Cum sa crestem imunitatea copiilor

Cum sa crestem imunitatea copiilor | Autor: tuinea

Link direct la acest mesaj

Buna!
Ma numesc Cristina si am o fetita de 3 ani si in ultima luna a racit de doua ori ajungand la tratament injectabil.
Cunoaste cineva un medic care poate da sfaturi pentru cresterea imunitatii? Cred ca pe acolo ar trebui lucrat ca nu stim ce sa mai facem!
Va multumesc!
PS stie cineva numarul de telefon al d-nei dr. Carasava Laura?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns april spune:

Ai incercat Imunorezistan? E un produs natural il gasesti in farmacii sub forma de tinctura. E bun, insa trebuie repetat.
N-ai incercat sa descoperi cauza racelilor dese? Noi am avut mari pb cu racelile dese si laringitele. Insa pb a fost prezenta polipilor. Dupa eliminarea acestora s-a redus simtitor si frecventa racelilor.

fulguletzul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Pana acum nu am avut probleme. Acum in 3 saptamani a racit de doua ori si urat de tot cu pneumonie si antibiotice injectabile. O sa consultam si un medic dar nu stiu pe cine. Poate are cineva vreo idee!
Multumesc frumos April!
Sa fiti sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

Si eu un an de zile i-am administrat sute de ticturi si siropuri si siropele... a mea era non stop pe antibiotic, din cauza otitelor. Am operat-o de polipi si din 4 aprilie 2007, data operatiei, nu a mai facut nici macar o singura raceala, nici acum nu.mi vine sa cred.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Asa e martie, polipii sunt sursa de infectie. A mea fetita a ajuns sa se sufoce din cauza lor. Bine ca am descoperit cauza.
tuinea, daca au fost doar doua cazuri nu trebuie sa-tifacoi pb, copiii mai fac si forme urate. Se intampla sa se ajunga la antibiotic injectabil. Pb e cand se repeta de prea multe ori.

fulguletzul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

Produse/ medicamente pentru crestarea imunitatii sunt multe. Pediatrul care vede copilul ar trebui sa-ti recomande astfel de medicamente, de preferat in noiembrie/ decembrie.
Noi anul acesta am luat:

  • Zinkit - 1/zi - o luna
  • Ursuleti de echinaceea -1/zi 2 luni
  • Septilin 2tb/zi 2 luni

E adevarat ca a mai racit, dar a facut forme usoare, n-a fost nevoie de antibiotic si in 2 zile era iarasi ok, si cred eu ca aceasta imunizare a avut efect.
Anii trecuti mergeam pwe bronhovaxon, dar eu nu am vazut nici un efect de la acest medicament.
Multa sanatate,

Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii

www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Ema!

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Va multumesc frumos pentru sfaturi! Am sa fac si eu combinatia aceea de trei medicamente pentru ca am mai auzit dar totusi as vrea sa o vada si un medic.
Stie cineva un pediatru bun in Bucuresti? am auzit si am si intalnit-o o data pe d-na dr. Carasava dar nu am numarul dumneaei de telefon si nici nu stiu pe la ce clinica particulara ar da consultatii.
Va multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

si al meu copil a tot racit toamna trecuta si de 2 luni ii dau imunobaby de la erba vita si vitamina C natural picaturi si vad ca nu a mai racit in ultimul timp....o singura data a fost un pic, cu ceva mucozitati
si el e suspect de polipi si am auzit ca favorizeaza racelile mai ales cele cu mucizitati muuulte asa cum face Vlad

Lilina si Vlad - Alexandru (23 septembrie 2006)
cum s-a nascut bebe site-ul lui bebe varsta lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Baietelul meu a fost super bolnavicios pina la 1 an si 8 luni ,ma saturasem de spitale ,antibiotice etc. pina cand o cunostinta mi-a recomandat o dr homeopata ,am facut pina acum 2 tratamente ,dureaza 2 luni dar de atunci nici macar nasul nu i-a mai curs ,e super sanatos si nici nu-l mai cocolosesc ,il scot zilnic afara indiferent cat e de frig ,am fost cu el la munte in iarna asta...Nu credeam ca vom scapa de probleme pina cind am mers la dr respectiva .
Tuinea ,daca vrei iti pot recomanda dr respectiva ,la noi a facut minuni.


Orlando_Andreas
(9.12.2005)
si Mada

Revelion

www.onetruemedia.com/shared?p=4735f6859c47291132f727&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">Al II-lea an de viata (montaj )





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

si la noi tratamentele homeopate au dar rezultate foarte bune in tratarea frecventelor raceli si a enterocolitelor, tot asa i=am facut doua cure de 4 luni de tratament homeopat si intr-un an jumatate mi-a racit serios doar o data!

multa sanatae, va doresc!

Am auzit ca a intrat pe piata un produs natural NONI, ati auzit de asa ceva, e vb de alt noni nu cel de la cali vita!

POZE VLADUT



"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Georox spune:

quote:
Originally posted by Madutza10

Baietelul meu a fost super bolnavicios pina la 1 an si 8 luni ,ma saturasem de spitale ,antibiotice etc. pina cand o cunostinta mi-a recomandat o dr homeopata ,am facut pina acum 2 tratamente ,dureaza 2 luni dar de atunci nici macar nasul nu i-a mai curs ,e super sanatos si nici nu-l mai cocolosesc ,il scot zilnic afara indiferent cat e de frig ,am fost cu el la munte in iarna asta...Nu credeam ca vom scapa de probleme pina cind am mers la dr respectiva .
Tuinea ,daca vrei iti pot recomanda dr respectiva ,la noi a facut minuni.


Orlando_Andreas
(9.12.2005)
si Mada

Revelion

www.onetruemedia.com/shared?p=4735f6859c47291132f727&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">Al II-lea an de viata (montaj )










Madutza imi poti recomanda si mie te rog doctorul homeopat?Am o fetita de 1 an si 3luni si o duc la cresa de saptamana trecuta si deja a racit. Mometan este pe tratament alopat, insa as prefera sa fie unul homeopat daca se mai intampla ceva. Eu sunt din Bz si de curand ne-am mutat in Bucuresti si nu cunosc pe nimeni in domeniu. Multumesc!

Mergi la inceput