Piticodromul de Sept - Oct 2005 (198)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

buna buna...am nevoie de ajutor. o colega a nascut zilele trecute si ne gandeam ca e mai bine sa ii luam mai multe lucruri mici, gem creme pt ea si bebe, scutece, decat un singur lucru pe care il va folosi sau nu.

deci, daca aveti idei ce sa punem in "baby basket"...asteept! merci!

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Bianca, nu stiu ce sa zic, eu de obicei nu folosesc cremele pe care le primesc pentru copil ca sa nu-i schimb cosmeticele cu care am inceput sa-l dau. Un bax de pampersi nr. 2 e oricind binevenit in prima luna (sau nr. 3 pentru luna viitoare). Un set de body-uri (sau mai multe, cite 3 bucati pentru 0-3, 3-6, 6-9), si 'pijamale' din alea dintr-o bucata nu sint niciodata destule.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

merci Ioana, am notat!

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Bianca, la noi a fost altfel treaba. Am intrebat-o (ori pe ocolite ori direct) daca are ceva gen: bouncer, cantar, centru de activitate, scaun de masina etc, deci ceva mai valoros si am pus mana de la mana si i-am luat ce ii lipsea. A fost binevenit si cred ca se bucura mai mult decat la creme si altele, poate ea are multe preferinte. Si oricum chestii de genul asta, plus imbracaminte, aduce toata lumea (rude si prieteni) in primele luni...
Ultimei colege care a nascut i-am luat un cantar digital pentru bebe, de la Media Galaxy (a fost pana in 2 milioane). Teraillon parca...Urmatoarei (naste saptamana viitoare) ii luam un termometru digital (ca are restul tot de la primul copil). Si ala e tot in jur de 2 milioane.
Mie mi-au cumparat un centru de activitate de la Little Tykes, acum 2 ani si mai bine. Am fost f incantata si Alex s-a jucat mult cu el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Bianca, da, si eu daca as fi in locul mamicii respective as prefera sa ma intrebati ce vreau.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

era sa uit sa va spun ca am gasit un carucior pt bb. in seara asta merg sa-l iau de la persoana respectiva (nu e de pe forum).

va multumesc pt oferte (cele facute la vedere sau pe pm). oameni aflati in sit dificile sunt multi din pacate. e bine de stiut ca se poate apela la voi. multumesc!

cristina, mama de radu (09.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

Kid, ai si tu dreptate...dar ma gandeam ca e singura cu sotul, pe care il si vad dezorientat intr-o farmacie...si chestii din astea marunte se pot dovedi de mare folos. deocamdata e in spital, incerc sa o intreb cand ajunge acasa, poate chiar are nevoie de ceva anume...

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuta2005 spune:

Ce mai fac fetele? Planuiti o noua intalnire,hmmm tot fara mine
Sa va povestesc despre Alexia.I-a intrat "microbul mallului" in sange, toata ziua vrea la "pisa"- pizza si la "ucaiie"- locul de joaca.Am fost ieri si 3 ore a stat la joaca abia am reusit sa o scot de acolo.Au facut de Craciun un loc de joaca imens si foarte frumos si Alexia e inebunita sa mearga acolo.
La gradi face progrese, zilele astea au invatat despre vietuitoarele de la polul nord si cand am luat=o de la gradi mi-a spus"piguinuu papa peste", stie ca "eschimossi stau a pou nod".Va dati seama ce ma unflu eu in pene ?
Au inceput reducerile si am si dat fuga la Miniblu.Au reduceri destul de mari dar la magazinul din Pitesti erau mai mult lucruri de baietei si mai putine pt. fetite dar tot am luat cateva hainute.
Alexia e inca purtatoare de pampers si nu am nici o sansa sa o conving sa scape de ei.Si daca vad ca nu-s sanse, sa fiu sincera, nici nu mai incerc, imi da ea un semn cand o fi pregatita.La fel a fost si cu suzeta.Inainte sa i-o scot o mai uita la gradi si seara se punea pe plans, ii explicam ca e la gradi, isi verifica ghiozdanelul, vedea ca nu e si se culca fara sa mai planga.Atunci mi-am zis:"stai ca se poate si fara " si i-am dat pe suzi lui Mosu'.
Ziceati ceva de un premiu?Sigur il castigam noi, n-o vad pe Alexia fara pampars pana la 3 ani.Da vad ca am concurenta serioasa.Mifloricico cred ca pierzi concursul .Alexia stie ce trebuie sa faca la olita/ wc, imi spune, dar cand ii zic imi raspuunde"Aesia nu pipi"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Alexuta, nu subestima adversarul. Iti zic eu ca e de temut. Eu ma gandesc c-ar fi o mare realizare sa reusim sa scapam de pampersi la 3 ani.
Bianca, mda, e bine si cu multe mici si cu putine mari. Si eu zic ca cel mai bine ar fi s-o intrebi. Oricum chestiile spuse de Ioana sunt f. bune, clar va folosi tot. La noi la firma de exemplu se strang bani si tot aia se si dau. Dar e mai frumos cu cadouri.
Hai, gravidutzele cu intalnirea, aveti cuvantul! Ca trebuie aranjate ploile.
Mai, fetelor, dupa ce-a scris Irina ca-si decupeaza mesajele cu Vladut m-am apucat sa citesc din urma, pe cand nasteam cu toatele...si nu ma mai saturam citind... si ma enervau astia de la servici ca nu ma lasau in pace sa-mi vad de lectura...



Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Buna dimineata frumoaselor,

Azi e Sf Anton, asa ca LMA mie !
si...
La Multi Ani, Antonia, sa fii sanatoasa!

Daca mai sunt si alti sarbatoriti, La Multi Ani si lor.

Si Victor e tot cu pampersi si suzeta, concuram serios la podium, pazea!

Pup fetele dragi si piticii lor,

Anto, mamica de Sonia ( 22iunie 2007) siwww.flickr.com/photos/10611598@N04/sets/72157601053655009/" target="_blank">Victor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput