dat stingerea.
nu asta a fost intentia mea...dar.... e ceva frumos si greu in acelasi timp.

Oana cu siguranta e la birou portmoneul si tot acolo il vei gasi, mai ales ca esti in De nu la noi.
te cred ca nu mai ai rabdare pana maine, eu mai imi uitam mobilu;l acasa si doamne naspa era pana ma intorceam din oras sa vad daca e acolo sau l-am pierdut.
Ralu dar fratele tau sta la tine?
hai mai, lasa pesimismul. nu mai pune la suflet, sapt. asta trrebuie sa fii zambitoare si fericita.

ma bag si eu la somn, caci imi ajunge pe azi. si o pt. Aly pe maine. (vezi cate ne gandim la tine?)

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

nu, Gio, nu sta la mine.
Ma ia pe mine seara de la munca, venim impreuna acasa, mancam, mai stam de vorba, una-alta si apoi pleaca la hotelul lor. N-am loc la mine unde sa-l tin.

Da' ce-i special saptamana asta, de trebuie sa fiu zambitoare?


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Ralu merci de ceiutz.
Oana sper sa-ti gasesti portofelul la servici, cred ca si eu as sta ca pe ghimpi daca nu l-as mai gasi.
Si sa ai mare grija cu spatele, nasol ca s-a intamplat asa, numai de ghinion ai avut parte de ziua ta. Bine ca nu ti-ai rupt ceva, Doamne fereste!
Gio si eu sper sa se intoarca fata cum trebuie, dar inca nu-mi fac griji, mai are vreme.
Aly ai gasit ceva agrafe interesante? Sa ne spui cum arata.

26+ cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza! Mama, mama portie dubla de cafea... o sa-mi explodeze arterele .
Onutz sper sa treci cat mai repede peste aceasta perioada aiuristica. Nu neglija spatele, macar un unguent antiinflamator sa dai acolo, un Nurofen, un Fastum gel, ceva, nu te lasa chiar asa. Sper sa gasesti si portmoneul. Din pacate, se intampla si la astia atenti. Am patit-o si eu de cateva ori, sa-mi uit cheile de la birou in usa de la birou (vorbesc de piesa de mobilier acum) si o data a fost chiar nasol, pentru ca si cheia de la intrarea in birou e atasata la ele si am ajuns prima si n-am avut cu ce sa intru... am stat si-am cantat 'trei iezi cucuieti' pe la usi . Am mai patit-o si cu ceasul, de vreo cateva ori am uitat sa-l iau dimineata si o sunam pe maica-mea sa mearga sa vada sigur ca-i acasa si nu l-am pierdut de la mana (mi-e teribil de drag, un ceas elvetian finutz, cadou de la mama cand am implinit 19 ani). Culmea e ca in situatiile astea, imi amintesc cand am umblat ultima data cu el (vorba vine) dupa care... nimic, gol de memorie.

Gio te cred ca acum nu-ti poti imagina viata fara Marco. Probabil la fiecare din noi daca s-ar fi intamplat 'intamplarea' am fi trecut peste orice alt impediment si nimic n-ar fi contat mai mult ca sufletzelul mic. Din pacate, cu cat inaintezi in varsta, incepi sa devii tot mai calculat, sa-ti pui 1000 de intrebari, sa cantaresti totul de 100 de ori inainte sa faci un pas. Eu deja demult mi-am depasit 'previziunile', ca daca era dupa planurile facute la un moment dat, la 23 de ani trebuia sa ma casatoresc si la 25 sa am macar un bb. Aiurea, la 25 nu eram nici macar casatorita.

Ieri n-am reusit sa rezolv mare lucru, mi-am scurtat manecile la sacou ca erau prea lungi si am reusit sa fac un pahar. Pana la urma am folosit dublu-adeziva, cu Picatura n-am reusit, nici nu lipea si pata si panglica. Azi cu chef sau fara trebuie sa fac si restul de pahare si sa calc putin rochitza. Asta dupa ce termin papica si am ceva de facut ca de maine domnul sotz e in concediu si trebuie sa-i fac papa si pe maine la amiaza, nu doar pentru seara asta.

Kitzy se pare ca scriam in acelasi timp. Am luat ceva agrafe, dar nu sunt cum as fi vrut, am luat unele negre gen clips (nu stiu cum sa explic) si unele mai ascutite la varf, mai late putin la capat, din alea am vazut diverse marimi. Oricum, as fi vrut ceva pe rosu sau pe auriu si nu erau, asa ca unele sunt negre si altele sunt albe si cu ceva sclipici.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata...
am intrat sa va spun ca l-am gasit
era aici...am avut doar intentia sa il bag in geanta ...si ma gandeam ca doar sunt in De asa ca nu e problema, plus ca sunt singura in birou...dar femeile care fac curat sunt din Ucraina, Cehia, Polonia etc(si de asta imi era frica putin...dar bine ca s-a rezolvat)

fug la sedinte....iar pe la ora 15 ma intorc ca pana atunci ma sechestreaza astia!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 10 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput