Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (53)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Rox, cum reusesti tu sa-i pui Colargol in nasuc lui Andrei? Vladi face in toate directiile cand vreau sa-i pun si am vazut ca *colargolul pateaza pielea. Doctorita mi l-a recomandat dar nu i l-am pus pentru ca, mai putin zilele astea cand are muci multi in nas, el are mucutzi mici uscati.

Andreea si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Noapte buna mamici si bebici

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Sim ,multam fain!
nici eu n-am dat zeama de supa, pt ca Sofia nu a luat biberon la varsta aia. direct piure, nu f gros.
pup,. noapte buna.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Si bv spune:

Diwana, multumim!

Rice, multumim pt site-ul ala, f interesant! l-am salvat in favorite.

Tomasa esti f draguta! tu si Sabina sunteti doua mamici exemplare, asa va vad eu. Doctorul tau zice foarte bine si asa m-am gandit si eu sa fac cu Raisuca mea. Ea nu sta in fundulet, nu se rostogoleste, dar o vad ca nu-i mai place pe spate si i-am mai ridicat spatarul la bouncer, o tin pe genunchi si e cea mai fericita, sau stam burtica pe burtica :). Tu nu pui poze, sa te vad si eu, sa-ti vad si copilasii?
Sabina, esti o artista completa! faci niste poze superbe! ma rog, ai si "material" pe masura!

Sim, nici Raisa mea nu mai incape in scoica. Eu nu stiu cum mi-a scos-o dr-ita de 62 cm, ca mie mi se pare mult mai lunga! :D daca tot te-ai pus pe documentat, sa ne zici si noua cum sta treaba :D.

Rodicamaries, dar tu de ce vrei musai sa-i dai ceai lui Darius? Eu nu i-am dat Raisei deloc! daca nu vrea, inseamna ca nu-i este sete. Si asa scapi si de a-i baga zaharul de pe acum. zic si eu...

Fetelor, ce-i aia albitura la supa, ca eu n-am mai auzit?

Bikamaria, si mie mi-a zis pediatra sa incep sa-i dau suc de porto, dar eu v-am citit pe voi si-am tras invataminte! :) Bineinteles ca ai facut tot ce ti-a stat in putinta mai bun si pentru Alex, chiar nu vad de ce iti faci reprosuri!

Rox, sistemul de inchidere este din-acela modern, cu click si se pun f usor!

Se mai gandeste cineva la bb2 prin august-septembrie, sa fim iar colege de odisee?

Acum va pup, o tai si eu la nani!
Simona


Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

quote:
Originally posted by Si bv
Se mai gandeste cineva la bb2 prin august-septembrie, sa fim iar colege de odisee?


Eu cu siguranta ma gandesc la bb2. Astept un an, deci prin decembrie 2008 mai am 11 embrionasi care asteapta sa-mi fie implantati..depinde cati vor ramane in urma decongelarii. poate am surpriza sa se prinda 2 bobocei...

Andreea si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

quote:
Originally posted by Roxana_GNu mai pun ca daca nu ii trece nasul ma car ca anul trecut cu aspiratorul dupa mine, ca nu se potriveste batista bebelusului la orice furtun (apropos, or fi zis cameristele alea ca sunt nebuna!).


Rox, incearca varianta aspirat cu gura. Tot cu batista bebelusului, evident, dar folosesti gura ta pe post de aspirator si uite asa ai mai facut loc de un bagaj.

Andreea si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

quote:
Originally posted by Roxana_G

Mai, nu stiu ce e cu Andrei, posibil sa il doara burtica de la Nan 1 asta. Ca e agitat si se foieste si desi azi a macant super bine, adica vreo 6 mese de 170-180 ml, ma enerveaza ca il apuca un fel de enervare cat mananca si se incordeaza si tipa cu tetina in gura. L-o durea ceva?

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze



Are gaze. Incearca sa i le scoti si, cand se linisteste, va manca iarasi fara sa mai tipe. Daca o sa tipe din nou, inseamna ca iar are gaze. Scoate-i gazele de cate ori e nevoie si apoi va manca linistit. Incearca.

Apropo de ne, na - ai urmarit, era in apropierea orei de masa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

quote:
Originally posted by Si bv


Fetelor, ce-i aia albitura la supa, ca eu n-am mai auzit?

Acum va pup, o tai si eu la nani!
Simona


Poze





cred ca se refera la radacinoasele de culoare alba (telina, patrunjel).

Sunt f frumosi cerceii, mi-as fi luat si eu, dar sunt prea mici pt o fata asa de mare.

Sabina - pozele sunt super, nu ne faci si noua poze contra cost? Iti deschizi o "firma" care se lucreze pt forum.

Nana - bafta multa la Boston. Sper sa va rezolvati pb cat mai repede si definitiv. Andrei este superb. Cand poti, pune-ne mai multe poze.

L-am cantarit pe Tudor, in 3 saptamani a luat 300 gr. E cam putin pt luna 3-4? Tinand cont de faptul ca are 7,300 kg oare tb sa incep diversificarea mai devreme? Pana acum a papat numai san si sapt. viitoare face 4 luni. El mananca cam la 2 ore, dar putin, cam 2-3 minute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

buna fetelor1
vin si eu sontac-sontac din urma, dar nu ma las... sunt la zi!
andreea, da, sunt ploiesteanca!
am vazut doar cateva poze de bebei , toti baieti si toti superbi!!! aviz annisia, nana ( iti tin pumnii si sunt convinsa ca totul va fi bine!) si sabina... o sa incerc sa vad toti bebeii dar deocamdata vreau sa fiu la zi cu cititul!
roseata si umflatura de le piciorus a trecut iar cu laptele fac cum bine mi-a zis bernix ( multumiri) incerc sa-i dau tot laptele meu si apoi formula... cand nu se poate ii dau completare.. oricum, acum ca e "biberonizata" stiu si cat mananca; in jur de 200 ml. si are 5 mese pe zi... si 7.700kg. la 3 luni jumate..
sa aveti o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Rox, sistemul de prindere e exact ala care-ti plece tie, tortitele clasice pt. copii, cum are acum Alex in urechi. Si tu de altfel. Aveau multe modele dulci cu acelasi sistem.
Ce as mai boteza si eu o fetita!!!
Si_bv, multumesc, as vrea eu sa fie asa cum spui... Poze cu mine am mai pus...si o sa mai pun poate chiar azi daca reusesc. Din pacate eu sunt in general fotograful si apar rar in poze.

mama bradutzului Tudor (9 ian. 2005)
si a papanashei Maria (25 sept. 2007)

Mergi la inceput