Strumfi de iulie-august 2007 (47)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Vivela e un scump David si are niste ochisori superbi!

Am reusit sa fac 15 minute pe stepper.Esteeeee! Poate mai bag o repriza mai tarziu ca am prins gustul.

Fetelor ce paste, ce pizza?? Supica si fripturica la gratar ca astea tin la silueta!

mamik de Denisa Maria (20.07.2007)


www.flickr.com/photos/brazuca22/1233643090/" target="_blank">poze cu gogoshik noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

L-am vazut si pe Davidush! Are niste ochisori!

PS Acuma de rusine si tot slabesc sa nu mai fiu in top3 cele mai grase&frumoase!

MADA mamica de Emily 07/08/07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

quote:
Oameni suntem si noi astea grasele, nu?





Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan si Victor


"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

brazuca, . Bravo, tine-o tot asa... vezi ca trebuie cel putin 20 de min de efort ca sa inceapa sa se consume din tesutul gras. Pana la 20 de minute se consuma numai glicogenul din ficat, sursa imediata de energie (scuze daca te-am bagat in ceata). Ideea e ca mai bine 30 de minute mai usor decat 15 energic.
Oricum, e un inceput bun .

Si chiar asa, ce pizza, ce paste? ptiu, ptiu, ptiu...
Hmmmm... eu cred ca s-a creat un grup de destabilizare printre noi ....

mada , creste inima in mine cand imi laudati cupilu'.

Cand ma gandesc ca soacra-mea , neavand ce face intr-o zi, ma intreaba: "da' voi sunteti siguri ca nu l-au schimbat la nastere?" (asta apropo de faptul ca David nu e leit fi-su, ci seamana mai mult cu mine!).
Acu, eu zic ca daca l-au schimbat, macar am nimerit unul bun .

_
Gabi, mami de Davidush (02.09.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pap.elena spune:

Mult succes ,fetelor care sau apucat serios de cure de slabire .Bravo voua !
Eu am fost in carefure in speranta ca voi gasi pamapersi din aia cu omida si nimic ,era doar la nr 5 ,asa era si data trecuta cand am fost .Am trecut la nr 4 maxi plus ,pt ca bufleiul meu se apropie vertiginos de 9 kg .
De cateva zile mananca supa foarte bine,adica in 15 -20 minute terminam supa ,inainte dura si 1 ora .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

quote:
Cand ma gandesc ca soacra-mea , neavand ce face intr-o zi, ma intreaba: "da' voi sunteti siguri ca nu l-au schimbat la nastere?" (asta apropo de faptul ca David nu e leit fi-su, ci seamana mai mult cu mine!).
Acu, eu zic ca daca l-au schimbat, macar am nimerit unul bun





Io nu ma mai joc. Nu ca se vorbeste de tort si pizza, ci ca faceti glume, iar eu rad aici de una singura. Si rasul ingrasa. Pai degeaba am trecut eu cu vederea bunatate de ciocolata? Ca sa compensez prin ras???


Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan si Victor


"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

quote:
vezi ca trebuie cel putin 20 de min de efort ca sa inceapa sa se consume din tesutul gras. Pana la 20 de minute se consuma numai glicogenul din ficat, sursa imediata de energie (scuze daca te-am bagat in ceata). Ideea e ca mai bine 30 de minute mai usor decat 15 energic


Aoleu! Pai eu daca fac miscare 30 de minute sunt franta/terminata. Da incep usor, azi 5 min, maine 10 pana ajung si eu la 30.




Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan si Victor


"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

Vivela,multumesc de intrebare,e mai bine acum,am terminat injectabilul si mai are un sirop,apoi iar la control.Speram sa nu mai fie nevoie de tratament apoi.
Si acum ca mi-am adus aminte,Anya,spune-mi te rog dupa cat timp il pot scoate afara pe Iosua,medicul a zis ca nu am voie sa-l scot,dar nu mi-a spus dupa cat timp.






Oana,mami de Yoyo si Bubu

http://www.flickr.com/photos/14066329@N04/


"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pap.elena spune:

Eu pe 28 feb incep serviciul si sa vezi ce o sa slabesc atunci,in programul infernal pe care o sa-l am .Sper ca din primavara sa ma mai duc si pe la masaj (anticelulitic) ,si el ajuta la slabit si remodelat corpul ,mai ales pe la aripioare .

Am urmarit poze cu bebelusi frumosi ,Sabina ,Davidush .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Va apreciez mult pe cele care deja incepeti serviciul. In special pentru curaj. Cum faceti cu copiii, cu cine ii lasati? Cu bunicii sau cu vreo bona? In cazul bonei, ati gasit usor ceva convenabil si de incredere?

Monica (Andreea Ioana - 11 iulie 2007)
poze

Mergi la inceput