buna tuturor

buna tuturor | Autor: nicollll

Link direct la acest mesaj

Ma numesc Nicoleta si eu sunt o mama singura de aproape trei ani.A fost greu dar pot zice ca nu am avut timp sa simt cam cat de greu,acu am intrat in ritm.Am trei copilasi de 12,7 si 3 anisori,doi printisori si o printesa care o iubesc enorm de mult pe mami lorsi bineinteles ca mami de mii de ori mai mult pe ei.Suntem fericitii si ne este foarte bine ,cred ca femeile singure trebuiesc felicitate nu compatimite .Eu sunt noua in forum,e prima data cand scriu dar ma bucur ca sunt cu voi,va citesc aproape zilnic!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikki2 spune:

Bine ai venit printre noi, måmicile singure...dar puternice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Buna Nicolll si bine ai venit printre noi!Si eu sunt de acord cu tine ca trebuie sa fim felicitate si nu compatimite...Toate cele bune pt tine si cei mici!Si pt mine si fetele mele consider ca este mai bine sa fim doar noi,am scapat macar de discutii interminabile in contradictoriu la care cea mare asista si se uita la noi ca la un meci de tenis.Avem liniste,ne iubim si cu siguranta ne descurcam!
Va pupam si pt orice problema suntem aici.

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

wow Nicolll, felicitari!
Cum te descurci? Eu n-am "decat" doi, incerc sa fiu stapana pe orice situatie... Dar de multe ori ma lovesc de situatii ciudate in care oamenii se uita stramb la mine, cum am avut tupeu sa-mi parasesc sotul:(

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze


Totul despre alaptat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marcellinna spune:

quote:
Originally posted by Gabi_K

Dar de multe ori ma lovesc de situatii ciudate in care oamenii se uita stramb la mine, cum am avut tupeu sa-mi parasesc sotul:(




Gabi da unde traiesti maica? printre de-astia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubic spune:

Mda, din pacate Marcellinna, lumea judeca (stramb), barfeste, critica, etc... dar cred ca stim cu totii asta. Iar eu mai am sentimentul ca te si marginalizeaza. Poate e doar o impresie gresita si ma insel, sper sa fie asa...
Oricum, Nicoleta, poti sa vezi lucrurile in felul urmator: nu vei mai fi niciodata singura, pentru ca ai trei ingerasi. Numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

quote:
Originally posted by marcellinna

quote:
Originally posted by Gabi_K

Dar de multe ori ma lovesc de situatii ciudate in care oamenii se uita stramb la mine, cum am avut tupeu sa-mi parasesc sotul:(




Gabi da unde traiesti maica? printre de-astia?




se pare ca da. Inclusiv judecatoarea de la divort (o pishpirica tanara sub 30 de ani) a spus ca ei i se pare firesc ca omul daca vine acasa obosit de la lucru, sa mai bea cate un pahar de una-alta, sa se relaxeze, si nu intelege de ce ma deranjeaza pe mine asta.
Oamenilor li se pare firesc ca barbatul sa-si paraseasca nevasta... insa daca nevasta vrea sa faca acest pas, vai si amar de capul ei!!!!

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze


Totul despre alaptat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelie-chan spune:

Buna, nicolllll
Eu nu sunt mamica singura dar le admir pe toate mamicile si pe toti tatici care au curajul sa-si ia viata in piept atunci cand nu mai e armonie si intelegere in cuplu.
Decat sa vada copii cearta intre parinti , mai bina sa nu-l vad pe unu dintre ei tot timpul.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelie-chan spune:

Gabi_k daca te iei dupa vorbele lumii ajungi sa triesti
cum vrea lumea nu cum vrei tu.
Capu sus si fi mandra de tine, lasa lumea sa vorbesca
ca doar asta-i cel mai simpul de facut.
gura lumii nu o astupi cu tot pamntul de pe lume ,asa
k ignora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu_boches spune:

quote:
Originally posted by Gabi_K


Inclusiv judecatoarea de la divort (o pishpirica tanara sub 30 de ani) a spus ca ei i se pare firesc ca omul daca vine acasa obosit de la lucru, sa mai bea cate un pahar de una-alta, sa se relaxeze, si nu intelege de ce ma deranjeaza pe mine asta.

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze


Totul despre alaptat!




De ce nu i-ai spus:Madame, il ofer gratis, ia-l tu.
Amelie-chan-

noi
Impreuna pentru Emma

Mergi la inceput